آموزش

آموزش استخراج فایل های زیپ شده | اندروید + iOS + کامپیوتر

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده | اندروید + iOS + کامپیوتر : استخراج فایل های زیپ شده یک روش رایج برای ارسال مجموعه ای از فایل ها به عنوان یک بسته دیجیتالی کوچک و مرتب است. نمایش محتوای این فایل ها در تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی اندروید می تواند کمی گیج کننده باشد اما مطمئناً ممکن است و تنها چند ثانیه پس از استخراج ZIP Android طول می کشد.

در این مقاله نحوه باز کردن فشرده سازی فایل های فشرده در اندروید را بررسی می کنیم.

استخراج فایل های زیپ شده چیست؟

 

فایل هایی با پسوند zip. به فایل های فشرده Zip Files می گویند. استخراج فایل های زیپ شده از این فایلها برای کاهش حجم فایلهای اصلی و همچنین پیوند گروههای فایلها با یکدیگر استفاده می شود که ارسال ، بارگیری و بارگذاری را تسهیل می کند. سایتها معمولاً از فایلهای فشرده برای کمک به بازدیدکنندگان خود برای بارگیری همزمان تعداد زیادی از اسناد یا فایلهای رسانه ای بدون نیاز به بارگیری هر فایل به طور جداگانه استفاده می کنند.

آموزش نحوه خارج کردن فایل از حالت فشرده در اندروید

 

فرایند فشرده سازی فایل های فشرده در تبلت های اندروید و اندروید قبلا به برنامه های شخص ثالث خاصی نیاز داشت ، اما اکنون این کار را می توان از طریق برنامه های شخص اول مانند Files by Google انجام داد.

معرفی برنامه Files by Google مناسب استخراج فایل های زیپ شده

 

برنامه Files by Google یک نرم افزار کاربردی جهت مدیریت خارج کردن فایل از حالت فشرده و استخراج فایل های زیپ شده اطلاعات شما است که توسط گوگل طراحی و عرضه شده است. این اپ در حقیقت مدیر هوشمند برنامه ها و اطلاعات موجود بر روی موبایل شماست که می تواند تمامی فایل ها را به صورت حرفه ای مدیریت کرده و به صورت خودکار برنامه های اضافی که بر روی گوشی شما نصب هستند اما از آنها هیچ استفاده ای نمی کنید را پیدا کرده و با اجازه شما اقدام به حذف آنها می کند.
فایل منیجر گوگل (Files by Google: Clean up space on your phone)
فایل منیجر گوگل برای دانلود و نصب روی نصب کلیک کنید. (Files by Google: Clean up space on your phone) 

بعد از دانلود و نصب از لینک بالا برای انجام کار؛ استخراج فایل زیپ شده این موارد زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه Files by Google را باز کنید و فایل فشرده ای را که می خواهید استخراج کنید پیدا کنید.
 2. روی فایل زیپ کلیک کنید ، پیش نمایش محتویات فایل را به شما نشان می دهد.
 3. روی Extract کلیک کنید تا از حالت زیپ شده خارج شود ، پس از اتمام فرآیند ، لیستی از تمام فایل هایی که فشرده شده اند ظاهر می شود ، سپس روی Done کلیک کنید.

 

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده در اندروید

 

4. همه فایلهای استخراج شده در همان محل فایل زیپ اصلی کپی می شوند و همچنین از طریق برنامه Files by Google قابل دسترسی هستند.

نحوه باز کردن یا خارج کردن فایل از حالت فشرده از سیستم عامل اندروید

 

اکثر سازندگان تلفن های هوشمند یک فایل منیجر را با تلفن های هوشمند خود همراه می کنند که می تواند برای استخراج فایل های زیپ استفاده شود. اما اگر به دنبال برنامه هایی هستید که بتوانند فرمت های بایگانی بیشتری را پشتیبانی کنند ، می توانید از یکی از برنامه های زیر در اندروید استفاده کنید.

ZArchiver

 

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده در اندروید

ZArchiver یک برنامه مدیریت خارج کردن فایل از حالت فشرده است که از بسیاری از فرمت های فایل پشتیبانی می کند. شما می توانید فایلهای 7z (7zip) ، zip ، bzip2 (bz2) ، gzip (gz) ، XZ ، lz4 ، tar و zst (zstd) را با برنامه ایجاد کرده و بیش از 20 فرمت دیگر را استخراج و مشاهده کنید. همچنین از بایگانی های محافظت شده با رمز عبور و تقسیم آرشیو پشتیبانی می کند. به طور کلی ، اگر به دنبال یک برنامه مدیریت بایگانی هستید ، نمی توانید با ZArchiver اشتباه کنید.

کلی ، اگر به دنبال یک برنامه مدیریت خارج کردن فایل از حالت فشرده هستید ، میتوانید ZArchiver را دانلود و نصب روی گوشی اندروید خود کنید.

ZArchiver
ZArchiver
توسعه دهنده: ZDevs

قیمت: رایگان

Solid Explorer

 

همچنین می توانید از مدیریت فایل مانند Solid Explorer برای نیازهای اصلی مدیریت خارج کردن فایل از حالت فشرده خود استفاده کنید. این برنامه از فایل های ZIP ، 7ZIP ، RAR و TAR پشتیبانی می کند. اگر به دنبال یکی از آنها هستید ، این یک مدیر فایل بسیار قوی است.

 • یک مدیریت خارج کردن فایل از حالت فشرده (مانند Solid Explorer) یا یک برنامه مدیریت زیپ (مانند ZArchiver) را باز کنید.
 • فایل فشرده خود را در برنامه پیدا کنید. اگر فایل را بارگیری کرده اید ، آن را در پوشه بارگیری پیدا خواهید کرد.
 • برای مشاهده محتویات آن روی فایل ضربه بزنید یا برای استخراج فایل فشرده مدت طولانی فشار دهید. اگر از ZArchiver استفاده می کنید ، با ضربه زدن روی فایل ، هم گزینه مشاهده و هم استخراج را خواهید داشت.
 • مسیری را برای ذخیره فایل های استخراج شده انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

 

Solid Explorer File Manager
Solid Explorer File Manager
توسعه دهنده: NeatBytes

قیمت: رایگان +

همچنین می توانید از فایل منیجر و برنامه های مدیریت خارج کردن فایل از حالت فشرده برای فشرده سازی فایل ها و پوشه ها س زیپ شده در تلفن اندروید خود استفاده کنید.


به این ترتیب می توانید یک فایل فشرده را در اندروید از حالت فشرده خارج یا استخراج کنید. اگر به دنبال برخی از برنامه های فوق العاده فایل اکسپلورر هستید ، ما بهترین مدیران فایل را در اندروید انتخاب کرده ایم .

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده در کامپیوتر

 

برای استخراج فایل زیپ شده فایل ها در کامپیوتر

در کادر جستجو در نوار وظیفه ، File explorer را تایپ  کرده و سپس آن را از لیست نتایج انتخاب کنید. روی فایلی که می خواهید فشرده شود راست کلیک کرده و سپس Send to > Compressed (zipped) را انتخاب کنید .

 

 

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده در کامپیوتر

 

 

برای خارج کردن فایل از حالت فشرده

 

 • File Explorer را باز کرده و پوشه فشرده شده را پیدا کنید.
 • برای فشردن کل پوشه ، راست کلیک کنید تا Extract All را انتخاب کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید.
 • برای فشردن یک فایل یا پوشه ، روی پوشه فشرده دوبار کلیک کنید تا باز شود. سپس ، مورد را از پوشه زیپ شده به مکان جدیدی بکشید یا کپی کنید.

آموزش باز کردن فایل های فشرده در کامپیوتر :

باز کردن فایل های zip در کامپیوتر

 

1 در نظرات بارها عرض شده نمی توانیم فایل زیپ را باز کنیم ، و یا حتی در پست دانلود winrar  از ما ایراد گرفته شده که اگه نرم افزار خارج کردن فایل از حالت فشرده داشتیم اصلا چرا این رو دانلود می کردیم ! که باید عرض کنیم شما برای باز کردن فایل با فرمت zip احتیاج به هیچ نرم افزاری ندارید فایل کافی است روی فایل زیپ کلیک راست کرده و گزینه Extract all را بزنید ! تا فایل از حالت فشرده خارج شود !

 

آموزش باز کردن فایل های فشرده در کامپیوتر

 

2 – در صفحه دیگری که باز می شود اگر روی Extract کلیک کنید فایل در همان صفحه از حالت فشرده خارج می شود و شما می توانید پوشه ای که از حالت فشرده خارج شده را مشاهده کنید و یا می توانید با کلیک روی Browse مسیری که دوست دارید فایل از حالت فشرده خارج شود را تعیین کنید. ( نکته دیگر اینکه اگر فایل پسورد داشته باشه با کلیک روی Extract در خواست پسورد میده که می تونید پسورد رو وارد کنید )

 

آموزش باز کردن فایل های فشرده در کامپیوتر

آموزش باز کردن یا خارج کردن فایل از حالت فشرده rar در کامپیوتر

 

این روش که عرض میکنم رو می تونید بریا فایل های zip هم مورد استفاده قرار دهید ، فایل های حجیم سایت توسط متد rar فشرده سازی می شوند و برای باز کردن این مدل از فایل های باید نرم افزار winrar روی کامپیوتر داشته باشید ! دانلود winrar

بعد از اینکه وین رارا روی دانلود کردید و از حالت فشرده خارج کردید برای باز کردن یا خارج کردن فایل از حالت فشرده rar و یا حتی زیپ از آموزش زیر استفاده کنید.

روی فایل rar یا zip کلیک کنید بعدش روی گزینه extract here کلیک کنید و یا می توناید روی extract to کلیک کنید فرقش اینه که اگه extract here رو بزنید اگه فایل مستقیم داخل پشوه rar گذاشته شده باشه شما دیگه پوشه ای نخواهید داشت و فایل مستقیم زیر فایل فشرده قرار میگیره ولی اگه گزینه زیر اون رو بزنید یعنی extract to یه پوشه با همون نام کنار فایل فشرده تشکیل میشه! با کلیک روی هر کدوم اگه فایل پشورد داشته باشه در خواست پسورد میده و شما با وارد کردن پسورد می توانید به محتوای فایل مورد نظرتون دسترسی داشته باشید.

 

آموزش باز کردن فایل فشرده rar در کامپیوتر

 

نحوه فشرده سازی فایل ها در ویندوز 10

 

 

نحوه فشرده سازی فایل ها در ویندوز 10

 

فقط چند کلیک طول می کشد تا فایل ها را در ویندوز 10 فشرده یا از حالت فشرده خارج کنید. 
 • فقط می توانید فایل ها را در ویندوز 10 خارج کردن فایل از حالت فشرده کرده و روی آنها راست کلیک کنید.
 • برای فشرده سازی فایل ها ، روی آنها راست کلیک کرده و گزینه “Send To” را انتخاب کنید.
 • برای فشردن فایل ها ، روی ZIP راست کلیک کرده و “Extract all” را انتخاب کنید.

زیپ یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش ها برای فشرده سازی فایل ها است. برای صرفه جویی در فضا و به اشتراک گذاری سریع فایل های بزرگ استفاده می شود.

در گذشته ، شما نیاز به برنامه های شخص ثالث مانند WinZip داشتید تا فایل ها را در ویندوز از حالت فشرده خارج کنید. اما ویندوز 10 به شما این امکان را می دهد که هر فایلی را که می خواهید فشرده و از حالت فشرده خارج کنید و فقط با کلیک راست کلیک کنید.

نحوه خارج کردن فایل فشرده در ویندوز 10

 

1. تمام فایل هایی را که می خواهید فشرده کنید در یک مکان قرار دهید ، مانند یک پوشه.

2. همه فایلها را انتخاب کنید. یک راه آسان برای انجام این کار این است که یک جعبه انتخاب را با اشاره گر ماوس به اطراف آنها بکشید یا Ctrl را روی هر یک از آنها نگه دارید.

3. روی یکی از فایل های انتخاب شده راست کلیک کنید.

4. در منوی کشویی ، Send to را انتخاب کرده و سپس روی پوشه Compressed (zipped) کلیک کنید .

 

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده

 

گزینه خارج کردن فایل از حالت فشرده را می توان در منوی “Send to” یافت. 

5. یک فایل زیپ جدید در همان پوشه ظاهر می شود. شما می توانید یک فایل زیپ را به صورت تصویری شناسایی کنید زیرا روی آیکون یک زیپ وجود دارد.

نحوه فشرده کردن فایل ها در ویندوز 10

 

بسته به این که آیا می خواهید تمام محتویات فایل ZIP را استخراج کنید یا فقط یک فایل خاص ُ خارج کردن فایل فشرده ، دو روش وجود دارد.

باز کردن کامل فایل با “استخراج همه”

 

1. روی فایل ZIP راست کلیک کنید. در منوی کشویی ، روی “Extract All …” کلیک کنید. جادوگر zip ظاهر می شود.

 

خارج کردن فایل از حالت فشرده

 

گزینه “Extract All” را انتخاب کنید. 

2. اگر می خواهید فایل ها را در یک پوشه دیگر باز کنید ، روی “مرور…” کلیک کنید و یک مکان را انتخاب کنید.

3. روی “Extract” کلیک کنید تا فایل ها از حالت فشرده خارج شوند و در پوشه ای که انتخاب کرده اید کپی شوند.

 

خارج کردن فایل از حالت فشرده

 

جایی را که می خواهید فایل ها بروند انتخاب کنید و سپس آنها را استخراج کنید.

باز کردن فایل های خاص با کشیدن و رها کردن

 

1. روی فایل ZIP که می خواهید از حالت فشرده خارج کنید دوبار کلیک کنید. این یک پوشه را باز می کند و پرونده های جداگانه را به شما نشان می دهد.

2. همه فایلها یا فقط فایلهایی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کرده و آنها را از پوشه به مکان دیگری در رایانه خود بکشید. برای مثال می توانید آنها را به پوشه دیگری بکشید یا روی میز کار قرار دهید.

 

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده

 

فقط می توانید فایل های مورد نظر خود را از پوشه به بیرون بکشید. 

اکنون می توان از فایل ها به طور عادی استفاده کرد. اگر چیزی که می خواهید در آنجا باقی نمانده باشد ، می توانید فایل ZIP را حذف کنید.

باز کردن فایل زیپ در آیفون توسط نرم افزار izip

 

iZip را از فروشگاه App Store دانلود کنید. این برنامه رایگان است و به شما امکان خارج سازی فایل های Zip از حالت فشرده را می دهد و شما با این کار می توانید محتوای فایل را ویرایش دهید و یا به اشتراک بگذارید.

 

باز کردن فایل زیپ در آیفون توسط نرم افزار izip

 

 

برنامه خارج کردن فایل فشرده در iOS

در اینجا نحوه ی دریافت این برنامه توضیح داده شده است :

App Store را باز کنید.

روی Search ضربه بزنید.

Izip را در نوار جستجو تایپ کنید.

روی iZip – Zip Unzip Unrar Tool ضربه بزنید. آیکون این برنامه به رنگ زرد است و روی آن تصویر زیپ کشیده شده است.

روی GET ضربه بزنید.

روی Install ضربه بزنید.

هنگامی که برنامه نصب شد گزینه ی “GET” به گزینه ی “ OPEN ” تغییر خواهد یافت.

برنامه Files را باز کنید. آیکون این برنامه به شکل یک پوشه ی آبی رنگ است و در صفحه ی اصلی قرار دارد.

به پوشه ای که فایل Zip در آن قرار دارد بروید. نسخه ی رایگان iZip فقط فایل هایی را از حالت فشرده خارج می کند که در iPhone یا  iPadشما ذخیره شده باشند. اگر می خواهید فایلی را در یک سرور ابری مانند Dropbox از حالت فشرده خارج کنید، باید نسخه ی ارتقا یافته ی برنامه را خریداری کنید.

 

خارج کردن فایل فشرده

 

Unzip کردن فایل در آیفون

روی فایل Zip ضربه بزنید و نگه دارید. یک منوی مشکی برای شما نمایش داده خواهد شد.

روی Share ضربه بزنید. با این کار منوی اشتراک گذاری برای شما باز خواهد شد.

روی Save to Files ضربه بزنید. چندین مکان نمایش داده خواهد شد.

روی فلش کنار “On My iPhone” ضربه بزنید. با این کار پوشه ی iZip برای شما باز خواهد شد.

اگر پوشه ی iZip را مشاهده می کنید, نیازی نیست روی این فلش ضربه بزنید.

پوشه iZip را انتخاب کنید.

روی Add ضربه بزنید. اکنون فایل در iZip قابل دسترس خواهد بود.

به صفحه ی اصلی بازگردید و iZip را باز کنید. آیکون این برنامه به رنگ زرد است و روی آن تصویر زیپ کشیده شده است.

روی Files ضربه بزنید. این گزینه در بالای صفحه قرار دارد. با این کار لیستی از فایل هایی که در iZip ذخیره شده است را مشاهده خواهید کرد.

روی فایل زیپی که می خواهید آن را از حالت فشرده خارج کنید ضربه بزنید. پیامی برای شما نمایش داده خواهد شد.

روی OK ضربه بزنید. با این کار فایل های زیپ از حالت فشرده خارج خواهند شد.

برای باز کردن فایل روی آن ضربه بزنید. از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید فایل را در یک برنامه خاص باز کنید و یا می خواهید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

باز کردن فایل زیپ در آیفون توسط نرم افزار izip

خارج سازی فایل Zip از حالت فشرده

باز کردن فایل زیپ در آیفون توسط نرم افزار Files

 

اگر از کاربران آیفون هستید احتمالا برایتان تا کنون چندین بار این رویداد رخ داده که فایلی را دانلود کنید و به دلیل فشرده بودن و زیپ بودن آن نتوانسته اید آن را مشاهده کنید. این یکی از معضلات ios بوده که در ios 11 حل شده است.

 

وقتی که فایل زیپ را در سافاری دانلود می کنید، آیفون و یا آی پد شما به شما توصیه می کند که این فایل فشرده را با Files باز کنید.

برای این کار، روی Open in Files ضربه بزنید.

از طرفی شما می توانید فایل های زیپ را از هر اپلیکیشنی به نرم افزار file فراخوانی کنید و در آن ذخیره کنید.

در این مرحله شما کاملا مجوز دارید که فایل زیپ مورد نظر را در مکان دلخواه خود، یا مکان پیش فرضی که برنامه ارائه می کند ذخیره کنید.

 

شبیه به هر پوشه ای در آیفون و یا  iCloud Drive ، باید مکان را مشخص کنید. برای این کار، روی Add کلیک کنید.

بعد از این، روی فایل زیپ در اپلیکیشن فایل ضربه بزنید تا موفق به باز کردن فایل زیپ شوید.

بعد از انجام این کار، برای ورود به مرحله نهایی از باز کردن فایل زیپ در آیفون روی گزینه Preview Content کلیک کنید تا محتویات این فایل فشرده زیپ را مشاهده کنید.

 

با این کار می توانید فایل زیپ شده را باز و مشاهده کنید. نکته ای که وجود دارد این است که، اگر در داخل فایل زیپ بیش از یک فایل وجود دارد، می توانید با اسلاید کردن آن ها به سمت راست و چپ، بین فایل ها بگردید و آن ها را ببینید.

 

آموزش خارج کردن فایل از حالت فشرده

آنزیپ کردن فایل‌ها در iOS با استفاده از Documents

 

اپلیکیشن Documents، ورژن مشابه اپلیکیشن Finder است که توسط شرکت Raddles برای iOS طراحی شده است. Documents یک ادیتور فوق‌العاده PDF و یک file viewer هم هست. اپ Files که اخیراً به iOS اضافه شده در واقع نسخه ضعیف شده اپ Documents است. یکی از مزایای دیگر Documents این است که از فایل‌های زیپ هم پشتیبانی می‌کند.

 

برای آنزیپ کردن فایل ابتدا باید وارد Documents شوید.

سپس باید فایل زیپ را در Documents باز کنید یا آن را در فولدری در iCloud Drive کپی کنید. سپس روی فایل کلیک کنید تا همه محتویات فایل در فولدر باز شود.

به همین راحتی با Documents می‌توانید در صورت نیاز فایل‌های خود را در iOS هم زیپ کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *