مقاله

ترانسفورماتور قدرت

ترانسفورماتور قدرت

ترانسفورماتورهای قدرت اجزای اصلی شبکه های قدرت هستند. در دسترس بودن و طول عمر آنها تأثیر عمده ای بر قابلیت اطمینان شبکه و سودآوری دارد. در مورد کیفیت سازش نمی کند. ما اطمینان می دهیم که هر یک از 20،000 واحد تحویل داده شده ما تحت آزمایش دقیق قبولی کامل قرار گرفته است. طیف کاملی از ترانسفورماتورهای قدرت و اجزا و قطعات مرتبط را ارائه می دهد.

 

ترانسفورماتور قدرت چیست ؟

ترانسفورماتور نیرو وسیله ای الکتریکی است که برای پائین آمدن یا پایین آمدن ولتاژ منبع تغذیه شده به سیم پیچ اصلی آن استفاده می شود. پله بالا یا پایین بستگی به تعداد چرخش سیم پیچ های اولیه و ثانویه دارد. اگر تعداد چرخش در هر دو سیم پیچ یکسان باشد و تلفات ترانسفورماتور ناچیز باشد ، ممکن است نتیجه بگیریم که ولتاژ در هر یک از سیم پیچ ها یکسان است. در این حالت ترانسفورماتور فقط در جداسازی دو مدار الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی ترانسفورماتور نیرو در پله های ولتاژ منبع تغذیه به منظور کاهش تلفات انتقال مورد استفاده قرار می گیرد و سپس پله پائین برای اهداف توزیع در مراکز بار انجام می شود.

یک محلول ترانسفورماتور مقاوم در برابر پارگی

یک محلول ترانسفورماتور مقاوم در برابر پارگی
یک محلول ترانسفورماتور مقاوم در برابر پارگی

برای افزایش ایمنی ، محافظت از محیط و حفظ جریان انرژی ، خطر را کاهش دهید

ترانسفورماتورهای استاندارد سازه های بسیار سفت و سختی هستند ، اما وقتی فشار شدید به دلیل خرابی داخلی ایجاد می شود ، ترانسفورماتورها به ندرت می توانند پارگی کنند ، و باعث ایجاد خطرات ایمنی و محیطی می شوند.

مانند مناطق خرد در اتومبیل های مدرن ، که با جذب انرژی در هنگام تصادف برای خسارت کنترل شده ، مسافران را محافظت می کند ، افزایش انعطاف پذیری می تواند راه حل را فراهم کند.

TXpand یک فناوری جدید ترانسفورماتور قدرت برای مقاومت در برابر پارگی ، تقویت ایمنی برای مردم و محیط زیست است. ترانسفورماتورهای حاوی این فناوری به معنای واقعی کلمه می توانند گسترش یابند و انرژی را از گسلها جذب می کنند.

ABB با استفاده از تجزیه و تحلیل دقیق و مدل سازی ، فن آوری TXpand را توسعه داده است تا سخت ترین مناطق را انعطاف پذیر ، ضعیف ت

 

مشخصات ترانسفورماتور قدرت برق و کاربردهای آن

ترانسفورماتور دستگاه الکتریکی است که برای انتقال قدرت از یک مدار به دیگری از طریق انتقال قدرت الکترومغناطیسی است بدون تغییر فرکانس همراه است. در یک سیستم الکترونیکی از اصطلاح ترانسفورماتور برای تأمین تعدادی منبع تغذیه ولتاژ چند ولتاژ و مقادیر مناسب جریان از منبع برق عمومی استفاده می شود. و همچنین برای انتقال به ترانسفورماتورها با رتبه 500KVA یا بیشتر استفاده می شد.

ترانس برق
ترانس برق

 

ترانسفورماتور برق

 

ترانسفورماتور برق نوعی ترانسفورماتور است که برای انتقال انرژی الکتریکی در هر بخشی از مدار الکتریکی یا الکترونیکی بین ژنراتور و مدارهای اصلی توزیع استفاده می شود. از این ترانسفورماتورها در سیستم های توزیع استفاده می شود تا ولتاژ ها را پله و پائین بینجامند. نوع متداول ترانسفورماتور قدرت غوطه ور در مایع است و طول عمر این ترانسفورماتورها حدود 30 سال است. ترانسفورماتورهای قدرت را می توان براساس محدوده ها به سه نوع طبقه بندی کرد. آنها ترانسفورماتور قدرت کوچک ، ترانسفورماتور قدرت متوسط ​​و ترانسفورماتور قدرت بزرگ هستند.

ترانسفورماتور برق
ترانسفورماتور برق
  • دامنه ترانسفورماتورهای قدرت کوچک می تواند از 500-7500kVA باشد
  • دامنه ترانسفورماتورهای قدرت متوسط ​​می تواند از -100MVA باشد
  • دامنه ترانسفورماتورهای قدرت بزرگ می تواند از 100MVA و فراتر از آن باشد

متوسط ​​عمر ترانسفورماتور حدود 30 سال است

این ترانسفورماتورها ولتاژ را تغییر می دهند. این یک ولتاژ کم ، جریان جریان بالا را در یک طرف ترانسفورماتور و در طرف دیگر ترانسفورماتور آن را نگه می دارد ولتاژ بالا جریان کم جریان ولتاژ. ترانسفورماتور نیرو به اصل القای Faradays بستگی دارد. آنها سیستم نیرو را به مناطقی توصیف می کنند که اندازه هر دنده متصل به سیستم در هر رده بندی تعیین شده توسط ترانسفورماتور قدرت است.

طراحی ترانسفورماتور برق

اسکلت ترانسفورماتور قدرت با فلزی طراحی شده است که توسط ورقها روکش می شود. به نوع هسته یا نوع پوسته ثابت می شود. اسکلت ترانسفورماتور زخم شده و با استفاده از رساناها به سه ترانسفورماتور 1 فاز یا یک 3 فاز متصل می شوند. سه ترانسفورماتور 1 فاز به هر بانکی نیاز دارد که از مبلغ اضافی جدا شده و در نتیجه یکی از بانکها تداوم خدمات را ارائه دهد. ترانسفورماتور منفرد 3 فاز ، چه پوسته یا نوع هسته ، حتی با استفاده از یک بانک خارج از سرویس ، عملکردی نخواهد داشت. ترانسفورماتور 3 فاز برای ساخت ارزان قیمت است و جای پای کمتری نیز دارد و با راندمان بالاتری کار می کند.

طراحی ترانسفورماتور برق
طراحی ترانسفورماتور برق

اسکلت ترانسفورماتور در مقاوم در برابر آتش که از روغن درون مخزن محافظت می شود ، جذب می شود. کنسرواتوار بالای مخزن روغن اجازه می دهد تا روغن بیشتری به داخل آن بیفتد. شارژر بارهای شیر به سمت مخزن ، جهت تنظیم ولتاژ برتر ، هیچگونه چرخشی را در سیم پیچ جریان کم ولتاژ و جریان پایین تغییر نمی دهد. بوش های مخزن اجازه می دهد تا هادی ها بدون تحریک پوسته بیرونی از مخزن به دقت وارد و خارج شوند. ترانسفورماتور نیرو را می توان فراتر از رتبه کوچک خود کار کرد تا زمانی که در افزایش درجه حرارت 65 درجه سانتیگراد باقی بماند. برای اجازه دادن به عملکرد اسمی فوق ، ترانسفورماتورها با فن هایی ساخته شده اند که هسته ترانسفورماتور را تا نقطه ای از دمای مشخص شده سرد می کند.

مشخصات ترانسفورماتور برق

ترانسفورماتورهای برق را می توان به صورت یک فاز تک یا پیکربندی سه فاز طراحی کرد. بسیاری از مشخصات مهم برای شناسایی هنگام جستجو برای ترانسفورماتورهای قدرت وجود دارد. مشخصات ترانسفورماتور قدرت شامل حداکثر امتیاز قدرت ، حداکثر امتیاز جریان ثانویه ، حداکثر رتبه ولتاژ و نوع o / p می باشد. مشخصات ترانسفورماتور قدرت به طور عمده شامل می شود

  • فاز 3Ø است
  • فرکانس اگر 60Hz ، 50Hz
  • ولتاژ اولیه 22.9 کیلو ولت است
  • ولتاژ ثانویه 6.6 / 3.3 kV است
  • شیر ولتاژ 23.9-R22.9-21.9-20.9-19.9kV
  • وکتور Dd0 ، Dyn11 و غیره
مشخصات ترانسفورماتور برق
مشخصات ترانسفورماتور برق

برنامه های ترانسفورماتور برق

ترانسفورماتورهای قدرت می توانند در یک ولتاژ بالا از یک ولتاژ به دیگری تغییر دهند. این ترانسفورماتورها در مدارهای مختلف الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در انواع مختلف و کاربردهای مختلف در دسترس هستند.

کاربردهای ترانسفورماتور نیرو شامل انتقال و توزیع انرژی الکتریکی است. این ترانسفورماتورها توسط نیروگاه ها ، کارخانه های صنعتی و شرکت های سنتی ابزار برقی استفاده می شود.

ترانسفورماتورهای برق در شبکه انتقال ولتاژ بالا برای پله و پائین آوردن ولتاژ استفاده می شوند. این ترانسفورماتورها معمولاً به منظور انتقال بارهای سنگین استفاده می شوند.

این ترانسفورماتورها در مقایسه با ترانسفورماتورهای توزیع ، اندازه زیادی دارند که در تولید ایستگاه و پست انتقال از آنها استفاده می شود. ترانسفورماتورهای قدرت در انتقال n / w استفاده می شوند. بنابراین آنها به طور مستقیم به مصرف کنندگان متصل نمی شوند. بنابراین نوسانات بار ترانسفورماتور کمتر است.

این ترانسفورماتورها به عنوان وسیله ای برای پیشرفت انتقال استفاده می شوند ، به این ترتیب که می توان از دست دادن I2r به یک جریان قدرت مشخص کاسته شد.

ترانسفورماتورهای قدرت عمدتاً برای استفاده از قسمت اصلی طراحی شده اند و بسیار نزدیک به نقطه زانو از منحنی BH کار می کنند. این باعث می شود جرم هسته هسته به شدت کاهش یابد. به طور طبیعی ترانسفورماتورهای برق با بارهای بالاتر و اتلاف آهن مربوطه را دارند.

 

خب مقاله بالا را ما بطور کلی در چندین منبع جمع آوری کرده ایم ، و در اختیار کاربران گذاشته ایم ، و شما برای مقاله اصلی در مورد ترانسفورماتور قدرت در قسمت زیر اقدام به خرید کنید.

 این فایل در 45 صفحه با فرمت ورد تهیه شده است، ما چند صفحه از مقاله اصلی در فرمت پی دی اف در قسمت زیر بصورت رایگان قرار می دهیم بطور نمونه.

[wp-embedder-pack width=”100%” height=”400px” download=”all” download-text=”نمونه فایل ترانسفورماتور قدرت بصورت نمونه” attachment_id=”2705″ /]

 

 

 

 

دانلود و خرید

 

بنابراین ، این همه در مورد ساخت ترانسفورماتور قدرت ، مشخصات ترانسفورماتور قدرت و برنامه های کاربردی است. امیدواریم که شما درک بهتری از این مفهوم داشته باشید. علاوه بر این ،  سؤال درباره این نمودار یا نمودار مدار ترانسفورماتور قدرت ، لطفا نظرات خود را با اظهار نظر در بخش نظر در زیر بیان کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *