آموزش

آموزش حذف اکانت واتساپ

آموزش حذف اکانت واتساپ : واتس اپ یکی از محبوب ترین سرویس های پیام رسانی روی کره زمین است. اما این بدون مشکل نیست. اگر می خواهید به دلیل خستگی WhatsApp یا مشکلات حریم خصوصی واتساپ را ترک کنید ، در این مقاله نحوه حذف حساب WhatsApp به شما خواهیم پرداخت .

ظرف چند ثانیه می توانید اکانت واتساپ خود را از برنامه iPhone یا Android حذف کنید . اما قبل از انجام این کار ، باید بدانید که این عمل برگشت ناپذیر است. اگر به سادگی به تلفن جدید منتقل می شوید ، نیازی به حذف حساب کاربری ندارید.

گاهی نیز ممکن است بعد از استفاده از این پیامرسان بنا به دلایل مختلفی مثل تغییر شماره یا تغییر تلفن همراه تمایل داشته باشید حساب کاربری خود را به صورت کامل حذف نمایید. خوشبختانه حذف اکانت واتس اپ در مقایسه با بسیاری از اپلیکیشن های دیگر ساده است و شما به راحتی و با دنبال کردن چند مرحله ساده می توانید اکانت واتساپ خود را به صورت کامل حذف نمایید.

در این مقاله به شما موضوعی در باره delete whatsapp account خواهیم آموخت .

  • آموزش حذف اکانت واتساپ iPhone یا Android
  • مراحل حذف اکانت واتس اپ iPhone یا Android

آموزش حذف اکانت واتساپ در Android

آموزش نحوه حذف اکانت واتس آپ : پس از پاک شدن اکانت WhatsApp ، دسترسی به تمام پیام ها و رسانه های خود را از دست خواهید داد. در واقع ، WhatsApp پشتیبان گیری شما را از iCloud و Google Drive نیز حذف خواهد کرد. وقتی دوباره برای یک اکانت WhatsApp ثبت نام می کنید ، داده های قدیمی شما بازیابی نمی شوند.

جزئیات حساب و عکس نمایه خود را از دست خواهید داد و WhatsApp شما را از تمام گروه های WhatsApp حذف می کند (اگرچه خود گروه ها باقی می مانند). با توجه به سیاست های واتس اپ ، ممکن است واتساپ 90 روز طول بکشد تا تمام اطلاعات شما را حذف کند. خوشبختانه واتساپ در آپدیت های اخیر خود شرایطی را فراهم کرده تا بتوانید به صورت مستقیم و از طریق خود برنامه حساب کاربریتان را حذف نمایید. در نتیجه شما می توانید به راحتی حساب خود را دلیت نمایید.

مراحل حذف اکانت واتس اپ در Android

 

می توانید اکانت واتساپ خود را از قسمت تنظیمات در برنامه Android حذف کنید. برای شروع برنامه واتساپ را روی تلفن هوشمند Android خود باز کنید. سپس ، از گوشه بالا سمت راست روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید همانند تصویر زیر.

آموزش حذف اکانت واتساپ

 

در اینجا ، گزینه “تنظیمات” یا  Settings را انتخاب کنید.

حذف اکانت واتساپ

اکنون ، به بخش “حساب” یا Account بروید.

نحوه حذف اکانت واتساپ

در ادامه برای حذف اکانت از اینجا دکمه “حذف حساب من یا ”  ”  Delete my account “را انتخاب کنید.

دلیت اکانت واتساپ

بعد به مراحل بعد که باید شماره تلفن خود را با کشور قرار دهید.

  • نام کشور محل سکونت
  • شماره تلفن حساب کاربری واتساپ شما

شماره تلفن خود را وارد کنید و از پایین صفحه روی “حذف حساب من” یا  ” Delete my account ” ضربه بزنید.

نحوه دلیت اکانت واتساپ

بعد از اینکه فیلدهای عنوان شده را با اطلاعات مناسب پر کردید تنها کافی است دکمه Delete My Account را لمس نمایید تا حساب کاربری شما در واتساپ حذف شود.

بعد از حذف واتساپ اکنون دلیل ترک شما را از شما می پرسد. در صورت تمایل می توانید این قسمت را خالی بگذارید.
حذف اکانت واتساپ خود

روی گزینه “Delete My Account” ضربه بزنید.

پاک کردن اکانت واتساپ

اکنون در صفحه نهایی مراحل حذف هستید. WhatsApp به شما خواهد گفت که این یک عمل برگشت ناپذیر است و هنگام حذف اکانت واتساپ تمام داده های شما ، از جمله پشتیبان گیری ، حذف می شوند. اگر حساب دیگری ایجاد کنید ، آنها بازیابی نخواهند شد.

اگر کاملاً مطمئن هستید که می خواهید حساب واتس اپ خود را حذف کنید ، روی دکمه “حذف حساب من” یا “Delete My Account” ضربه بزنید.

آموزش پاک کردن اکانت واتساپ

واتساپ داده های شما را حذف می کند و برنامه شما را از حساب شما خارج می کند.

چگونه حساب WhatsApp خود را در iPhone پاک کنیم

روند حذف اکانت واتساپ شما حتی در iPhone کوتاه تر است. برنامه WhatsApp را در iPhone باز کنید و به برگه «تنظیمات» یا Settings بروید.

حذف اکانت واتساپ در iPhone

گزینه “حساب”  یا Account را انتخاب کنید.

حذف اکانت واتس اپ iPhone

از اینجا گزینه “Delete My Account” را انتخاب کنید.

حذف اکانت واتساپ

شماره تلفن خود را وارد کنید و روی دکمه “حذف حساب من” یا Delete my account ضربه بزنید.

حذف اکانت واتساپ

از صفحه بعدی ، می توانید در مورد دلیل ترک WhatsApp بازخورد خود را به اشتراک بگذارید (این یک مرحله اختیاری است.) روی دکمه “بعدی” یا next ضربه بزنید.

حذف اکانت واتساپ

اکنون به صفحه آخر می رسیم. این صفحه به شما می گوید که معکوس کردن عمل غیرممکن است. اگر کاملاً مطمئن هستید که می خواهید اکانت واتساپ خود را حذف کنید ، برای تأیید روی «حذف حساب من» یا Delete my account ضربه بزنید.

حذف اکانت واتساپ

 

در این مقاله آموزشی تلاش ما بر این بود که تا نحوه آموزش حذف کامل اکانت واتساپ را در گوشی های  iPhone یا Android را به شما آموزش دهیم .

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا