آموزش

پرورش لاک پشت در خانه

پرورش لاک پشت در خانه

پرورش لاک پشت در خانه ملاحظات زیادی دارد که پرورش دهندگان باید در مورد آنها بدانند ، لاک پشت ها یکی از آشناترین حیوانات هستند و می توان آنها را در خانه پرورش داد. آنها حیواناتی آرام هستند و هیچ خطری برای زندگی انسان ها ایجاد نمی کنند ، بنابراین ما با همه چیز آشنا می شویم. مربوط به پرورش لاک پشت های وحشی در خانه از طریق پول سازندگان است.

لاک پشت

لاک پشت یک حیوان بی مهره خزنده ، بدنش از بیرون توسط یک اسکلت قوی به شکل یک پوسته محافظت می شود ، که خانه آن است که او را از هر گونه خطر محافظت می کند ، و پوست آن توسط فلس های شاخی قوی پوشانده شده است ، و هیچ دندانی ندارد ، اما دهان آن دارای ماهیچه های قوی است که به آن در گاز گرفتن و گرفتن غذا کمک می کند ، خون سرد است و در زمستان به خواب زمستانی می رود.

سن لاک پشت ها را می توان با شمردن حلقه های پوسته آنها درست مانند درختان دانست و لاک پشت ها حیواناتی چند ساله هستند که حدود 100 سال یا بیشتر عمر می کنند ، با تخمک تولید مثل می کنند ، مغز آنها در مقایسه با اندازه بدن و پوسته آنها کوچک است ، اما با این وجود ، مطالعات ثابت کرده اند که لاک پشت ها توانایی بازی و توانایی حفظ مسیرهای بازی هزارتو با حافظه ای که به مدت هفت ماه طول می کشد .

و همچنین توانایی تشخیص رنگ ها و حرکت سر آن سریع است. در مقایسه با ماهیت حرکت بدن آن. لاک پشت ها را می توان در داخل خانه پرورش داد. زیرا آنها موجوداتی ملایم ، بی ضرر و آرام هستند که صداهای مزاحم تولید نمی کنند و پرورش آنها ارزان است.

پرورش لاک پشت

 

پرورش لاک پشت

لاک پشت ها از جمله حیوانات وحشی هستند که به خانواده خزندگان تعلق دارند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که آنها را متمایز می کند این است که پوسته محکمی دارند که می تواند آنها را در برابر دشمنان محافظت کند. لاک پشت های وحشی نمی توانند در آب زندگی کنند ، بنابراین مناسب ترین مکان لاک پشت ها از جمله حیواناتی هستند که در همه قاره های جهان به جز قاره استرالیا و دایره قطبی پخش می شوند.

لاک پشت ها با طول عمر طولانی خود متمایز می شوند و هیچ گونه آسیبی و ناراحتی برای پرورش آنها در خانه ایجاد نمی کنند. آنها موجودات کوچک و آرام هستند. با وجود همه این مزایا ، پرورش لاک پشت های وحشی در خانه نیاز به مراقبت زیادی دارد ، زیرا لاک پشت ها معمولاً در معرض بسیاری از بیماری های سلامتی

هنگامی که انسان از لاک پشت هنگام پرورش به عنوان حیوان خانگی غفلت می کند ، می تواند در طول عمر بسیار کوتاهی بمیرد. لاک پشت نسبت به شرایط محیطی بسیار حساس است ، یعنی اگر تغییری در جو یا محیطی که در آن زندگی می کند ایجاد شود. تحت تأثیر این تغییر قرار می گیرد ، بنابراین ما باید مراقب باشیم که در محیطی شبیه محیط اصلی خود پرورش داده شود زیرا این می تواند او را به قتل برساند.

بسیاری از انواع لاک پشت ها به دلیل دخالت انسان در محیط و طبیعت که در جزایر زندگی می کردند در معرض انقراض قرار گرفته اند. برخی منابع مربوط به دنیای حیوانات نظارت کرده اند که 50 گونه لاک پشت وجود دارد. در جهان ، کوچکترین آنها 15 سانتی متر طول دارند و بزرگترین آنها طول آن 1 متر است.

 

پرورش لاک پشت آبزی

 

لاک پشت های دریایی به محیطی سالم احتیاج دارند که در آن به طور منظم در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرند و برای جلوگیری از بیماری هایی که ممکن است بر آنها تأثیر بگذارد ، مانند بیماری های متابولیک استخوان ، نیاز دارند و لاک پشت های آبی دارای طبیعتی هستند که نظم و ترتیب ندارند ، بنابراین قفس آنها نیاز به مراقبت مداوم دارد.

و به طور دائمی تمیز می شود ، همچنین باید به تغذیه نیز توجه شود ، و اگرچه بیشتر لاک پشت های آبزی گوشتخوار هستند ، اما غذاهای متعددی مانند جعفری و کاهوی تازه ، که غذاهای سبک هستند و ترجیحاً به طور مستقیم در مخزن آب قرار می گیرند ، انتخاب می شوند. با استفاده از گیره مخصوص

پرورش لاک پشت گل آلود

لاک پشت های گل آلود به منطقه ای تمیز و وسیع نیاز دارند که بتواند آنها را در غرق شدن غوطه ور کرده و در خاک گل کند ، مانند یک مخزن بزرگ ماهی ، و زمین های خشک مانند یک سنگ یا یک توده سنگریزه که می توانید هنگام نشستن و خوابیدن در آن حفر کنید.

این کمک می کند آنها کلسیم را به خوبی جذب می کنند ، بنابراین توصیه می شود از لامپهای حرارتی (UVB) بیش از 12 ساعت استفاده کنید و هر شش ماه یکبار آنها را تعویض کنید ، و مراقب باشید از استفاده از لامپهای بخار جیوه خودداری کنید ، در مورد رژیم غذایی این نوع لاک پشت ها. آنها همه چیز خوار هستند و عموماً بر کرم ها ، حلزون ها و ماهی ها و سبزیجات تازه و برگ تیره مانند جعفری تکیه می کنند.

پرورش لاک پشت کوچک

مراقبت از لاک پشت های کوچک از همان لحظه ای که از تخم بیرون می آیند شروع می شود ، زیرا پوسته خالی باید برداشته شود ، پوسته به لاک پشت متصل می شود تا روند رشد تکمیل شود و این لاک پشت ها را روی یک حوله کاغذی مرطوب خارج از دستگاه جوجه کشی تخم مرغ قرار دهید .

و هنگامی که آنها کاملاً از تخم خارج شده اند ، در آکواریوم قرار داده می شوند و توصیه می شود لاک پشت های کوچک را حداقل یک بار در روز تغذیه کنید ، اگرچه اکثر لاک پشت ها گوشتخوار هستند ، اما گزینه مناسب این است که به آنها سیب زمینی ، میوه و سبزیجات بدهید.

لاک پشت های آب شیرین

لاک پشت های آبی در آبهای دریاچه ها و رودخانه ها و نزدیک آبهای تازه چشمه زندگی می کنند و به عنوان دوزیستان طبقه بندی می شوند. زیرا بعد از بیرون آمدن از آب رودخانه ، می تواند روی زمین افتاده و خورشید را ببیند و همچنین بتواند تخم گذاری کند که هنگام حفاری در زمین تخم گذاری می کند.

از حشرات ، جلبک ها ، پلانکتون های رودخانه ، سخت پوستان و حلزون لاک پشت ها ، همانطور که اشاره کردیم ، از نظر شکل و اندازه متفاوت هستند ، زیرا آنها در هشت نوع طبقه بندی شده اند که مشهورترین آنها لاک پشت های سبز ، سیاه ، پشت تخت ، پشت چرمی و سر بزرگ است ، اما بزرگترین آنها گونه های سر بزرگ و چند ساله در جزیره گالاپاگوس در اقیانوس هند زندگی می کند.

نکات کلی هنگام پرورش لاک پشت

هنگام آوردن یک لاک پشت جدید به خانه ، مراقب هستیم که ابتدا مزاحم آن نشویم. زیرا برای سازگاری با محیط جدید و عادت به یک دوره دو هفته ای تا یک ماهه نیاز دارد. وقتی احساس بیماری می کنیم ، مراقب هستیم که به آن دست نزنیم تا آلوده نشود.

در صورت گاز گرفتن لاک پشت ، باید دستان خود را خوب بشوییم و با الکل عقیم کنیم. ما ماهی های گران قیمت را در کنار لاک پشت ها پرورش نمی دهیم تا آنها را نخورند ، ما ماهی های ارزان قیمت پرورش می دهیم که می توانند از آنها تغذیه کنند و ماهی های گوشتی را در کنار آنها نمی گذاریم تا به آنها آسیبی نرساند.

ما غذاها و میوه های غنی از قند را از آنها دور می کنیم و فقط یک یا دو بار در ماه به آنها می دهیم تا آسیبی به آنها نرسد. ما غذای ماهی و لاک پشت را از دست کودکان دور می کنیم تا آنها به مقدار زیاد در مخزن نریزند.

روزانه لاک پشت نخورید ، ما می توانیم روز به روز برای آنها غذا تهیه کنیم. ما اصلاً اسفناج ، کاهو و موز به او پیشنهاد نمی کنیم.

تغذیه لاک پشت

یکی از مهمترین نکاتی که پرورش دهندگان هنگام پرورش لاک پشت های وحشی در خانه باید بدانند ، نوع تغذیه ای است که به آنها داده می شود ، زیرا لاک پشت ها نیاز به تغذیه مناسب دارند و یکی از سخت ترین مراحل پرورش ، غذا است ، به عنوان غذا و مواد مغذی که نیاز لاک پشت ها ممکن است تا حدودی پیچیده باشد.

یکی از مهمترین مواردی که این حیوانات در عناصر غذایی خود به آن احتیاج دارند این است که حاوی فیبر فراوان با درصد کمی پروتئین ، چربی و قند است. از این دستورالعمل ها مشخص است که ما باید از تغذیه اسلاوها با هر نوع حبوباتی اجتناب کنیم ، علاوه بر اجتناب از دادن غذای آماده برای گربه ها و دانش آموزان..

بهترین غذایی که باید به لاک پشت ها ارائه شود برگها و گلهای سبز است. این غذایی است که آنها در طبیعت یا در محیط اصلی خود به آن عادت کرده اند و هنگام تهیه غذا به آنها باید مراقب باشیم.

شما باید غذای مناسب لاک پشت را بر اساس نوع آن انتخاب کنید و باید آب آن را در یک کاسه کوچک برای حفظ سلامت آن تهیه کنید.

نحوه نگهداری لاک پشت

لاک پشت وحشی ، به ویژه آنهایی که متعلق به منطقه مدیترانه هستند ، باید در داخل و خارج از خانه پرورش داده شوند ، زیرا برای اینکه بتوانند آزادانه جابجا شوند ، به مناطق وسیعی نیاز دارند ، زیرا در صورت محدود ماندن وضعیت روانشناختی و سلامتی آنها آسان است. مدت طولانی داخل قفس

در صورتی که این فرصت اجازه نمی دهد که یک مکان بزرگ برای لاک پشت فراهم شود ، نباید آن را بزرگ کنید. پرورش دهنده باید مشتاق باشد که لاک پشت را در صورت باران یا باد شدید به خانه بیاورد. در صورت دشواری آب و هوا ، خانه بهترین مکان برای آن است.

لاک پشت ها معمولاً روزانه به 15 ساعت حرارت نیاز دارند. در صورتی که نتوانید این مدت را از گرمای خورشید تامین کنید ، می توانید از چراغ های مصنوعی مانند آنهایی که در قفس یافت می شوند استفاده کنید. اگر لاک پشت در هوای سرد یا در شرایط سخت پرورش داده شود. شرایط محیطی ، ما باید منابع گرمایش را در قفس خود تهیه کنیم.

شما باید یک سرپناه مناسب برای او در داخل خانه تهیه کنید و باید نور و گرمای لازم را برای به دست آوردن ویتامین D ، که به او ایمنی می دهد و از بیماری ها محافظت می کند ، تامین کنید.

انواع لاک پشت های وحشی

 

پس از اینکه با پرورش لاک پشت های وحشی در خانه آشنا شدیم ، باید با انواع لاک پشت های وحشی که مناسب پرورش در خانه هستند آشنا شویم ، زیرا قبلاً می دانستیم که بیش از 50 نوع لاک پشت وجود دارد که می توان آنها را پرورش داد ، از جمله :

  • لاک پشت روسی: خانه اصلی این لاک پشت در جنوب روسیه ، یعنی آسیای مرکزی است. طول این نوع لاک پشت ها حدود 20 سانتی متر است و این نوع یکی از بهترین گونه هایی است که می تواند در خانه برای کسانی که پرورش داده می شوند که تجربه قبلی پرورش لاک پشت را نداشته اند.
  • لاک پشت هرمان: این نوع لاک پشت در جنوب اروپا زندگی می کند و این نوع یکی از رایج ترین گونه ها در فروشگاه حیوانات خانگی است.طول این نوع لاک پشت ها به 25 سانتی متر می رسد.این لاک پشت از نظر ظاهری بسیار شبیه لاک پشت یونانی است.
  • لاک پشت یونانی: این نوع لاک پشت در اکثر نقاط جهان عرب زندگی می کند و گسترده ترین مکان آن سواحل مدیترانه و کشورهای اطراف آن است.طول این گونه حدود 18 سانتی متر است.

این لاک پشت ها در همه فروشگاه های حیوانات خانگی به وفور یافت می شوند و همچنین در مزارع و جنگل های طبیعی یافت می شوند.

  • لاک پشت ببر: این نوع لاک پشت در آفریقای جنوبی و سودان زندگی می کند. مهمترین مشخصه این نوع وجود لکه های کوچک در پشت آن شبیه نقاط روی بدن ببر است. این نوع لاک پشت نسبتاً بزرگ است ، طول آن ممکن است به نیم متر برسد

فرایند بیولوژیکی لاک پشت

هنگام پرورش لاک پشت های وحشی در خانه ، باید بدانید کی و کی تخم بگذارند ، معمولاً لاک پشت ها شب ها تخم خود را می گذارند و تعداد این تخم مرغ ها از 30 تخم مرغ تجاوز نمی کند مگر در مواقع بسیار نادر ، برخی از گونه ها وجود دارند که فقط یک تخم می گذارند. یا حداکثر دو تخم ، و تخمها حدود 150 روز در جوجه کشی طول می کشد و حدود 60 روز تا زمان خروج باقی می ماند.

بعد از اینکه لاک پشت تخم می گذارد ، آن را با ماسه می پوشاند و پس از خروج تخم ها ، چرخه زندگی جوان آن آغاز می شود.

فصل جفت گیری لاک پشت ها از بهار تا انتها شروع می شود.

خواب زمستانی

در زمستان ، لاک پشت وارد مرحله زمستانی زمستانی می شود ، به طوری که تنبل و کم تحرک و فعال می شود و مقدار غذای مورد نیاز در روز به دلیل عدم فعالیت آن کاهش می یابد. افزایش میزان خاک در لاک پشت مخزن کنید تا بتوانید راحت بخوابید.

نحوه تمایز بین لاک پشت های ماده و نر

تمایز بین نر و ماده در لاک پشت ها یکی از ساده ترین کارها برای افراد بعدی برای پرورش لاک پشت است ، زیرا تفاوت بین لاک پشت ها ممکن است بسته به هر نوع متفاوت باشد ، زیرا هر یک از آنها به گونه ای متمایز می شود که آن را از دیگران متمایز می کند.

همانطور که من هستم ، نوعی پیچ و خم در پوسته لاک پشت نر وجود دارد. در مورد ماده ، پوسته او صاف است. این تفاوتها روی لاک پشتهای بزرگ بیشتر از لاک پشتهای کوچک ظاهر می شود. در لاک پشتهای کوچک ، این تفاوتها را فقط می توان متوجه شد توسط کارشناسان

بیماریهای لاک پشت ، علل و درمان

برخی بیماری ها باعث معرفی لاک پشت می شوند که پرورش دهندگان بعدی لاک پشت های وحشی در خانه باید آنها را بشناسند ، از جمله:

  • اسهال: لاک پشت ها به این دلیل دچار این بیماری می شوند که خیار زیاد یا خیار پوسیده به آنها می دهند.
  • سالمونلا: این بیماری لاک پشت و صاحب آن را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا در کف آلوده قرار می گیرد ، برای جلوگیری از این بیماری باید پادزهر به آن بدهید.
  • آنفولانزا: لاک پشت به این بیماری مبتلا می شود زیرا در معرض حمام مکرر است ، برای جلوگیری از این بیماری باید آن را در مکانی گرم قرار دهیم.

خطرات پرورش لاک پشت

او در مورد پرورش لاک پشت ها در داخل خانه هشدار می دهد ، زیرا اکثر لاک پشت ها میکروب سالمونلا را در داخل دستگاه گوارش خود حمل می کنند و این میکروب ها بیرون می آیند تا روی پوست بیرونی لاک پشت و پوسته بیرونی مستقر شوند.

این میکروب ها نیز به راحتی به کودکان منتقل می شوند ، به ویژه آنهایی که کسانی که از ایمنی ضعیفی رنج می برند ، زیرا به راحتی با مسمومیت غذایی و بیماری تیفوئید آلوده می شوند.

یک لاک پشت چقدر عمر می کند

یکی از اطلاعات رایج در مورد لاک پشت ها این است که آنها به مدت طولانی زندگی می کنند. در واقع ، هیچ مدرک مستندی مبنی بر اینکه لاک پشت سالها زندگی می کند وجود ندارد و در برخی موارد که برای لاک پشت هایی که عمر طولانی داشته اند ثبت شده است ، مطالعاتی روی آنها انجام شده است.

به طور کلی ، اگر لاک پشت بتواند تا بزرگسالی زنده بماند ، معمولاً دو یا سه دهه زندگی می کند و سن لاک پشت ها بسته به گونه آنها متفاوت است.

بسیاری از آمریکایی جعبه لاک پشت برای 30 سال زندگی می کنند، در حالی که لاکپشتهای غول پیکر است که ساکن جزایر گالاپاگوس و Aldabara معمولا زندگی می کنند برای بیش از 60 سال، و در برخی از موارد معدودی که مستند شده اند، می توان گفت که برخی از افراد که در البر آزاد نبوده و بین 100 تا 250 سال زندگی کرده است.

طول عمر لاک پشت های دریایی

طول عمر لاک پشت های آبزی بین 30 تا 50 سال متغیر است ، در برخی موارد ثبت شده از لاک پشت های دریایی بیش از 150 سال زندگی کرده اند. میانگین عمر آنها بین 30 تا 50 سال متغیر است ، در حالی که لاک پشت های سبز بیشترین تعداد سال را برای زندگی دارند که بیش از 80 سال است.

به طور کلی دانشمندان تأیید می کنند که تا کنون نمی توان سن لاک پشت ها را با دقت زیادی تعیین کرد. طول عمر این لاک پشت ها اغلب بیش از حد انتظار آنها است و تا به امروز هیچ روش علمی موثقی برای تعیین سن لاک پشت ها بر اساس ظاهر آنها وجود ندارد ، بنابراین دانشمندان سن آنها را بر اساس ساختار اسکلتی لاک پشت های مرده تجزیه و تحلیل می کنند.

چرخه زندگی لاک پشت

چرخه زندگی لاک پشت ها از تخمها در نتیجه ملاقات یک ماده و یک لاک پشت نر شروع می شود و ماده معمولاً تخم های خود را در محلی امن که غذا در آن قرار دارد می گذارد و تخم ها تنها می مانند. جوجه ریزی آنها بیرون می آید لاک پشت های کوچک که باید به طور مداوم خود را در برابر شکارچیان محافظت کنند تا پوسته بیرونی آنها کاملاً سفت شود و اولین منبع حفاظتی را در اختیار آنها قرار دهد

و اگرچه ممکن است از لاک پشت های کوچک 80 تخم خارج شوند ، اما تعداد کمی از آنها ممکن است به بزرگسالی برسند و لاک پشت ها در سریع تا رسیدن به بلوغ جنسی ، سپس سرعت رشد به تدریج کاهش می یابد و هر سال از عمر لاک پشت ، که در طول آن یک حلقه به پوسته بیرونی آن اضافه می شود ، بنابراین پوسته بیرونی لاک پشت راهی برای آگاهی از سن لاک پشت است. و میزان رشد آن نیز ، و هنگامی که رشد لاک پشت کامل شد ، تعداد شکارچیانی که ممکن است کاهش یابد ، زندگی او را تهدید می کند

چگونه خانه ای برای لاک پشت بسازیم

 

اشکال مختلفی از خانه های لاک پشت وجود دارد و می توان آنها را به روش های مختلف ساخت ، از جمله:

خانه لاک پشت داخلی

ابزار و مواد مورد نیاز:

تخته سه لا چوبی یا جعبه یا شیشه پلاستیکی. یک لامپ. لامپ UV. روکش برزنت. خاک شن. دماسنج. کاسه غذا یک کاسه آب. گروهی از سنگهای کوچک.

مراحل عمل

اندازه گیری های مناسب برای خانه را در رابطه با اندازه لاک پشت متعلق به فرد انجام دهید. به طوری که یک لاک پشت به مساحتی حدود نیم متر مربع احتیاج دارد ، و سپس یک جعبه تخته سه لا برای ساختن خانه بسازید ، مطمئن شوید که اندازه ها با هم سازگار هستند تا کج نشود و امکان استفاده از جعبه پلاستیکی یا شیشه ای به جای چوب. مشمع کف اتاق را به کف خانه اضافه کنید. به طوری که تمیز نگه داشتن آن آسان است.

افزودن مخلوط خاک و شن به کف خانه ؛ به طوری که نسبت خاک شصت درصد کل مخلوط و نسبت ماسه چهل درصد آن است و می توان مقداری یونجه و خاک اره به آن اضافه کرد. ظرف پلاستیکی یا گلدان گل را وارونه در 180 درجه قرار دهید. به طوری که برای لاک پشت به یک فضای کوچک و گمراه کننده در خانه تبدیل می شود تا بتواند در آن پنهان شده و در مواقع نیاز به آن پناه ببرد.

آنها تمایل به سوراخ شدن و فرار دارند ، به ویژه وقتی احساس گرمای شدید می کنند. چند سنگ اضافه کنید ؛ زیرا لاک پشت ها عاشق صعود و کاوش هستند. لامپ مناسب را طوری قرار دهید که بالای وسط خانه باشد تا نور و گرما در کل خانه به طور مساوی پخش شود و مراقب باشید که دمای هوا از هشتاد و پنج درجه تجاوز نکند تا گرما به لاک پشت آسیب نرساند.

، و دما را می توان با کمک ترازو اندازه گیری کرد. یک لامپ UV در ارتفاع چهل و پنج سانتی متر از بالای خانه اضافه کنید. لاک پشت نیاز به قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش دارد.

یک ظرف غذا و یک ظرف آب داخل خانه بگذارید و مطمئن شوید که ظرف آب آنقدر پر نباشد که ممکن است لاک پشت در آن غرق شود.

خانه در فضای باز برای لاک پشت

ابزار و مواد مورد نیاز: چوب درختان باغ دو متر ارتفاع دارد. قطعات چوبی شصت سانتی متر طول ، پنج سانتی متر عرض و پنج سانتی متر ضخامت. جعبه پیچ چوبی. چکش. نوار اندازه گیری بیل. مش سیم دو متر طول و دو متر عرض دارد. نوار اندازه گیری تخته سنگ و سنگ درخت تنه و چوب. توپ لاستیکی گیاه دارویی. خاک اره. گیاهان

مراحل عمل

انتخاب مکان مناسب برای ساخت خانه ؛ به طوری که فضای کافی را برای ساختن یک خانه بزرگ و جادار ، با منطقه ای که خورشید در آن می تابد و منطقه ای سایه دار فراهم می کند.

اندازه گیری خانه را بر اساس اندازه و تعداد لاک پشت ها انجام دهید. برای ساخت خانه ای که سه تا چهار لاک پشت متوسط ​​را در خود جای دهد ، باید دو متر طول و دو متر عرض داشته باشد.

تعیین و تمیز کردن مکانی که قرار است خانه در آن ساخته شود و سپس ابعاد خانه روی آن را تعیین کنید و حفره ای در اطراف مرزهای خانه با عمق سی سانتیمتر ایجاد کنید تا دیوارهای خانه در آنجا قرار گیرند.

به قرار دادن چهار تکه چوب از درختان باغ در گوشه و کنار خانه ، و سپس قرار دادن چهار تکه چوب از قطعاتی که طول آنها شصت سانتیمتر است ، عرض آنها پنج سانتیمتر و ضخامت آنها پنج سانتیمتر است و همه گوشه ها باید در کنار هم قرار بگیرند. و با هم ثابت شوند و از چکش می توان گوشه ها را به هم متصل کرد و این پایه خانه را تشکیل می دهد.

چهار تکه چوب را بالای فونداسیون خانه اضافه کنید تا ارتفاع آن افزایش یابد و باید مشابه چوبی باشد که در مرحله قبل استفاده شد.

مش سیمی را در قسمت بالای خانه نصب کنید. برای محافظت از لاک پشت و اجازه رسیدن نور خورشید به آن. قرار دادن کثیفی در انتهای خانه و اطمینان از شباهت آن به محیط طبیعی اولیه خود ، و علف و خاک اره را می توان به آن اضافه کرد و ترجیح داده می شود برای لاک پشت داخل خانه اش انبار تهیه کرد.

برخی از گیاهان ایمن و مشابه گیاهان موجود در زیستگاه طبیعی لاک پشت را بکارید. برای ایجاد احساس امنیت بیشتر و ایجاد فضای زیباتر در خانه ، می توان گیاهانی کاشت که لاک پشت ها می توانند بخورند مانند گل هیبیسکوس ، گل رز و قاصدک. برای صعود لاک پشت و بازی با آن چند سنگ ، سنگ ، چوب کنده و چوب به آن اضافه کنید.برای بازی لاک پشت می توان یک توپ لاستیکی قرار داد.

خانه لاک پشت آبزی

ابزار و مواد مورد نیاز: لگن شن. خاک نرم. آجر چوب. صخره ها دستگاه فیلتراسیون دماسنج. اب. تخته چوبی. کارخانه های صنعتی. تنه درختان مصنوعی. لامپ UVB.

مراحل عمل:

انتخاب مکان مناسب در خانه برای قرار دادن خانه لاک پشت در آن ؛ به طوری که اگر نشتی وجود داشته باشد به راحتی می توان آن را تمیز کرد ، و سپس حوضچه ای با اندازه مناسب برای لاک پشت انتخاب کرد ، مشروط بر اینکه مساحت زیادی برای سهولت حرکت داشته باشد.

یک لاک پشت کوچک به یک مخزن سی و هشت لیتری آب نیاز دارد و یک لاک پشت بالغ تقریباً دو برابر آن نیاز دارد. ماسه و خاک ریز زیر مخزن قرار دهید تا کف خانه ایجاد شود.

با قرار دادن گروهی از آجرها روی هم تا زمانی که ارتفاع آنها از سطح آب بیشتر شود ، یک منطقه خشک در حوضه ایجاد کنید و ترجیحاً یک تخته چوبی اضافه کنید که منطقه خشک و پایین حوض را به هم متصل کند. به طوری که لاک پشت به راحتی می تواند از آن بالا برود و به منطقه خشک برسد.

نصب نور مناسب برای لاک پشت برای گرم کردن آکواریوم ، با نصب لامپ در منطقه خشک. به طوری که اگر لامپ پنج ولت باشد ، در فاصله چهل و پنج سانتی متر از بالای منطقه خشک نصب می شود و اگر لامپ دو و نیم ولت باشد ، در فاصله سی سانتی متری از بالای ناحیه خشک ؛ این امر به این دلیل است که لاک پشت دمای مورد نیاز خود را بدست می آورد و محیط برای آن خیلی گرم نیست و اطمینان حاصل می شود که دمای ناحیه خشک بیش از 12 درجه سانتیگراد از سطح آب افزایش می یابد . دمای مناسب را با دماسنج بررسی کنید.

یک دستگاه تصفیه آب را می توان در داخل آکواریوم قرار داد و مطمئن شد که اندازه آن مناسب است و برای تصفیه تمام آب موجود در آکواریوم کافی است. اگر از دستگاه تصفیه آب استفاده نمی شود ، آب آکواریوم باید حداقل تعویض و تمیز شود.

یک بار در هفته. قرار دادن گیاهان مصنوعی و تنه درختان مصنوعی در آکواریوم برای تزئین آن و امکان قرار دادن برخی از گیاهان زنده که به لاک پشت های آبزی حساسیت ایجاد نمی کنند.

مخزن را با آب کافی برای لاک پشت پر کنید ، مطمئن شوید که آب آنقدر عمیق باشد که بتواند شنا کرده و راحت در اطراف حرکت کند.

در اینجا ما همه چیز مربوط به پرورش لاک پشت در خانه ، روش های تغذیه ، مکان های مناسب برای آنها ، فرایند بیولوژیکی آنها ، انواع آنها ، بیماری هایی که می توانند به آنها آلوده شوند ، علل و روش های درمان و … را ارائه کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *