آموزش

پرورش ماهیان زینتی در خانه

پرورش ماهی در خانه نیاز به چندین چیز دارد که باید آماده شود. این کار آسان نیست ، بنابراین ما باید این موارد را از طریق نکات خاصی که به شرح زیر است روشن کنیم:

1. مناسب برای مخزن ماهی آکواریوم

 • در ابتدا ، اگر به پرورش ماهی در خانه خود فکر می کنید ، باید یک مخزن مناسب برای این ماهی ها تهیه کنید ، دو نوع آکواریوم وجود دارد: حوضچه شیشه ای که یکی از متداول ترین آکواریوم ها است و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • نوع دیگر حوضه اکریلیک است. این نوع از پلاستیک تقویت شده ساخته شده است. این نوع با ظاهر متمایز و جذاب خود متمایز می شود ، اما از نظر کمبودهای آن ، می توان آن را به راحتی خراشیده و همچنین هزینه بالایی نیز دارد ، زیرا بسیار گران است به

2. خرید گیاهان برای ماهیان آکواریومی

 • اگر به پرورش ماهی در خانه فکر می کنید ، باید به برخی موارد مربوط به پرورش آنها نیز فکر کنید ، و یکی از مهمترین این موارد شکل مخزن از داخل است ، بنابراین باید برخی از گیاهان را خریداری کرده و آنها را قرار دهید. داخل مخزن
 • این گیاهان شکل زیبایی می بخشند و آکواریوم را متمایزتر می کنند ، و این گیاهان ممکن است به ماهی های کوچک کمک کرده و آنها را در برابر حمله ماهیان بزرگ محافظت کنند ، و می توانند به عنوان غذا در غیاب غذای ماهی به مقدار مناسب برای آنها استفاده شوند.
 • نمی توان فراموش کرد که این گیاهان مقدار زیادی کربن و نیترات تولید شده توسط ماهی را مصرف می کنند و سپس آنها را به گاز اکسیژن لازم برای تنفس ماهی ها تبدیل می کنند.

3. تغذیه ماهی

 • ماهیان زینتی از نظر تغذیه نیاز به مراقبت و توجه دارند.غذا اگر مقدار آن کاهش یا افزایش یابد ممکن است زندگی آنها را به شدت تحت تأثیر قرار دهد و منجر به مرگ ماهی یا قرار گرفتن در معرض بسیاری از بیماری ها شود.
 • بنابراین ، باید از استانداردهای خاصی برای غذای ماهی مراقبت شود و هنگام خرید غذای آنها باید بسیار مراقب باشید و خرید را باید از مکان های تعیین شده انجام دهید ، جایی که باید از غذاهای تهیه شده در خانه به طور کامل دور بمانید ، زیرا این غذاها ممکن است منجر به مرگ آنها شود
 • سرانجام ، ممکن است بتوانید هفته ای یکبار به این ماهی ها برخی از کرم های زنده را بدهید و فقط یک نفر باید آنها را تغذیه کند تا در خرما غذا دچار سردرگمی نشوید و به این ترتیب نحوه پرورش ماهیان زینتی در خانه را توضیح داده ایم.

انواع ماهی های آکواریومی چیست؟

1. ماهی قرمز

 

پرورش ماهیان زینتی

این نوع ماهی ها با قابلیت سازگاری و زندگی با انواع دیگر ماهی ها مشخص می شوند و همچنین به تمیز کردن مخزن ماهی کمک می کند زیرا خاک داخل آن را می خورد ، مخصوصاً در قسمت پایین.

2. دکساس

 

پرورش ماهیان زینتی

 

این نوع ماهی با شکل فوق العاده خود متمایز می شود ، زیرا دارای رنگهای فوق العاده و متمایز است ، اما این نوع برای زندگی نیاز به فضای وسیعی دارد و همچنین برای زندگی آرام نیاز به نور ساده در آکواریوم دارد.

3. فرشته

 

پرورش ماهیان زینتی

این نوع ماهی یکی از بهترین و زیباترین انواع ماهی است ، بسیار آرام و بی سر و صدا زندگی می کند ، زیرا در حین حرکت در آب میزان سیالیت بالایی دارد.

نکات مهم هنگام پرورش ماهیان زینتی در خانه

 

پرورش ماهیان زینتی

1. استاندارد برای آب در حوضه

 • همانطور که می دانیم زندگی ماهی عمدتا به آب بستگی دارد ، به زنده ماندن آن کمک می کند ، بنابراین باید از این عنصر به خوبی مراقبت کرد.
 • بنابراین ، باید دانست که آب به برخی از مواد نیاز دارد که باید در داخل آن قرار داده شود تا بتواند برای زندگی ماهیان مناسب باشد ، موادی مانند آمونیاک و نیترات ها و همچنین خنثی سازی pH.
 • هنگام قرار دادن این مواد ، باید کمی صبر کنید و سپس ماهی را در مخزن قرار دهید. این روند به طور مداوم هر بار که مخزن تمیز می شود انجام می شود. در نهایت ، لازم است مطمئن شوید که مقداری دانه خریداری شده از فروشگاه های تخصصی برای تنظیم اب.

2. سازگاری ماهی با آب

 • قبل از قرار دادن ماهی در مخزن ، از زمانی که در کیسه ای است که برای آن تعیین شده است پس از فرآیند خرید ، باید کل کیسه را در مخزن قرار دهید و به مدت 15 دقیقه در آب بسته می شود ، این کار پس از تنظیم استانداردهای تعیین شده برای آن
 • این به ماهی ها کمک می کند تا قبل از زندگی در آن با دمای مخزن سازگار شوند.
 • پس از مدتی باید به تدریج مقدار کمی آب آکواریوم را داخل کیسه بگذارید تا ماهی بمیرد.این ممکن است به دلیل تغییر ناگهانی دما اتفاق بیفتد و سپس ماهی را بدون کیسه باید سریع در آکواریوم قرار دهید.

3. آکواریوم را به طور مرتب تمیز کنید

 • زباله ها ممکن است به سرعت در داخل مخزن ایجاد شوند و این امر درصد اکسیژن آب را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد و این مشکل ممکن است منجر به انسداد فیلتر تصفیه آب شود.
 • البته وقتی این مشکل رخ می دهد ، ممکن است بر زندگی ماهی تأثیر منفی بگذارد.

4. میزان اسیدیته آب

 • شما باید از میزان اسیدیته آب مطمئن شوید این کار با خرید یک آزمایش اسیدیته و قلیایی به نام pH انجام می شود. اسیدیته طبیعی بسته به نوع ماهی بین 6/6 تا 7/8 متغیر است.

5. فرایند جایگزینی آب آکواریوم

 • شما باید حداقل ماهی یکبار آب آکواریوم را عوض کنید ، زیرا این امر به حفظ درصد اکسیژن آب و همچنین میزان نیترات و اسیدیته در آب کمک می کند ، همه این موارد به حفظ عمر ماهی کمک می کند.

6. ثبات دمای آب

 • دمای آب در آکواریوم باید حفظ شود اگر می خواهید عمر ماهی را حفظ کنید باید آبگرمکن مخصوص خریداری کنید این بخاری در فروشگاه های تخصصی به فروش می رسد.
 • این بخاری به تنظیم دمای آب کمک می کند ، که باید بین 72 تا 82 درجه فارنهایت متغیر باشد و این بستگی به نوع ماهی نیز دارد ، بنابراین لازم بود در مورد پرورش ماهیان زینتی در خانه به تفصیل صحبت شود.

در خاتمه ، ما به پرورش ماهیان زینتی در خانه پرداخته ایم و برخی نکات و نکات مهم برای پرورش صحیح ماهی را نیز روشن کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *