علائم و راه درمان بیماری

ADHD: ADHD در زنان و دختران

چه کسی به ADHD مبتلا می شود؟
چه کسی به ADHD مبتلا می شود؟

ADHD در کودکی ایجاد می شود و می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد ، اما ژن های شما نقش مهمی دارند. تخمین زده می شود که بین 5٪ تا 11٪ کودکان ADHD داشته باشند. و بسیاری از آنها دختر هستند. بعضی از بچه ها از آن بزرگتر می شوند ، اما بیش از سه چهارم افرادی که در دوران کودکی به ADHD مبتلا بودند ، در بزرگسالی نیز به آن مبتلا می شوند.

آمار گمراه کننده است
آمار گمراه کننده است

پسران حداقل دو برابر دختران مبتلا به ADHD تشخیص داده می شوند ، اما این” لزوماً به این معنی نیست که پسران بیشتری به آن مبتلا هستند. برخی از متخصصان می گویند دختران به این اندازه تشخیص داده نمی شوند زیرا تشخیص علائم آنها دشوارتر است.

کمتر برای ادامه کار
کمتر برای ادامه کار

تقریباً به اندازه مردان در مورد ADHD تحقیق نشده است. در نتیجه ، کمتر در مورد تأثیر آن بر آنها شناخته شده است. ADHD همیشه از دوران کودکی شروع می شود ، اما بسیاری از زنان در صورت اطلاع از ابتلای آنها تا بزرگسالی متوجه این بیماری نمی شوند.

ADHD می تواند در زنان متفاوت باشد
ADHD می تواند در زنان متفاوت باشد

سه نوع اصلی ADHD وجود دارد: بی توجهی ، بیش فعالی-تکانشی و بی توجهی و بیش فعالی-تکانشی ترکیبی. نوع بی توجه بیشتر در دختران دیده می شود. همیشه مورد توجه معلمان و والدین نیست.

چگونه می تواند نشان داده شود
چگونه می تواند نشان داده شود

علائم شایع ADHD بی توجه شامل:

  • عدم تمرکز و مشکل در گوش دادن و توجه
  • به راحتی حواس پرت می شوید ، بی نظم هستید و مرتباً چیزهایی را فراموش می کنید و از دست می دهید
  • عدم پیگیری
  • مرتکب اشتباهاتی که به نظر بی احتیاطی می آیند

تأثیر ADHD
تأثیر ADHD

همانند پسران ، دختران مبتلا به بیش فعالی نیز اغلب در مدرسه مشکل دارند. اما به دلیل بازیگری کمتر به مشکل برمی خورند. دختران مبتلا به بیش فعالی تمایل دارند که به عنوان یک خیالباف دیده شوند. ممکن است آنها معاشرت بیشتری نیز داشته باشند. همچنین مهم است که با پزشک کار کنید تا مطمئن شوید علائمی را که ممکن است به نقص یادگیری مانند نارساخوانی اشاره داشته باشند ، از دست نداده اید. پس از شناسایی آنها ، می توان با نارساخوانی و سایر معلولیت ها با موفقیت برخورد کرد.

برای زنان بزرگسال ، ADHD می تواند ادامه کار در یک شغل و کنترل استرس های روزمره زندگی را دشوار کند. زنان مبتلا به بیش فعالی ممکن است برای مدیریت امور مالی شخصی ، انجام تکالیف کامل خانه و مراقبت از کودکان تلاش کنند.

تلفات هیجانی
تلفات هیجانی

دختران مبتلا به بیش فعالی بیش از پسران مبتلا به این اختلال ، در هنگام داشتن مشکلی در انجام کارها ، خود را مقصر می دانند. داشتن ADHD همچنین می تواند خواندن نشانه های اجتماعی را دشوار کند ، که باعث می شود برخی از دختران احساس ناامنی کنند. این می تواند در توانایی آنها برای دوست شدن تداخل ایجاد کند.

این می تواند آنها را مستعد افسردگی ، اضطراب و اختلالات خوردن کند. دختران مبتلا به بیش فعالی بیش از دختران فاقد این بیماری دچار بی اشتهایی یا پرخوری می شوند.

آن را نادیده نگیرید
آن را نادیده نگیرید

تشخیص اولین قدم برای دستیابی به درمان مناسب است. داروها و رفتار درمانی می توانند به شما در مدیریت ADHD کمک کنند.

در صورت مشاهده علائم مشکلی ، با یک پزشک صحبت کنید. معلمان ارزیابی ADHD را برای دختران تقریباً به اندازه پسرها انجام نمی دهند. اگر معلمی دختر شما را ارجاع داد ، آن را جدی بگیرید. اگر فرزند شما مبتلا به بیش فعالی است ، دیگر از بین نمی رود.

داروها و هورمون ها
داروها و هورمون ها

علائم می توانند با گذشت زمان تغییر کنند. اما هورمون ها نیز می توانند باعث تغییر آنها شوند. ممکن است متوجه شوید که تغییرات هورمونی – در طول چرخه قاعدگی ، در حین بارداری و هنگام ورود به یائسگی – بر میزان عملکرد داروها یا به خوبی مدیریت علائم شما تأثیر می گذارد. اگر تفاوتی مشاهده کردید ، با پزشک خود صحبت کنید. او باید بتواند داروی شما را در صورت لزوم تنظیم کند.

زندگی با ADHD
زندگی با ADHD

داشتن ADHD می تواند یک چالش باشد ، اما چالشی است که کودکان و بزرگسالان می توانند آن را یاد بگیرند. اگرچه درمانی وجود ندارد ، افرادی که از مراقبت صحیح برخوردار هستند می توانند به توانایی های بالقوه خود رسیده و از زندگی شاد و کامل برخوردار شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا