مراحل رشد جنین

چگونه جنین در ماه پنجم بارداری رشد می کند

چگونه جنین شما در ماه پنجم بارداری رشد می کند

چگونه جنین شما در ماه پنجم بارداری رشد می کند ماه پنجم بارداری از نظر اطمینان به ثبات جنین و آگاهی از جنسیت جنین ، علاوه بر پایان علائم استفراغ ، حالت تهوع ، سرگیجه و علائم دیگری که زن باردار در چهار ماه اول تجربه کرده است ، در ماه پنجم به طور خاص ، حرکت جنین افزایش می یابد ، و شما آن را احساس می کنید. اطمینان حاصل کنید که جنین شما از ناهنجاری عاری است.

چگونه جنین شما در ماه پنجم بارداری رشد می کند

ماه پنجم بارداری هر هفته چهار هفته می گذرد ، جنین کم کم رشد می کند تا این ماه به پایان برسد و جنین شما به اندازه یک بادمجان است و از ماه ششم مرحله جدیدی را شروع می کند و در اینجا مراحل جنین را مشاهده می کنید توسعه از هفته نوزدهم به شرح زیر آغاز می شود:

هفته نوزدهم بارداری

  • در ابتدای این هفته عملکرد سیستم عصبی شروع به تکمیل می کند که باعث می شود بتواند نورها و صداهای اطراف رحم را احساس کند.
  • حرکت جنین به طور قابل توجهی افزایش می یابد ، اما در زمان های خاص ، و این به این دلیل است که جنین شما مرتباً خواب و بیداری داشته است ، زیرا فقط 6 ساعت از خواب بیدار می شود.

هفته بیستم بارداری

  • در این هفته پوست جنین ضخیم می شود ، سپس روی پوست یک لایه چرب ، کمی چسبناک ، به نام پوشش ، ظاهر می شود که برای محافظت از پوست حساس عمل می کند.
  • سلول های عصبی رشد بیشتری پیدا می کنند ، که باعث می شود حرکت آن در رحم کمی خشن باشد ، در این هفته اثر انگشت جنین نیز کامل می شود.

هفته بیست و یکم بارداری

  • در ابتدای این هفته با انجام سونوگرافی متوجه خواهید شد که ابروهای جنین شما شروع به ظاهر شدن کرده و لب های او شفاف تر به نظر می رسند.
  • و در صورت حامله شدن با ماده ، واژن وی شروع به رشد می کند ، جنین شما در این هفته قادر خواهد بود تا وضعیت روانی شما را بیش از آنکه روی آن تأثیر بگذارد ، درک کند.

هفته بیست و دوم بارداری

  • در این هفته مشاهده خواهید کرد که پوست وی چروکیده شده است ، این بدان معناست که وی نیاز به چاق شدن دارد.یک لایه از موهای لانگو روی کل بدن جنین ظاهر می شود که تقریباً یک هفته پس از تولد از بین می رود.
  • اندازه جنین ، در پایان این هفته ، رشد کرده و وزن آن حدود 500 گرم یا کمی کمتر است ، در حالی که طول آن تقریباً 29 سانتی متر است.

در پایان موضوع امروز ما ، رشد جنین در ماه پنجم ، امیدواریم که اطلاعات مفیدی را در مورد این موضوع به شما ارائه دهیم ، فقط ما را دنبال کنید تا در مورد رشد جنین در ماه های باقی مانده از بارداری اطلاعات کسب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا