آموزش

حذف حساب اینستاگرام

حذف حساب اینستاگرام : اینستاگرام ، مانند بسیاری دیگر از برنامه های رسانه های اجتماعی ، از رسوائی های بسیاری درباره حریم خصوصی دور نیست.

در اواخر سال 2018 ، یک نقص امنیتی در ویژگی “بارگیری اطلاعات خود” در اینستاگرام گزارش شد که رمزعبور کاربران را به صورت متن ساده فاش کرد.

این ویژگی در ابتدا برای بهبود امنیت و محافظت از حریم خصوصی و داده های کاربر ارائه شد و علاوه بر این ، برای آرامش خاطر کاربران پس از نشت کمبریج آنالیتیکا نیز به کار گرفته شد.

پس از انتشار نشت رمز عبور ، اینستاگرام به سرعت اعلام کرد که فقط تعداد کمی از کاربران در معرض خطر قرار دارند و موضوع به سرعت حل و فصل شد. با این وجود ، روش های دیگری نیز وجود دارد که اینستاگرام تهدیدی برای حفظ حریم خصوصی آنها به وجود می آورد.

اگر می خواهید حریم خصوصی خود را بصورت آنلاین بیشتر حفظ کنید ، ممکن است حساب های خود را در رسانه های اجتماعی مختلف حذف یا غیرفعال کنید.

این مقاله به شما نحوه حذف دائمی حساب اینستاگرام خود را نشان می دهد.

غیرفعال کردن یا حذف دائمی اینستاگرام

این همان چیزی است که شما باید قبل از تصمیم گیری قاطع بدانید. شما می توانید حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنید یا آن را برای همیشه حذف کنید ، با توجه به آنچه که برای شما مناسب است و حریم خصوصی شما در دنیای مجازی از طریق اینترنت مناسب است.

غیرفعال کردن حساب اینستاگرام شما موقتی است و هنگامی که حساب خود را غیرفعال کنید ، حساب کاربری شما به همراه مشخصات ، دنبال کنندگان ، عکس ها ، پسندیدن ها و نظرات شما ، از سایر کاربران کاملاً مخفی می شود

برای بازگرداندن همه این اطلاعات و شروع دوباره استفاده معمول از اینستاگرام ، کافیست دوباره وارد حساب خود شوید تا دوباره آن را فعال کنید و دوباره مانند گذشته شروع به استفاده از آن کنید. از طرف دیگر ، اگر تصمیم به حذف دائمی حساب اینستاگرام بگیرید ، دیگر قادر به بازگشت به آن نخواهید بود ، به این معنی که حساب حذف شده قابل بازیابی نیست.

و هنگامی که تصمیم به حذف دائمی حساب اینستاگرام دارید ، تمام داده های شما از جمله عکس ، دنبال کننده ، پسندیدن و غیره از جمله موارد و ویژگی های دیگر حذف می شوند.

اگر در آینده مجدداً عضویت در اینستاگرام را انتخاب کنید ، دیگر نمی توانید از همان نام کاربری استفاده کنید و هیچ کس دیگری نیز نمی تواند این کار را انجام دهد.

نحوه حذف دائمی حساب اینستاگرام

حساب اینستاگرام را به طور دائم از رایانه پاک کنید

نحوه حذف حساب اینستاگرام به راحتی و در چند مرحله ساده را فقط در عرض دو دقیقه توضیح دهید.

 1. وارد حساب شوید

  در ابتدا ، باید با ورود به وب سایت برنامه Instagram https://instagram.com و سپس ورود به حساب خود ، از طریق مرورگر و نه از طریق برنامه نصب شده بر روی دستگاه خود ، به حساب اینستاگرام  خود وارد شوید. وارد سیستم شوید ، این مرحله را نادیده بگیرید.

 2. به پیوند حذف بروید

  پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود ، باید به پیوند زیر بروید: من می خواهم حساب خود را حذف کنم (می خواهم حساب اینستاگرام خود را حذف کنم ).
  و دلیل پاک کردن دائمی حساب خود در اینستاگرام را مانند تصویر انتخاب کنید.

حذف حساب اینستاگرام

رمز ورود خود را وارد کنید و “حذف حساب من برای همیشه” را کلیک کنید.

حذف حساب اینستاگرام

حساب اینستاگرام را حذف کنید

پس از وارد کردن رمز عبور ، این عبارت را برای غیرفعال کردن دائمی حساب من انتخاب کنید تا دوباره مطمئن شوید که می خواهید حساب خود را حذف کنید ، سپس ok را انتخاب می کنید و حساب اینستاگرام شما برای همیشه پاک می شود.

حذف حساب اینستاگرام

 

حساب اینستاگرام را به طور دائمی از تلفن هوشمند پاک کنید

استفاده از اینستاگرام از طریق اپلیکیشن گوشی های هوشمند بیشتر از استفاده از آن در رایانه رایج و محبوب است ، بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند حساب های خود را از طریق تلفن های هوشمند خود مدیریت کنند ، چه تلفن های اندرویدی و چه تلفن های آیفون ، اما متأسفانه ، اینستاگرام دیگر این ویژگی را ارائه نمی دهد برای حذف حساب از طریق برنامه تلفن هوشمند ، بنابراین اگر اصرار دارید که از تلفن هوشمند خود برای حذف دائمی حساب خود استفاده کنید ، می توانید مراحل ساده زیر را دنبال کنید ، صرف نظر از نوع تلفن هوشمند خود ، کوچکترین تفاوتی در مورد آیفون بودن وجود ندارد یا کاربر Android:

 1. با کلیک روی این پیوند به صفحه رسمی اختصاص داده شده برای حذف دائمی حساب بروید .
 2. با وارد کردن نام کاربری و گذرواژه و ورود به سیستم ، وارد حساب خود شوید.

حذف حساب اینستاگرام

 1. از منوی کشویی دلیلی را که باعث شده حساب شما حذف شود را انتخاب کنید.

نحوه حذف حساب اینستاگرام

 1. برای تأیید حذف ، رمز ورود خود را وارد کنید.

حذف حساب اینستاگرام

 1. روی حذف دائمی حساب من کلیک کنید.

حذف حساب اینستاگرام

 1. یک پیام هشدار به شما نشان داده می شود که در شرف حذف دائمی حساب خود هستید ، روی تأیید کلیک کنید.

حذف حساب اینستاگرام

اینستاگرام ظرف 30 روز از تاریخ حذف ، حساب شما و تمام اطلاعات مرتبط را به طور کامل و دائمی حذف می کند ، اما حذف تمام محتوای حساب شما ممکن است 90 روز طول بکشد ، اما در این مدت هیچ کاربر اینستاگرام نمی تواند دسترسی داشته باشد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا