آموزش

برگرداندن پیام های حذف شده واتساپ

نحوه بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید . اگر پیام ها یا گپ ها یا مسیج ها را به اشتباه یا به هر دلیل دیگری از واتساپ حذف کرده اید و می خواهید آنها را بازیابی کنید ، باید بدانید که این کار تا زمانی که دیر نشده است امکان پذیر است. واتساپ هر روز ساعت 2 بامداد نسخه ای از مکالمات / پایگاه داده واتساپ شما را از دستگاه اندروید ذخیره می کند اما پوشه های پشتیبان فقط به مدت هفت روز نگهداری می شوند . بنابراین ، روش بازیابی آنها به تاریخ حذف آنها بستگی دارد.در این مقاله از منوجان می خواهیم شما را از درگیری با انواع این مشکلات رها کنیم و روش هایی برای بازگردانی پیام های حذف شده یا نحوه بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

نحوه بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید

روند بازیابی پیام های اخیر در دستگاه های همراه اندروید بسیار ساده است به شرطی که در پوشه پشتیبان دستگاه شما قرار داشته باشد ، همانطور که در بالا ذکر شد.

فقط واتساپ را بر روی تلفن خود حذف و نصب کنید. در هنگام نصب ، از شما خواسته می شود که تأیید کنید آیا می خواهید سابقه پیام را بازیابی کنید. اگر چنین است ، بازیابی را انتخاب کنید .

پس از بازیابی ، پیام های حذف شده در پنجره بازگردانی چت واتساپ ظاهر می شوند

اگر پیام های حذف شده بازیابی نشوند ، در پرونده پشتیبان قبلی قرار دارند. قبل از حذف واتساپ ، توصیه می شود از مکالمات و سایر تنظیمات خود پشتیبان تهیه کنید.

فعالسازی بک آپ در  واتس آپ

فعالسازی فرآیند بکاپ گیری از پیام های واتس آپ از قابلیت های بسیار جذاب است و برای افرادی که پیام های مهمی در این برنامه دارند می تواند بسیار کاربردی باشد. برای فعالسازی این امر باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه واتس آپ را بازکنید.
 2. سه نقطه بالا سمت راست را بزنید و گزینه Settings را انتخاب کنید
 1. نحوه بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
 2. در صفحه باز شده از بخش تنطیمات واتساپ، گزینه chats را لمس کنید.
  نحوه بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
 3. در نهایت برای بکاپ گرفتن از چت های واتساپ، گزینه Chat backup را انتخاب کنید.
  بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
 4. در صفحه آخر گزینه های متفاوتی وجود دارد که در تصویر برای شما مشخص کرده ایم.
  بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
 5. بدین ترتیب بکاپ گیری از واتساپ شما آغاز خواهد شد. برای بازگردانی نیاز است واتس آپ را پاک کرده و دوباره نصب کنید یا دیتای آن را پاک کنید.
 • به یاد داشته باشید که این بک آپ بر روی جیمیل شما گرفته می شود و با از دست دادن جیمیل شما این بک آپ را هم از دست می دهید.
 • حجم این بک آپ ها در قسمت بالایی نمایش داده می شود و پیشنهاد می شود با اینترنت پرسرعت عملیات بک آپ گیری را انجام دهید.

نحوه برگرداندن بکاپ واتساپ

این تکنیک برای زمانی است که شما پیام هایی که نباید را پاک کرده و فرایند بک آپ گیری قبلا انجام شده و شما می خواهید این پیام ها را بازگردانی کنید برای این کار باید:

 1. فایل منیجر یا برنامه مدیریت فایل گوشی خود را باز کنید.
 2. به آدرس WhatsApp> Databases بروید.
  بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
  بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
 3. با فایل هایی مشابه msgstore-2019-01-17.1db.crypt12 برخورد می کنید.
  بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید
 4. تاریخ هایی که در هر کدام مشاهده می کنید نشان دهنده یک آپ گیری در آن زمان است.
 5. در این مرحله آخرین فایل یعنی msgstore.db.crytp12 را به مکان دیگری انتقال دهید.
 6. سپس باید با توجه به تاریخ ها، نام آن بک آپی که می خواهید بازگردانی کنید را  به msgstore.db.crytp12 تغییر دهید.
 7. در مرحله آخر کافیست واتس آپ خود را دوباره نصب کنید و در صفحه ای که برای پیام های حذف شده در واتساپ به شما نشان داده میشود گزینه Restore را بزنید.

بازیابی پیام های حذف شده واتساپ در اندروید

چطور باید پیام های پاک شده یا حذف شده واتساپ را ببینیم ؟

این نحوه زمانی بدردمون میخوره که فردی برامون پیامی یا محتوای ارسال بکنه و سری اون پیام رو پاک کنه در این وضع فردی که پیامی رو حذف کرده ما نمیدونیم چه پیامی بوده که برای ما ارسال کرده و سری اون پیام رو پاک کرده که ما نبینیم. برای پیام هایی که حذف کرده باید یه برنامه ای روی گوشی خودمون داشته باشیم . که وظیفه اون برنامه که نصب میکنیم برای دریافت پیامهای هست که اون شخص برای ما ارسال میکنه که در همون لحظه بتونه این برنامه پیامهاش رو واسمون ذخیره کنه که بعد از پاک کردن سری برنامه پیاماششو ذخیره کنه.

خب این برنامه ها چی هستند این برنامه ها رو در قسمت زیر براتون میگیم.

 1. Auto RDM
 2. Revine
 3. whatsremoved+
 4. WAMR

خب این چهار تا برنامه هستند که میتونید دانلود و نصبشون کنید.

1- برنامه Auto RDM برای خواندن پیام پاک شده

Auto RDM برنامه ای هست که میتونه پیام های پاک شده واتساپ را بخونه.با این برنامه میتونیم پیامهای حذف ده که فردی بهمون میده رو ببینیم.و قابلیتی که این برنامه داره اینه که  از طریقش میتونیم استوری های مخاطبینمون هم کنترل کنیم.

Auto RDM از دیگر برنامه های کاربردی به منظور بازیابی پیام های واتس اپ در اندروید است. این برنامه پس از نصب، پیام های حذف شده واتساپ را ذخیره و نمایش می دهد.

دانلود برنامه Auto RDM

2- خواندن پیام حذف شده توسط فرستنده در واتساپ با WAMR

این برنامه برای افرادی مناسب است که پیام های خودشان را سهوا یا عمدا پاک کرده و می خواهند تمامی پیام ها را بازیابی کنند با نصب این برنامه زمانی که یک پیام را پاک می کنید برای شما یک نوتیفیکشن می آید که می توانید به راحتی پیام حذف شده را مشاهده کنید.

یکی دیگر از روش های ذخیره پیام ها و خواندن پیام حذف شده توسط فرستنده در واتساپ کمک گرفتن از برنامه WAMR است. با مراجعه به لینک زیر قادر به نصب این برنامه کاربردی خواهید بود.

دانلود برنامه WAMR

3- برنامه whatsremoved+ برای بازیابی پیام حذف شده

این برنامه قابلیت مشاهده پیام های حذف شده توسط فرستنده در برنامه های واتساپ و… را به شما ارائه می دهد جالب است بدانید کاربرد های دیگری مانند بک آپ گیری از محتوای شما را هم دارد. از بین 4 برنامه  معرفی شده جهت خواندن پیام های حذف شده واتساپ برنامه whatsremoved+ را پیشنهاد می کنیم.

برنامه whatsremoved+ نیز جهت بکاپ گیری و همچنین خواندن پیام های حذف شده واتساپ کاربردی است اما باید دقت داشته باشید چنین برنامه هایی دسترسی پیامرسان های شما را دریافت می کنند و از این جهت باید اطمینان حاصل کنید.

دانلود برنامه whatsremoved+ 

 

4- Revine برنامه ریکاوری پیام های حذف شده واتساپ

برنامه ریکاوری پیامهای واتساپ Revine قابلیت نمایش تمامی پیام های حذف شده در واتساپ و چند برنامه دیگر را هم دارد که حجم بسیار پایین و رابط کاربری مناسب این برنامه باعث محبوبت آن شده است.

Revine یکی دیگر از برنامه هایی است که پیام های حذف شده واتساپ را برای شما ذخیره می کند. به منظور دریافت و نصب این برنامه می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

دنلود برنامه Revine

سیستم کلی برنامه های ریکاوری پیام های حذف شده واتساپ به این شکل است که با نصب اولیه، به صورت بسیار ساده پیام های دریافی را ذخیره و مشخص می کند کدام پیام از واتساپ شما حذف شده است بدین ترتیب قادر به خواندن پیام های حذف شده واتساپ خواهید بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *