علائم و راه درمان بیماری

ویروس نیل غربی

ویروس نیل غربی (نام علمی: West Nile virus) یا (به اختصار WNV)، میکروارگانیسمی است که باعث شیوع بیماری‌های مرگبار در اسبها، پرندگان و انسانها می‌شود. این ویروس عمدتاً پرندگان را آلوده می‌کند ولی برای آلوده سازی انسانها، سگها، اسبها و خفاش‌ها نیز شناخته شده است.

ویروس نیل غربی (WNV) اصلی ترین علت بیماری منتقله از پشه در قاره ایالات متحده است. این بیماری معمولاً با گزش پشه آلوده به افراد منتقل می شود. موارد WNV در فصل پشه رخ می دهد ، که از تابستان شروع می شود و تا پاییز ادامه دارد. هیچ واکسنی برای پیشگیری یا دارویی برای درمان WNV در افراد وجود ندارد. خوشبختانه بیشتر افراد آلوده به WNV احساس بیماری نمی کنند. تقریباً از هر 5 نفر 1 نفر مبتلا به تب و سایر علائم می شود. تقریباً از هر 150 فرد آلوده 1 نفر به یک بیماری جدی ، گاهی کشنده مبتلا می شود. با استفاده از مواد ضد دافع حشرات و پوشیدن پیراهن آستین بلند و شلوار بلند می توانید خطر ابتلا به WNV را کاهش دهید تا از گزش پشه جلوگیری کند.

ویروس نیل غربی چیست؟
ویروس نیل غربی چیست؟

ویروس نیل غربی (WNV) یک میکروارگانیسم (ویروس) است که توسط پشه ها و به ندرت کنه ها منتقل می شود. این ماده معمولاً در آفریقا ، آسیای غربی ، خاورمیانه و کارائیب یافت می شود.

اکثر انسانهایی که به ویروس مبتلا می شوند ، توسط یک پشه آلوده ، اغلب پشه خانگی (Culex pipiens) گزیده شده اند. این پشه که در بیشتر ایالات ایالات متحده یافت می شود ، ناقل شناخته شده WNV است. (“ناقل” میزبان حیواناتی است که بیماری عفونی را منتقل می کند).

تشخیص ویروس نیل غربی

 • در صورت بروز علائم توضیح داده شده در بالا ، به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید.
 • ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما می تواند آزمایشاتی را برای یافتن عفونت ویروس نیل غربی سفارش دهد.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش ، به صفحه ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ما مراجعه کنید .

علائم ویروس نیل غربی

این بیماری می تواند انسان ، پرندگان ، پشه ها ، اسب ها و برخی دیگر از پستانداران را آلوده کند. عفونت ویروس نیل غربی می تواند باعث تب نیل غربی (WNF) و بیماری عصبی تهاجمی نیل غربی (WNND) شود.

در اکثر افراد علامتی وجود ندارد. بیشتر افراد (8 از 10 نفر) آلوده به ویروس نیل غربی هیچ علائمی ندارند.

بیماری تب زا (تب) در برخی افراد. از هر 5 نفر که آلوده هستند ، 1 نفر تب همراه با علائم دیگری مانند سردرد ، بدن درد ، دردهای مفصلی ، استفراغ ، اسهال یا بثورات پوستی دارد. بیشتر افراد مبتلا به این نوع ویروس نیل غربی به طور کامل بهبود می یابند ، اما خستگی و ضعف می تواند هفته ها یا ماه ها ادامه داشته باشد.

علائم جدی در چند نفر. از هر 150 نفر که آلوده هستند ، 1 نفر به یک بیماری شدید مبتلا به سیستم عصبی مرکزی مانند آنسفالیت (التهاب مغز) یا مننژیت (التهاب غشای اطراف مغز و نخاع) مبتلا می شود.

 • علائم بیماری شدید شامل تب شدید ، سردرد ، سفتی گردن ، بی حالی ، از بین بردن سو حالت ، کما ، لرزش ، تشنج ، ضعف عضلانی ، کاهش بینایی ، بی حسی و فلج است.
 • بیماری شدید می تواند در افراد در هر سنی رخ دهد. با این حال ، افراد بالای 60 سال در معرض خطر بیشتری هستند. افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند ، مانند سرطان ، دیابت ، فشار خون بالا ، بیماری کلیوی و افرادی که پیوند اعضا را انجام داده اند نیز در معرض خطر بیشتری قرار دارند.
 • بهبودی از بیماری شدید ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد. برخی از تأثیرات بر روی سیستم عصبی مرکزی ممکن است دائمی باشد.

جلوگیری ویروس نیل غربی

ویروس نیل غربی (WNV) از طریق گزش پشه آلوده به افراد منتقل می شود. پشه ها در طول شبانه روز گاز می گیرند. هیچ واکسنی برای جلوگیری از عفونت WNV وجود ندارد. بهترین راه برای جلوگیری از نیل غربی محافظت از خود در برابر گزش پشه است. از مواد دفع کننده حشرات استفاده کنید ، پیراهن و شلوار آستین بلند بپوشید ، لباس و تجهیزات را درمان کنید و برای کنترل پشه ها در داخل و خارج از خانه اقدامات لازم را انجام دهید.

برای کنترل پشه ها در داخل و خارج از خانه گام بردارید

 • از صفحه نمایش روی پنجره ها و درها استفاده کنید. سوراخ های صفحات را برای نگهداری پشه ها در فضای باز ترمیم کنید.
 • در صورت وجود از تهویه مطبوع استفاده کنید.
 • از تخمگذاری پشه ها در آب یا در نزدیکی آب جلوگیری کنید.
  • هفته ای یک بار ، وسایلی را که در آن آب نگهداری می شود ، از قبیل لاستیک ، سطل ، گلدان ، اسباب بازی ، استخر ، حمام پرندگان ، گلدان ها یا ظروف زباله خالی و تمیز کنید ، آن را برگردانید ، بپوشانید یا بیرون بریزید.
  • ظروف نگهدارنده آب را در داخل و خارج بررسی کنید.

درمان ویروس نیل غربی

 • هیچ واکسن یا درمان ضد ویروسی خاصی برای عفونت ویروس نیل غربی موجود نیست.
 • از مسکن های بدون نسخه می توان برای کاهش تب و تسکین برخی علائم استفاده کرد
 • در موارد شدید ، بیماران اغلب برای دریافت درمان حمایتی ، مانند مایعات داخل وریدی ، داروهای ضد درد و مراقبت های پرستاری ، باید در بیمارستان بستری شوند.
 • اگر فکر می کنید شما یا یکی از اعضای خانواده تان ممکن است به بیماری ویروس نیل غربی مبتلا باشید ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

تاریخچه ویروس نیل غربی در ایالات متحده
تاریخچه ویروس نیل غربی در ایالات متحده

ویروس نیل غربی در سال 1937 در نیل غربی کشف شد منطقه اوگاندا. نیل غربی برای اولین بار در ماه اوت 1999 در منطقه نیویورک در ایالات متحده ظهور کرد. در این شیوع 62 مورد انسانی تایید شده و هفت مورد مرگ وجود دارد که باعث ایجاد نگرانی گسترده می شود.

در سال 2012 ، CDC شیوع 1111 مورد ویروس نیل غربی را تأیید کرد ، که بالاترین تعداد موارد گزارش شده از زمان شناسایی ویروس در ایالات متحده است. از این تعداد ، 56٪ بیماران از 47 ایالت به بیماری تهاجمی عصبی مبتلا شده اند. تقریباً 75٪ موارد از پنج ایالت (تگزاس ، می سی سی پی ، لوئیزیانا ، داکوتای جنوبی و اوکلاهما) گزارش شده است و تقریباً نیمی از موارد از تگزاس گزارش شده است ، بیشتر در منطقه دالاس.

طبق CDC ، از سال 1999 بیش از 50،000 نفر با ویروس نیل غربی در ایالات متحده گزارش شده اند. بیش از 2،300 نفر از این افراد جان خود را از دست داده اند. موارد عفونت نیل غربی در سال 2018 افزایش یافت ، در این سال 25٪ موارد بیشتر از متوسط ​​گزارش شده است.

ویروس نیل غربی در ایالات متحده امروز
ویروس نیل غربی در ایالات متحده امروز

از اوت 2019 ، هر ایالت اما هاوایی ، طبق گزارش مرکز کنترل بیماری ، ویروس نیل غربی را گزارش کرده است. بیش از 2600 مورد در سال 2018 گزارش شده است که منجر به 167 مرگ شده است. بیش از 1600 مورد از این موارد توانایی آلوده شدن به سیستم عصبی را داشته و آنها را جدی تر و به طور بالقوه کشنده نشان می دهد. در واقع ، 10٪ از بیماران گزارش شده به CDC مبتلا به WNV عصبی در سال 2018 فوت کردند.

ویروس نیل غربی چگونه پشه ها را آلوده می کند؟
ویروس نیل غربی چگونه پشه ها را آلوده می کند؟

پرندگان ناقل (حامل واسطه ای) ویروس هستند. به همین ترتیب برای چرخه حیات و چرخه انتقال ویروس مهم هستند. برای پشه های ماده ای که WNV را حمل می کنند ، یک وعده غذایی معمول خون از پرندگان تهیه می شود. وقتی پشه ها از خون پرنده آلوده تغذیه می کنند ، ویروس می تواند این پشه ها را آلوده کند.

پرندگان بردارهای ایده آل برای WNV می سازند. به این دلیل که آنها می توانند سطح بالایی از عفونت را در خون خود گردش دهند. خود پرندگان آلوده ممکن است علائمی از بیماری نشان دهند یا نشان ندهند. کلاغ ها و جیس ها برخی از گونه هایی هستند که به دلیل عفونت می میرند ، در حالی که بیشتر گونه های دیگر پرندگان زنده می مانند.

چگونه افراد به ویروس نیل غربی آلوده می شوند؟
چگونه افراد به ویروس نیل غربی آلوده می شوند؟

تقریباً تمام افراد آلوده به ویروس نیل غربی با گزش به این بیماری مبتلا می شوند. از یک پشه آلوده پشه ها وقتی از پرندگان آلوده تغذیه می کنند که ویروس را در خون آنها گردش می دهند ، آلوده می شوند. تا به امروز ، بیش از 300 گونه مختلف پرنده در ایالات متحده کشف شده است که این ویروس را حمل می کنند. با این حال ، هیچ مدرکی وجود ندارد که ویروس بتواند مستقیماً از یک پرنده به انسان منتقل شود.

ویروس سرانجام به غدد بزاقی پشه راه پیدا می کند. در طی وعده های غذایی بعدی خون ، ویروس ممکن است به انسان و حیوان تزریق شود ، در آنجا می تواند تکثیر یابد و احتمالاً باعث بیماری شود.

آیا ویروس نیل غربی مسری است؟
آیا ویروس نیل غربی مسری است؟

لازم به یادآوری است که ویروس نیل غربی مسری نیست و از فردی به فرد دیگر قابل انتقال نیست. فرد نمی تواند به ویروس مبتلا شود ، به عنوان مثال ، از طریق لمس یا بوسیدن کسی که به این بیماری مبتلا است. به همین ترتیب ، یک کارمند مراقبت های بهداشتی که فرد مبتلا به این بیماری را درمان کرده است نمی تواند عفونت را به دیگران منتقل کند.

انسان ها ویروس را میزبان “بن بست” می نامند ، به این معنی که ما می توانیم آلوده شویم اما سیستم ایمنی بدن مانع از تکثیر ویروس می شود تا به پشه ها و سپس به میزبان های دیگر منتقل شود. اسب ها می توانند ویروس نیل غربی را نیز بگیرند اما میزبان بن بست هستند و نمی توانند انسان را آلوده کنند.

موارد نادر در انتشار ویروس نیل غربی
موارد نادر در انتشار ویروس نیل غربی

در تعداد کمی از موارد ، WNV نیز از طریق این روشهای غیرمعمول منتشر شده است:

 • انتقال خون
 • پیوند اعضا
 • شیردهی
 • بارداری (مادر به نوزاد)
 • قرار گرفتن در معرض آزمایشگاه

خطرات ویروس نیل غربی در دوران بارداری چیست؟
خطرات ویروس نیل غربی در دوران بارداری چیست؟

مادران باردار خطر انتشار WNV در نوزادان خود بسیار کم است. با این حال ، تاکنون فقط تعداد کمی از موارد مورد بررسی قرار گرفته است. این بدان معناست که هنوز مشخص نیست چند درصد از عفونت های WNV در دوران بارداری منجر به عفونت جنین یا مشکلات پزشکی در نوزادان می شود. یک مطالعه کوچک در مورد مادران آلوده نشان داد که همه 17 کودک سالم به دنیا آمده اند. در حقیقت ، تنها یک مورد مستند از ابتلای نوزاد در دوران بارداری وجود داشته است.

حتی در این صورت ، هنوز نگرانی وجود دارد که انتقال WNV از مادر به کودک با اثرات سو possible احتمالی بر سلامتی رخ دهد. به همین دلیل ، زنان باردار باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند تا با جلوگیری از پشه خطر ابتلا به WNV و سایر عفونت های ناشی از پشه را کاهش دهند. آنها می توانند این کار را با رعایت سه احتیاط ایمنی انجام دهند:

 • از پشه ها و مناطق مستعد پشه دور شوید
 • لباس محافظ پشه ، از جمله آستین بلند بپوشید
 • از مواد دافع که دارای DEET هستند استفاده کنید. مواد دافع ثبت شده در FDA با DEET برای زنان باردار بی خطر تلقی می شود.

آیا می توانید ویروس نیل غربی را مستقیماً از پرندگان دریافت کنید؟
آیا می توانید ویروس نیل غربی را مستقیماً از پرندگان دریافت کنید؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که شخص بتواند با دست زدن به پرندگان آلوده به ویروس نیل غربی مبتلا شود ، چه پرندگان زنده باشند و چه مرده. با این حال ، به طور کلی بهتر است هنگام برخورد با حیوانات مرده از جمله پرندگان مرده ، از تماس پوستی خودداری کنید. برای برداشتن و دفع لاشه ها باید از دستکش یا کیسه های پلاستیکی دوتایی استفاده شود.

برخی از ایالت ها از طریق یک برنامه نظارت بر پرندگان مرده WNV را رصد می کنند. برای فهمیدن اینکه آیا چنین نظارتی در منطقه شما اتفاق می افتد ، با برنامه کنترل برداری محلی خود تماس بگیرید.

خوردن پرندگان یا حیوانات آلوده
خوردن پرندگان یا حیوانات آلوده

هیچ مدرکی وجود ندارد که ویروس به انسانهایی که پرندگان یا حیوانات آلوده می خورند منتقل شود. مطابق با اقدامات بهداشت عمومی و به دلیل خطر شناخته شدن عوامل بیماری زای ناشی از مواد غذایی ، همیشه باید از اقدامات ایمنی پیروی کنید تا گوشت شما کاملاً پخته شود.

بیماری ویروس نیل غربی: چه کسی در معرض خطر است؟
بیماری ویروس نیل غربی: چه کسی در معرض خطر است؟

اگر در مناطقی زندگی می کنید یا از مناطقی بازدید می کنید که موارد فعال شناسایی شده است ، در معرض خطر ابتلا به نیل غربی هستید عفونت ویروسی. اما به یاد داشته باشید – از هر 5 نفر 4 نفر علامتی ندارند. کسانی که بیشتر در معرض علائم شدید ، از جمله بیماری های عصبی هستند ، افراد 50 ساله یا بالاتر هستند.

آكادمی اطفال آمریكا می گوید

به نظر می رسد كودكان در معرض خطر كمی WNV هستند. با این حال ، آنها هنوز هم با برخی از خطرات روبرو هستند.

آیا ویروس نیل غربی فصلی است؟
آیا ویروس نیل غربی فصلی است؟

خطر ابتلا به عفونت در فصل پشه ، زمانی که پشه بیشتر فعال است ، بیشتر است. وقتی یخ می زند ، فصل پشه در اکثر نقاط به پایان می رسد.

موارد آلودگی به ویروس نیل غربی عمدتا در اواخر تابستان یا اوایل پاییز در مناطق معتدل جهان رخ می دهد. گرچه در مناطق آب و هوایی جنوبی که دما کم است ، خطر عفونت ممکن است در تمام سال ادامه داشته باشد.

آیا ویروس نیل غربی می تواند از بین برود؟
آیا ویروس نیل غربی می تواند از بین برود؟

حدود 70٪ تا 80٪ مبتلایان هیچ علامتی ندارند. حدود 20٪ تا 30٪ افراد مبتلا به تب نیل غربی با علائم خفیف ، از جمله تب ، سردرد و بدن درد ، گاهی با بثورات پوستی در تنه بدن و تورم غدد لنفاوی مبتلا می شوند.

درصد کمی از افراد آلوده به بیماری عصبی تهاجمی نیل غربی مبتلا می شوند. علائم این بیماری شامل سردرد ، تب شدید ، سفتی گردن ، لختی ، گمراهی ، کما ، لرزش ، تشنج ، ضعف عضلانی و فلج است. می تواند کشنده باشد. از هر 150 نفر آلوده به ویروس نیل غربی ، حدود یک نفر به این نوع شدیدتر بیماری WNV مبتلا می شود.

علائم چه مدت طول می کشند؟
علائم چه مدت طول می کشند؟

ایجاد علائم به دنبال گزش عفونی معمولاً سه تا 14 روز طول می کشد. علائم به طور کلی چند روز طول می کشد ، اگرچه حتی برخی از افراد سالم بیماری را چند هفته ادامه می دهند. هنگامی که عفونت به بیماری عصبی تهاجمی نیل غربی (WNND) تبدیل شود ، علائم جدی ممکن است ماه ها ادامه داشته باشد.

آیا تب نیل غربی می تواند به آنسفالیت نیل غربی تبدیل شود؟
آیا تب نیل غربی می تواند به آنسفالیت نیل غربی تبدیل شود؟

وقتی کسی به ویروس نیل غربی (WNV) آلوده شود ، به طور معمول یکی از سه نتیجه را خواهد داشت: بدون علائم ، تب نیل غربی ، یا بیماری عصبی تهاجمی شدید نیل غربی. WNND می تواند علائم جدی مانند مننژیت و انسفالیت ایجاد کند ، اما در کمتر از 1٪ از افراد آلوده رخ می دهد. اگر دچار تب شدید همراه با سردرد شدید ، سریعاً با پزشک خود مشورت کنید یا به بخش اورژانس مراجعه کنید.

چگونه ویروس نیل غربی در واقع باعث بیماری شدید و مرگ در انسان می شود؟
چگونه ویروس نیل غربی در واقع باعث بیماری شدید و مرگ در انسان می شود؟

پس از انتقال توسط پشه آلوده ، ویروس نیل غربی می تواند در سیستم خون تکثیر شده و از خون عبور کند – مانع مغزی برای رسیدن به مغز. وقتی این اتفاق می افتد ، باعث بیماری عصبی تهاجمی نیل غربی می شود. در طی WNND ویروس در عملکرد طبیعی سیستم عصبی مرکزی تداخل می کند و باعث التهاب بافت مغز می شود.

چرا برخی از افراد به WNND مبتلا می شوند و برخی دیگر هنوز نامشخص است. پاسخ ایمنی ضعیف ممکن است مسئول باشد. برخی از محققان معتقدند وقتی سیستم ایمنی بدن نتواند به اندازه کافی ویروس را کنترل کند ، ویروس به WNND تبدیل می شود و باعث می شود عفونت در سیستم عصبی عمیق تر شود.

درمان ویروس نیل غربی
درمان ویروس نیل غربی

تشخیص عفونت ویروس نیل غربی با آزمایش خون یا مایع مغزی نخاعی تأیید می شود. هیچ درمان خاصی برای عفونت ویروس نیل غربی وجود ندارد. بیماری خفیف برای کاهش تب و درد به درمانی غیر از دارو احتیاج ندارد.

هنگامی که نیل غربی مغز را آلوده می کند ، به درمان حمایتی فشرده نیاز است. داروهای ضد التهاب ، مایعات داخل وریدی و نظارت شدید پزشکی ممکن است در موارد شدید مورد نیاز باشد. آنتی بیوتیک یا پادزهر خاصی برای درمان این عفونت ویروسی استفاده نشده است.

آیا واکسن ویروس نیل غربی وجود دارد؟

هیچ واکسنی برای جلوگیری از ویروس وجود ندارد. واکسن اسب اولین بار در سال 2005 معرفی شد و از آن زمان چهار واکسن اسب دیگر نیز منتشر شده است. چندین آزمایشگاه آمریکایی در حال حاضر از روشهای مختلفی برای تحقیق و تولید واکسن انسانی استفاده می کنند ، اگرچه تا به امروز هیچ یک از مراحل آزمایشی توسعه خارج نشده اند.

ویروسهای مشابه
ویروسهای مشابه

ویروس نیل غربی ارتباط نزدیکی با ویروس انسفالیت ژاپن و ویروس انسفالیت سنت لوئیس دارد. این ویروس ها در ایالات متحده در جنوب شرقی ، غرب و غرب میانه یافت می شوند. اینها همه ویروسهای منتقله از پشه هستند و چرخه زندگی آنها در پرندگان و پشه ها مشابه WNV است. آنها حتی در برخی از همان پشه های حامل WNV یافت می شوند.

یک تفاوت عمده در این است که انسفالیت سنت لوئیس در پرندگان “ساکت” است ، به طور کلی آنها را نمی کشد ، بنابراین معمولاً هیچ هشداری قبل از بروز مورد انسانی وجود ندارد. با ویروس نیل غربی (حداقل نژاد آمریکایی) ، برخی از پرندگان ، به خصوص جی و کلاغ ها ، بیمار می شوند یا بر اثر این بیماری می میرند و بنابراین هشدارهای اولیه را به محققان ارائه می دهند.

پیشگیری از ویروس نیل غربی: کنترل زیستگاه
پیشگیری از ویروس نیل غربی: کنترل زیستگاه

محدود کردن زیستگاه های پشه ها و زمینه های تولید مثل باعث می شود تماس شما با آنها محدود شود. پشه ها تخم های خود را در آب ایستاده می گذارند. بنابراین ، تمام قوطی ها ، ظروف پلاستیکی ، لاستیک های لاستیکی یا هر محفظه احتمالی نگهدارنده آب را از اموال اطراف دور بیندازید.

حداقل یک یا دو بار در هفته ، آب گلدان های گل ، غذای حیوانات خانگی و ظروف آب ، حمام پرندگان ، پوشش استخر ، سطل ها ، بشکه ها و قوطی ها را خالی کنید. آب را از روکش استخر تخلیه کنید. گرفتگی ناودان های باران را بررسی کنید و آنها را نیز تمیز کنید. با این کار به کنترل زیستگاه هایی که لارو پشه رشد می کنند کمک می کنید.

پیشگیری: جلوگیری و کنترل پشه
پیشگیری: جلوگیری و کنترل پشه

در اینجا چند گام برای محافظت از خود و خود آورده شده است خانواده از گزش پشه:

ضد حشرات

مواد ضد دافع حشرات را روی پوست در معرض قرار دهید. یک ماده دافع م containsثر شامل 20٪ -30٪ DEET (N ، N-diethyl-meta-toluamide) است. اگرچه DEET برای کودکان تأیید شده است ، اما رعایت برخی موارد احتیاط لازم است. اگر كودكان كمتر از دو ساعت در خارج از منزل هستند ، غلظت كمتر DEET را در نظر بگیرید. (غلظت بالای DEET بیشتر طول می کشد). فقط یک بار در روز استفاده کنید و نوزادانی را که کمتر از 2 ماه دارند درمان نکنید.

لباس

وقتی هوا اجازه می دهد ، هر وقت بیرون از منزل هستید پیراهن آستین بلند و شلوار بلند بپوشید. لباس را با مواد دافع حاوی پرمترین (روی پوست قرار ندهید) یا مواد دافع دیگر ثبت شده در EPA اسپری کنید زیرا پشه ها ممکن است از طریق لباس های نازک گاز بگیرند.

سایر ملاحظات

 • وقتی بیرون از خانه با نوزاد هستید ، توری پشه را روی حامل های کودک قرار دهید.
 • در سحر ، غروب و اوایل شب در خانه بمانید که اوج زمان گزش پشه است.
 • صفحه ها را روی پنجره و درب نصب یا تعمیر کنید تا پشه ها نتوانند به داخل خانه بروند.
 • آب ایستاده را از حیاط خود بردارید. همسایگان را تشویق کنید تا منابع آب ایستاده در حیاط خود را نیز تخلیه کنند.

چگونه انجمن ها می توانند ویروس نیل غربی را متوقف کنند
چگونه انجمن ها می توانند ویروس نیل غربی را متوقف کنند

سه مرحله مهم وجود دارد که یک جامعه می تواند برای محافظت از خود در برابر آن این ویروس. اول ، یک جامعه می تواند جمعیت پرندگان خود را کنترل کند. این شامل بررسی پرندگان بیمار و پرندگانی است که به دلیل بیماری مرده اند.

دوم ، جامعه می تواند مراقب راکد آب باشد ، به خصوص اگر از مواد مغذی پر باشد. آب راکد به پشه ها اجازه می دهد تخمگذاری کنند.

سوم ، اقدامات گسترده کنترل پشه ممکن است موجه باشد. این موارد شامل استفاده از سمپاشی و لارو کش است. با این حال ، حتی با نظارت دقیق ، سمپاشی و لارو کش ، ممکن است ویروس همچنان به افراد آلوده شود.

حشره کش ها و آدم کش ها
حشره کش ها و آدم کش ها

حشره کش ها معمولاً در مواردی استفاده می شوند که کل جمعیت پشه ها باید کنترل یا ریشه کن شوند. . حشره کش های پشه در دو دسته گسترده وجود دارد: لارو کش ، که برای از بین بردن پشه های نابالغ استفاده می شود ، و بزرگ کشی ، که بزرگسالان را هدف قرار می دهد.

Larvicides

لارو کش ها آفت کش هایی هستند که برای از بین بردن پشه های نابالغ استفاده می شوند. آنها می توانند از چند طریق رشد و نمو لاروهای پشه را تغییر دهند. آنها شامل تنظیم کننده های رشد حشرات ، فیلم های سطحی ، حشره کش های باکتریایی و ارگانوفسفره هایی مانند دیازینون هستند.

لارو کش به طور مستقیم به منابع آبی که تخمهای پشه یا لارو را نگهداری می کنند اعمال می شود. لارو کش ها در صورت استفاده صحیح ، می توانند با کاهش تعداد پشه های جدید ، به کاهش جمعیت کلی پشه ها کمک کنند.

بزرگ کشی

بزرگ کشی محصولاتی است که برای از بین بردن پشه های بزرگسال استفاده می شود. قتل های بزرگ سال را می توان از سمپاش های دستی ، سمپاش های سوار بر کامیون یا هواپیما استفاده کرد. در صورت استفاده صحیح از کشت بزرگسالان ، می توان تأثیر فوری در کاهش تعداد پشه های بالغ در یک منطقه داشته باشد ، با این هدف که تعداد پشه هایی را که می توانند مردم را گاز بگیرند و احتمالاً ویروس نیل غربی را منتقل می کنند کاهش دهد.

آیا می توانید مصونیت طبیعی ایجاد کنید؟
آیا می توانید مصونیت طبیعی ایجاد کنید؟

بیشتر افراد آلوده سرانجام بهبود می یابند. این بدان معناست که آنها یک ایمنی طبیعی در برابر عفونت ایجاد کرده اند. فرض بر این است که مصونیت از ویروس نیل غربی (WNV) مادام العمر خواهد بود. با این حال ، ممکن است که در سالهای بعد از ایمنی کاسته شود.

حقایق ویروس نیل غربی
حقایق ویروس نیل غربی

هنگام برخورد با ویروس نیل غربی ، پیشگیری از نیش پشه بهترین شرط شماست. مبارزه با گزش پشه خطر ابتلا به ویروس نیل غربی را در کنار سایر بیماری هایی که پشه ها می توانند حمل کنند کاهش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا