تحقیق

مقاله در مورد ماشین آتوود

ماشین آتوود

نمونه مطلبی که امروز قرار است در سایت منوجان قرار دهیم بنام مقاله در مورد ماشین آتوود است که با فرمت پاورپوینت گردآوری شده است.شما میتوانید با مطالعه به این مقاله نهایت استفاده رو ببرید که امروز ما درون این پست در سایت منوجان این پاورپوینت را قرار خواهیم داد و لینک دانلود پاورپوینت ماشین آتوود را در انتهای این پست برای شما قرار خواهیم داد. این تحقیق شاید در متنی که گذاشته شده است در این پست بهم ریختگی وجود داشته باشه ، اما درون قالب پاورپوینت اصلی هیچ بهم ریختگی وجود ندارد . در این تحقیق درباره ماشین آتوود سعی خود را کرده ایم که یه مقاله کاملی را تهیه کنیم برای شما دوست داران و کاربران سایت منوجان که نهایت استفاده را از این تحقیق را برده باشید.

پاورپوینت دانلود مقاله در مورد ماشین آتوود

 

خب رسیدیم به توضیحات اصلی این تحقیق در مورد ماشین آتوود که در قسمت زیر برای شما قسمتی از متن را قرار داده ایم.

آزمایشگاه فیزیک ۱

۱ ماشین آتوود

۲ اصطکاک

۳ سطح شیبدار

اعضای گروه :

ماشین آتوود

وسایل مورد نیاز

  • شرح آزمایش
  • کاربرد ماشین آتوود
  • وسایل مورد نیاز
  • قرقره
  • وزنه
  • کرنومتر
  • متر
  • شرح آزمایش

ماشین آتوود ساده از دو وزنه به جرمهای m1 و m2 که به وسیله یک رشته غیر قابل ارتجاع به طول L که از روی قرقره عبور کرده است و به یکدیگر متصل
هستند، تشکیل شده است.

این سیستم فقط دارای یک درجه آزادی است، یعنی چون فقط یک قرقره وجود دارد، لذا اگر مبدأ مختصات را در نقطه آویز قرقره فرض کنیم، در این صورت حرکت هر دو وزنه را می‌‌توان با یک پارامتر مشخص نمود.

همچنین چون تنها نیروی وارده ، نیروی گرانشی ناشی از وزن دو وزنه است، لذا به دلیل پایستار بودن نیروی گرانشی حرکت پایا خواهد بود و به راحتی می‌‌توان از قانون بقا انرژی استفاده کرد.

به این ترتیب شتاب حرکت سیستم با فرض اینکه درجه آزادی را با متغیر xنشان دهیم به صورت زیر خواهد بود:

در عبارت فوق a شعاع قرقره است.

به وضوح ملاحظه می‌‌شود که اگر m1>m2 باشد، m1 با شتاب ثابت باشد، m1 با شتاب ثابت صعود خواهد نمود.

ماشین آتوود

کاربرد ماشین آتوود

 

یکی از بارزترین کاربردهای ماشین آتوود در قرقره‌هایی است که به منظور بالا بردن وسایل سنگین به طبقات بالاتر ساختمانها مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. اگر شخصی که از این وسایل استفاده می‌‌کند، به اصول مکانیکی این وسایل آشنا باشد، می‌‌تواند به راحتی و با اعمال نیروی اندک وسایل خیلی سنگین را تا ارتفاع زیاد بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا