علائم و راه درمان بیماری

عفونت استاف چیست ؟ علل ، علائم ، درمان ها

استافیلوکوک چیست؟
استافیلوکوک چیست؟

استافیلوکوک (استاف) یک نوع باکتری است که می تواند انواع مختلفی از عفونت ها را در و در بدن شما ایجاد کند. Staph (تلفظ “کارکنان”) بسیار رایج است. از هر 10 نفر ، سه نفر آن را روی پوست خود دارند.

گرچه عامل اصلی عفونت پوستی است ، اما اغلب هیچ بیماری ایجاد نمی کند. اما هنگامی که بیماری ایجاد می شود ، در صورت عدم درمان ، خطرات می تواند بسیار جدی باشد.

بیش از 30 زیرگونه باکتری استافیلوکوک باعث ایجاد عفونت می شوند. رایج ترین نوع عفونت استاف به دلیل استافیلوکوکوس اورئوس ایجاد می شود. اگر اورئوس باکتریها بدن شما را آلوده می کنند ، یا از طریق زخم روی پوست یا از طریق مجاری تنفسی ، باعث عفونت های جدی می شوند.

هشدار: این نمایش پرده ای شامل برخی تصاویر گرافیکی است.

چه کسی در معرض خطر عفونتهای استاف است؟
چه کسی در معرض خطر عفونتهای استاف است؟

در حالی که هرکسی می تواند به استافیلوکوک آلوده شود ، برخی از افراد با خطر بیشتری روبرو هستند. آن دسته از جمعیت هایی که بیشتر در معرض خطر عفونت استافیلوکوک هستند عبارتند از: نوزادان تازه متولد شده ، زنان شیرده و افرادی که:

  • سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشید
  • بیماری های خاصی داشته باشید ، از جمله دیابت ،

بیماری های عروقی یا ریوی ، یا سرطان

 • دارو یا دارو تزریق کنید
 • آسیب یا اختلالات پوستی داشته باشید
 • در حال بهبودی از عمل جراحی
 • از کاتترهای داخل وریدی استفاده کنید

علائم و نشانه های عفونت استاف چیست؟
علائم و نشانه های عفونت استاف چیست؟

برای جلوگیری از این عفونت ها ، باید بدانید که به دنبال چه چیزی بگردید.

عفونت های پوستی

علائم بیماری استافیلوکوکی پوست شامل آبسه های چرکی است. این غالباً جوش یا فرونکل نامیده می شود. درد ، تورم و قرمزی اغلب ناحیه آلوده را هدف قرار می دهد و ممکن است چرک نیز از آن خارج شود.

عفونتهای خون

به عفونت استاف در خون باکتری یا سپسیس گفته می شود. علائم می تواند شامل تب ، لرز و فشار خون پایین (افت فشار خون) باشد.

بیماری های ناشی از Staph

بیماری های ناشی از Staph

استافیلوکوک می تواند انواع مختلفی از عفونت ها را در و اطراف بدن شما ایجاد کند. بیشتر این عفونت ها باعث التهاب موضعی یا آبسه می شوند که جیب عفونت هستند.

پوست

 

عفونت های استافیلوکوک معمولاً در سطح پوست شما ظاهر می شوند. متداول ترین آن ها آمپتیگو ، ایجاد پوسته پوستی و سلولیت است که ممکن است پوست شما را قرمز و متورم کند.

پستان

 

زنان شیرده می توانند از پستان به عفونت استافیوسی موسوم به ورم پستان مبتلا شوند که می تواند باکتری را در شیر مادر آزاد کند.

ریه ها

باکتریهای استاف در ریه ها می توانند باعث ذات الریه شوند.

مسمومیت خون

عفونت استاف در خون می تواند به خصوص خطرناک باشد. این را معمولاً مسمومیت خون (سپتی سمی) می نامند. این عفونت ها می توانند گسترش پیدا کنند. مکان های داخلی مانند استخوان ها و اندام های شما در برابر آنها آسیب پذیر هستند.

استخوان

وقتی عفونت استاف به استخوان وارد می شود ، می تواند باعث استئومیلیت ، یک عفونت نادر اما جدی مفصلی شود.

قلب

مسمومیت خون با استافیلوکوک همچنین می تواند قلب یا دریچه های قلب شما را آلوده کند. به این کار اندوکاردیت گفته می شود.

سپسیس

اگر عفونت استاف به جریان خون وارد شود ، می تواند به اندام های دیگر گسترش یابد و باعث ایجاد عفونت های شدید و تهدید کننده زندگی به نام سپسیس یا باکتریمی شود. سپسیس می تواند منجر به شوک یا نارسایی چند ارگان شود ، که می تواند به سرعت منجر به مرگ شود.

مقاومت در برابر آنتی بیوتیک استافیلوکوکوس اورئوس چیست؟
مقاومت در برابر آنتی بیوتیک استافیلوکوکوس اورئوس چیست؟

استافیلوکوکوس اورئوس ) به عنوان یک عارضه دو سال بعد از جراحی زیبایی پلاستیک برای کاهش پستان رخ داد. “>

مقاوم به متی سیلین استافیلوکوکوس اورئوس که اغلب مخفف آن MRSA است ، نوعی باکتری استاف است. MRSA نوعی “فوق باگ” در نظر گرفته می شود ، زیرا در برابر آنتی بیوتیک هایی که معمولاً برای درمان آن استفاده می شود ، مقاوم شده است. آنتی بیوتیک ها شامل متی سیلین هستند که از آن نام می گیرند و همچنین پنی سیلین ، آموکسی سیلین و اگزاسیلین و احتمالاً سایر موارد.

MRSA باعث بیماری در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، زندان ها و سایر مراکز درمانی می شود. اینها HA-MRSA (استافیلوکوک مقاوم در برابر متی سیلین مرتبط با مراقبت های بهداشتی) نامیده می شوند. همچنین باعث ایجاد عفونت در خارج از مراکز بهداشتی درمانی شده است. این موارد CA-MRSA (مقاوم به متی سیلین مرتبط با جامعه استافیلوکوک .

نامیده می شوند)

سندرم پوست سوخته
سندرم پوست سوخته 

عفونت های پوستی با باکتری های استاف می توانند باعث ایجاد یک بیماری جدی به نام سندرم پوست سوخته شوند. این بیشتر در کودکان دیده می شود ، اما در بزرگسالان نیز می تواند رخ دهد. عفونت باعث تجزیه لایه های بالایی پوست می شود که تاول می خورد و از روی آن بر می خورد ، دقیقاً مانند سوختگی شدید.

هنگامی که عفونت سطح وسیعی از بدن را پوشش دهد ، نتیجه می تواند کشنده باشد. سندرم پوست سوخته با آنتی بیوتیک و مایعات داخل وریدی برای جلوگیری از کمبود آب درمان می شود.

مسمومیت غذایی Staph چیست؟
مسمومیت غذایی Staph چیست؟

افراد می توانند با خوردن غذاهای آلوده به Staphylococcus aureus ( S. aureus مسمومیت غذایی با استاف پیدا کنند). من>) باکتری. در هنگام غذا خوردن ، این باکتری ها سمی را روی غذا آزاد می کنند. اگر بیش از حد از آن سم بخورید ، می توانید انتظار شروع سریع حالت تهوع و استفراغ را داشته باشید. همچنین ممکن است باعث تب شود.

Staph بعضی غذاها را بیشتر از بقیه آلوده می کند. غذاهای سنگین پروتئین مانند تخم مرغ ، گوشت و مرغ ، همچنین ساندویچ ، سالاد و لبنیات به ویژه در معرض خطر هستند. وقتی این غذاها برای مدت طولانی در دمای اتاق کنار گذاشته شوند ، خطر آلودگی استافیلوکوک افزایش می یابد.

عفونت های استاف چگونه تشخیص داده می شوند؟

عفونت های استاف چگونه تشخیص داده می شوند؟

یک پزشک ممکن است با بررسی عفونت پوستی جزئی استافیلوکوک را تشخیص دهد پوست. معمولاً به آزمایشات آزمایشگاهی نیازی نیست. عفونتهای جدی استاف ، خون ، ذات الریه یا آندوکاردیت (التهاب اتاقهای داخلی قلب) معمولاً به کشت نیاز دارد.

در این موارد ، ممکن است لازم باشد شما نمونه خون ، چرک یا سایر بافت ها را تهیه کنید. سپس این موارد در آزمایشگاه رشد داده می شوند تا وجود باکتری استافیلوکوک را تأیید کنند.

در صورت تأیید باکتریهای استاف ، آزمایش دیگری به نام آزمایش حساسیت می تواند انجام شود تا مشخص شود کدام آنتی بیوتیک ها باکتری ها را از بین می برند.

Staph طلایی: چه شکلی است
Staph طلایی: چه شکلی است

استافیلوکوکوس اورئوس حتی با استانداردهای باکتریایی نسبتاً کوچک است. تقریباً 40 برابر کمتر از عرض موی انسان است. این چهار برابر کوچکتر از گلبول های قرمز خون شما است. برای دیدن آن می توان یک میکروسکوپ بسیار بزرگنمایی کرد.

س aureus هنگام رشد در محیط آگار به صورت توده های طلایی کوچک و گرد یا کلنی ظاهر می شود. هنگامی که به رنگ آمیزی گرم می شوند و با میکروسکوپ مشاهده می شوند ، مانند دسته های انگور مرتب به نظر می رسند. این نام خود را aureus از رنگ طلایی آن گرفته است – aureus یک سکه طلا در روم باستان بود. بین و اطراف باکتری گرد اتصالات نخ مانند بیوفیلم وجود دارد. بیوفیلم به محافظت از باکتری کمک می کند و احتمال ایجاد عفونت را افزایش می دهد.

عفونت های استاف چگونه درمان می شوند؟
عفونت های استاف چگونه درمان می شوند؟

درمان عفونتهای استاف به محل و شدت عفونت بستگی دارد. عفونت های پوستی جزئی را می توان با پمادهای موضعی آنتی بیوتیک یا آنتی بیوتیک های خوراکی درمان کرد. آبسه ها به طور کلی با برش و درناژ یا جراحی درمان می شوند.

عفونت های شدیدتر در مناطق وسیعی از پوست ، سایر اندام های بدن یا جریان خون معمولاً با آنتی بیوتیک های داخل وریدی درمان می شوند. عفونت های MRSA ممکن است در برابر بسیاری از آنتی بیوتیک ها مقاوم باشند.

آیا می توان از عفونت های استافیلوکوکی پیشگیری کرد؟
آیا می توان از عفونت های استافیلوکوکی پیشگیری کرد؟

در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از استافیلوکوکوس اورئوس در دسترس نیست. . جلوگیری از استاف (استاف) ، بهترین دفاع در برابر ابتلا به عفونت است. روشهای کمک به مدیریت عوامل خطر برای انقباض staph و MRSA در اسلایدهای زیر بحث شده است.

آن را تحت پوشش قرار دهید
آن را تحت پوشش قرار دهید

تمام عفونتهای استاف پوست را با باند خشک و تمیز بپوشانید. این امر به ویژه در مواردی که زخم ها چرک تولید کرده و تخلیه می شوند بسیار مهم است ، زیرا ممکن است چرک حاوی MRSA باشد و به دیگران نیز سرایت کند.

دست ها را تمیز نگه دارید
دست ها را تمیز نگه دارید

بهداشت مناسب مهم است. دستها را با احتیاط بشویید ، از تماس نزدیک با افراد آلوده خودداری کنید و تمام خراش ها ، بریدگی ها و زخم های پوست را با دقت تمیز کنید تا احتمال ابتلا به استافیلوکوک کاهش یابد. اگر دچار استاف استاف هستید ، اطمینان حاصل کنید که همه افرادی که از نزدیک با شما تماس دارند ، دست های خود را به طور مکرر می شستند ، به خصوص اگر بانداژ شما را تغییر دهند یا زخم آلوده را لمس کنند.

به اشتراک نگذارید
به اشتراک نگذارید

موارد شخصی را که ممکن است با زخم آلوده تماس داشته باشند به اشتراک نگذارید. وسایلی مانند حوله ، تیغ ، ملافه تخت یا لباس نباید مشترک باشد. همه ملافه ها و لباس ها را در آب گرم بشویید و در خشک کن گرم خشک کنید تا از بین بردن باکتری های استاف باشد.

غذا را با خیال راحت تهیه کنید
غذا را با خیال راحت تهیه کنید

برای کمک به کاهش خطر مسمومیت غذایی با استافیلوکوک ، غذا را با خیال راحت کنترل و تهیه کنید:

 • قبل از دست زدن و تهیه غذا ، دست ها را کاملاً با آب و صابون بشویید.
 • اگر زخم ، عفونت پوستی یا عفونت بینی یا چشم دارید ، غذا را آماده یا برای دیگران سرو نکنید.
 • آشپزخانه ها و همه مکان های غذاخوری را تمیز و تمیز کنید.
 • غذاهای گرم را (بیش از 140 درجه فارنهایت) و غذاهای سرد را (40 درجه فارنهایت یا کمتر) سرد نگه دارید.
 • هر غذایی را که قرار است در اسرع وقت نگهداری شود در یخچال قرار دهید.

اجتناب از سندرم شوک سمی
اجتناب از سندرم شوک سمی

زنان قاعدگی ممکن است دچار سندرم شوک سمی شوند. این یک بیماری نادر و تهدید کننده زندگی است که ناشی از سموم ترشح شده توسط باکتریهای استاف است و در ارتباط با استفاده از تامپون است. وقتی تامپونها مرتباً عوض نشوند خطر بیشتر است. خطر را می توان با موارد زیر کاهش داد:

 • تعویض تامپون هر 4 تا 8 ساعت
 • استفاده از تامپون های کم جذب
 • استفاده از تامپون جایگزین با نوار بهداشتی

IUD حفظ شده ، جراحی اخیر ، سوختگی و بریدگی های پوستی همچنین خطر سندرم شوک سمی را افزایش می دهد.

به پزشک خود بگویید
به پزشک خود بگویید

ممکن است بسیار مهم باشد که اگر به عفونت استاف (استاف) مبتلا هستید ، به کارمندان پزشکی خود هشدار دهید. ) به پزشک یا هر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که مراجعه می کنید بگویید تا اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهد.

پیش آگهی
پیش آگهی

در صورت خفیف بودن و درمان سریع آنتی بیوتیک ، پیش آگهی بهبودی از عفونت استاف بسیار عالی است. با این حال ، یک عفونت MRSA می تواند کاملاً متفاوت باشد. عفونتهای MRSA ، در صورت خفیف بودن و در افراد سالم دیگر ، پیش آگهی نسبتاً خوبی دارند. عفونت های MRSA در افراد مبتلا به مزمن یا شدید ، افراد مسن ، نوزادان تازه متولد شده یا سایر افراد دارای سیستم ایمنی آسیب دیده ممکن است تهدید کننده زندگی یا کشنده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا