آموزش

مشخصات کامپیوتر در ویندوز 10

در ویندوز 10 ، امکان مشاهده مشخصات کامپیوتر در بسیاری از شرایط به کار شما می آید. به عنوان مثال ، تعیین اینکه آیا دستگاه حداقل شرایط لازم برای نصب یک نرم افزار را دارد ، می تواند مفید باشد. اگر رایانه کار نمی کند ، و شما باید یک مشکل را عیب یابی کنید. یا اگر متوجه می شوید که دستگاه با گذشت زمان کندتر می شود ، دانستن مشخصات سخت افزار می تواند به شما در تأیید نیاز به ارتقا یک جز component یا زمان تعویض دستگاه کمک کند.برای رفع کند شدن ویندو هم میتوانید مطالعه کنید. در این مقاله از سایت منوجان می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه مشخصات کامپیوتر در ویندوز 10 را مشاهده کنید.

به هر دلیلی که باشد ، ویندوز 10 چندین روش برای بررسی مشخصات کامپیوتر دارد ، مانند پردازنده ، حافظه ، مادربرد ، کارت گرافیک ، سیستم ورودی / خروجی پایه (BIOS) یا رابط سیستم عامل یکپارچه (UEFI) ، شماره مدل دستگاه ، درایورها ، جزئیات بروزرسانی و نسخه ویندوز ، با استفاده از برنامه های دسک تاپ یا ابزارهای خط فرمان. تنها نکته قابل توجه این است که بسته به روش ، خواص موجود ممکن است کمی متفاوت باشد.

چگونه مشخصات سخت افزار کامپیوتر را با استفاده از تنظیمات پیدا کنیم

مشخصات رایانه شما به شما می گوید که با چه نوع دستگاهی کار می کنید. شما می خواهید هنگام جفت شدن با دستگاه های دیگر مانند ماوس یا هدست بلوتوث ، از مشخصات دستگاه خود مطمئن شوید. مشخصاتی که می تواند بیشترین تأثیر را بر روی دستگاه شما بگذارد و نحوه عملکرد آن پردازنده ، RAM و فضای ذخیره سازی شما است. ما جزئیات هر یک را مرور خواهیم کرد.

اما ابتدا ، اجازه دهید مشخصات دستگاه شما را پیدا کنیم. نوع تنظیمات را به ویندوز جستجو، آن را باز کنید، سپس سیستم .

مشخصات کامپیوتر در ویندوز 10

به پایین منویی که در سمت چپ ظاهر می شود بروید و About را انتخاب کنید .

 

در این قسمت مشخصات دستگاه خود را پیدا خواهید کرد ، از جمله نام دستگاه ، پردازنده ، RAM نصب شده ، شناسه دستگاه ، شناسه محصول ، نوع سیستم و اگر دستگاه شما از آن پشتیبانی می کند ، Pen و Touch.

برای آموزش نحوه بررسی مشخصات فنی کامپیوتر با برنامه تنظیمات Windows 10 ، از این مراحل استفاده کنید:

  1. تنظیمات را باز کنید .
  2. روی System کلیک کنید .
  3. روی About کلیک کنید .
  4. در بخش مشخصات دستگاه ، پردازنده ، حافظه سیستم (RAM) ، معماری (32 بیتی یا 64 بیتی) و پشتیبانی از قلم و لمس را بررسی کنید.

 

آموزش نحوه فهمیدن مشخصات کامپیوتر در ویندوز 10

  1. در بخش مشخصات Windows ، مشخصات نرم افزار را بررسی کنید:
  • نسخه – اگر Windows 10 Pro یا Windows 10 Home دارید نشان می دهد.
  • نسخه – نسخه ویندوز موجود در رایانه را نشان می دهد و نسخه با هر به روزرسانی نیمه سالانه که نصب می کنید تغییر می کند.
  • نصب شده – تاریخ نصب آخرین به روزرسانی ویژگی را بیان می کند.
  • build OS – شماره ساخت فنی نسخه ویندوز را نشان می دهد ، جایی که پنج شماره اول نسخه را نشان می دهد و هر چیزی بعد از دوره نشان دهنده آخرین به روزرسانی کیفیت نصب شده روی دستگاه است.
  • تجربه – بسته ویژگی های نصب شده بر روی دستگاه را نشان می دهد.

مشخصات کامپیوتر در ویندوز 10

پس از اتمام مراحل ، درک دقیق تری از مشخصات فنی اولیه رایانه خواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا