علائم و راه درمان بیماری

عفونت MRSA : علل ، علائم و درمان

MRSA چیست؟
MRSA چیست؟

استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) در این عکس میکروسکوپ الکترونی روبشی نشان داده شده است. سویه های این باکتری ها (که معمولاً “استاف” نامیده می شوند) ممکن است تقریباً در هر قسمت یا سیستم اندام در انسان ایجاد عفونت کند. سویه های MRSA بیشتر به عنوان ابرشیمی شناخته می شوند زیرا سویه های MRSA در برابر آنتی بیوتیک های مختلف مقاوم هستند.

علائم عفونت پوستی MRSA
علائم عفونت پوستی MRSA

در ابتدا ، عفونت های MRSA در پوست شبیه عفونت های پوستی جزئی است. آنها به صورت برجستگی ، جوش یا جوش بر روی پوست ظاهر می شوند که در صورت لمس می تواند دردناک ، متورم یا گرم باشد. گاهی اوقات ، این عفونت ها ممکن است باز شوند و از ناحیه چرک تخلیه شوند. اگرچه بیشتر عفونت های پوستی MRSA خفیف هستند ، اما برخی پیشرفت می کنند و بیشتر در پوست و مناطق دیگر یا سیستم های اندام گسترش می یابند.

آیا این MRSA ، نیش عنکبوت یا چیز دیگری است؟
آیا این MRSA ، نیش عنکبوت یا چیز دیگری است؟

تشخیص گزش اشکالات ، گزش حشرات ، گزش عنکبوت ، بثورات و نیش اغلب دشوار است از MRSA عفونت ها زیرا ظاهر یا علائم مشابهی دارند. با این حال ، اگر فرد هرگز به عنکبوت یا موجودیت دیگری که باعث ضایعه شده است مراجعه نکرده باشد ، احتمال ایجاد ضایعه پوستی در MRSA وجود دارد ، خصوصاً اگر ناحیه ضایعه گسترش یابد یا بعد از حدود دو تا سه روز درمان بهتر نشود با آنتی بیوتیک های رایج.

عفونت پوستی MRSA و سلولیت
عفونت پوستی MRSA و سلولیت

اغلب ، اولین نشانه عفونت MRSA گسترش عفونت به پوست اطراف است و پوستی به رنگ صورتی یا مایل به قرمز تولید می کند و اغلب گرم ، لطیف و متورم است. چنین ناحیه ای از پوست آلوده به سلولیت گفته می شود و نشان دهنده انتشار عفونت در لایه های عمیق تر پوست است. سلولیت در برخی افراد به سرعت (طی چند ساعت) پیشرفت می کند. این ممکن است منجر به یک فوریت پزشکی شود.

عفونت پوستی MRSA: آبسه
عفونت پوستی MRSA: آبسه

MRSA ممکن است با تلاش برای جداسازی باکتریهای مهاجم با ایجاد جیب چرک احاطه شده توسط سلولها در تلاش برای از بین بردن یا متوقف کردن MRSA ، تا حدی توسط بدن مهار شود. از پیشرفت این عفونت پوستی عمیق تر ، آبسه نامیده می شود و می تواند مانند سلولیت در برخی موارد گسترش یابد. آبسه ها معمولاً به درناژ نیاز دارند (بعضی اوقات با کمپرس گرم ، گاهی با سوزن انجام می شود ، در حالی که دیگران به تخلیه جراحی نیاز دارند) و آنتی بیوتیک. باید با پزشک خود مشورت شود زیرا خودتان سعی در درمان عفونت های MRSA ندارید.

چگونه مردم MRSA را می گیرند؟
چگونه مردم MRSA را می گیرند؟

MRSA به راحتی توسط افراد موجود زنده روی پوست به افراد دیگر منتقل می شود. معمولاً یا تماس پوست به پوست یا تماس با حوله ، تیغ یا حتی دستگیره در یا نیمکت می تواند MRSA را به شخص دیگری منتقل کند. برخی از افراد که ناقل نامیده می شوند ، دارای فشارهای MRSA بر روی بدن خود هستند اما هیچ علائمی ندارند. با این حال ، این افراد هنوز هم می توانند با تماس مستقیم و غیرمستقیم MRSA را به دیگران منتقل كنند (حوله یا لباسی كه حامل های MRSA از آنها استفاده كرده اند).

چه کسی می تواند MRSA را دریافت کند؟
چه کسی می تواند MRSA را دریافت کند؟

برخی از افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به MRSA قرار دارند. افرادی که بیماری پزشکی مزمن دارند (به عنوان مثال ، سرطان ، اچ آی وی یا هرگونه افسردگی ایمنی) ، افراد مسن ، افراد در بیمارستان ها یا کسانی که اخیراً جراحی شده اند در معرض خطر بیشتری برای عفونت های MRSA هستند. div >

بیمارستانها چقدر ایمن هستند؟
بیمارستانها چقدر ایمن هستند؟

بیمارستان ها قبلاً به عنوان منطقه ای برای کسب شهرت شناخته شده بودند. عفونت های MRSA. با این حال ، در سال های اخیر ، با راهنمایی هایی که کارکنان بیمارستان ، بازدید کنندگان و بیماران دنبال کرده اند ، عفونت های MRSA در بیمارستان ها بسیار کمتر بوده است. تغییرات ساده در سیاست های بهداشتی و استفاده از روش های دقیق تر شستن دست ، تأثیر مثبتی در کاهش عفونت های MRSA در بیمارستان ها و م institutionsسسات دیگر مانند خانه های سالمندان و حتی در مناطق جامعه مانند امکانات ورزشی دارد.

آیا افراد سالم می توانند به MRSA مبتلا شوند؟
آیا افراد سالم می توانند به MRSA مبتلا شوند؟

MRSA می تواند به راحتی افراد سالم را آلوده کند مردم. شیوع این بیماری در بسیاری از مناطق که مردم دور هم جمع شده اند (به عنوان مثال سالن های ورزشی ، خوابگاه ها ، پادگان ها ، زندان ها و مراکز مراقبت های روزانه) ثبت شده است. بسیاری از پزشکان معمولاً به نوع MRSA که توسط افراد سالم در خارج از مراکز بهداشتی درمانی بدست می آیند ، MRSA مرتبط با جامعه یا جامعه (که معمولاً CA-MRSA نامیده می شود) گفته می شود.

MRSA در سگها و گربه ها
MRSA در سگها و گربه ها

MRSA می تواند به حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ منتقل شود (حیوانات ممکن است هیچ علائمی مانند ناقلین MRSA انسان نداشته باشند) و متأسفانه ممکن است صاحبان حیوانات خانگی را دوباره عفونی کنند یا دیگران. فقط گونه های CA-MRSA مستند شده اند که این کار را با حیوانات خانگی انجام می دهند.

MRSA در ساحل
MRSA در ساحل

سویه های MRSA نسبت به اشیایی که توسط حاملان یا افراد آلوده اداره می شوند یا از بین می روند برای مدتی نسبتاً خوب زنده می مانند. MRSA حتی در برخی موارد در آبهای شن و ماسه و ساحل یافت شده است. نحوه ورود MRSA به آنجا مشخص نیست ، اما رعایت بهداشت خوب (پوشاندن خراش پوست ، شستن مکرر دستها و دوش گرفتن با صابون پس از رفتن به ساحل یا انجام فعالیت آب دیگر) بهترین راه برای کاهش احتمال ابتلا به MRSA است. عفونت از اشیا in موجود در محیط.

MRSA چگونه تشخیص داده می شود؟
MRSA چگونه تشخیص داده می شود؟

تشخیص قطعی MRSA دشوار نیست. با این حال ، ممکن است چند روز طول بکشد زیرا ، بعد از اورئوس از یک سایت آلوده کشت می شود ، سپس باکتری ها باید در برابر آنتی بیوتیک ها آزمایش شوند تا مشخص شود که نه تنها باکتری ها به چه چیزی مقاوم هستند بلکه آنتی بیوتیک (ها) نیز می تواند موثر باشد.

MRSA چگونه درمان می شود؟
MRSA چگونه درمان می شود؟

یک پزشک باید درمان عفونت های MRSA را راهنمایی کند. بیشتر روش های درمانی به شدت عفونت و الگوی مقاومت باکتری ها بستگی دارد. برخی از زخم های کوچک یا آبسه های کوچک ممکن است فقط به کمپرس گرم برای تخلیه چرک (در صورت وجود) و تمیز کردن و پوشاندن با یک باند کوچک نیاز داشته باشند. بسیاری از پزشکان یک آنتی بیوتیک خوراکی برای شما تجویز می کنند که بعضی از MRSA معمولاً به آن حساس هستند (به عنوان مثال ، سولفامتوکسازول و تریمتوپریم [باکتریم] ، لاینزولید [Zyvox] یا کلیندامایسین [کلئوسین T]. عفونت های تهاجمی یا شدید ممکن است به آنتی بیوتیک های خوراکی پاسخ دهند ، اما بسیاری از پزشکان ممکن است درمان این نوع عفونت ها را با داروهای IV مانند وانکومایسین (ونکوچین) ، احتمالاً همراه با آنتی بیوتیک IV IV انجام دهند. بیشتر عفونت های شدید با مشورت متخصص بیماری های عفونی درمان می شوند.

عفونت پوستی MRSA و مراقبت در منزل
عفونت پوستی MRSA و مراقبت در منزل

در صورت تشخیص MRSA و ارسال در خانه با آنتی بیوتیک ، اکیداً به شما توصیه می شود تمام آنتی بیوتیک های تجویز شده را مصرف کنید ، حتی اگر احساس خوبی دارید ، برای جلوگیری از تکرار عفونت. پیروی از توصیه های پزشک در مورد کمپرس گرم و مراقبت از زخم نیز برای بهبودی شما مهم است. علاوه بر این ، باید مراقب باشید برای جلوگیری از انتقال MRSA به دیگران ، وسایلی را که با آنها تماس می گیرید ، دور ریخته و ضد عفونی کنید.

عوارض MRSA

عوارض MRSA

عفونت های MRSA (خصوصاً موارد مرتبط با مراکز درمانی ) میتواند خطرناک باشد؛ آنها می توانند به سرعت به سایر نواحی بدن و اندام ها سرایت کرده و باعث آسیب جدی به اعضای بدن یا مرگ شوند. در اوج خود ، گزارش ها حاکی از آن بود که حدود 19000 مرگ در سال به دلیل MRSA رخ داده است ، اما اخیراً این میزان به دلیل اقدامات خوب بیمارستان طبق CDC کاهش یافته است.

نحوه اجتناب از MRSA

نحوه اجتناب از MRSA

اجتناب یا کاهش احتمال آلوده شدن به سویه MRSA از S اوره نسبتاً آسان است – قانون اساسی شستن مکرر دست با آب و صابون است. استفاده از ضدعفونی کننده دست حاوی الکل نیز می تواند خطر عفونت را کاهش دهد. در صورت امکان از تماس پوست به پوست با دیگران خودداری کنید. حوله را به اشتراک نگذارید و هرگز باند یا زخم را روی افراد دیگر لمس نکنید ، مخصوصاً اگر در بیمارستان بستری هستند. باز هم ، شستن دست و دوش گرفتن با آب و صابون عامل اصلی کاهش عفونت های MRSA (و سایر موارد) است. ضد عفونی سطوح و سایر موارد نیز احتمال عفونت را کاهش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا