مقاله

حقوق محیط زیست

حقوق محیط زیست به معنای دسترسی به منابع طبیعی غیرمترقبه است که بقا را شامل می شود ، از جمله زمین ، پناهگاه ، غذا ، آب و هوا. آنها همچنین شامل حقوق کاملاً اکولوژیکی ، از جمله حق سوسک خاص برای زنده ماندن یا حق داشتن یک فرد برای لذت بردن از یک منظره خالی از سکنه است.

دیدگاه ما در مورد حقوق محیط زیست شامل حقوق سیاسی مانند حقوق افراد بومی و سایر مجموعه ها ، حق اطلاع رسانی و مشارکت در تصمیم گیری ، آزادی عقیده و بیان و حق مقاومت در برابر تحولات ناخواسته است.

ما همچنین به حق مطالبه غرامت برای نقض حقوق نقض شده ، از جمله حقوق پناهندگان اقلیمی و سایر آوارگان در اثر نابودی محیط زیست ، حق مطالبه بدهی های زیست محیطی و حق عدالت زیست محیطی اعتقاد داریم.

بسیاری از این حقوق ، به ویژه حقوق سیاسی ، در کنوانسیون ها و توافق نامه های مختلف تثبیت شده و قید شده اند. ما می توانیم تأسیس برخی از این حقوق و همچنین پذیرش دیگران که هنوز به رسمیت شناخته نشده قانونی هستند ، به مبارزات مداوم جوامع و مردمان بومی در سراسر جهان اعتبار دهیم.

حقوق را می توان به روش های مختلفی اثبات كرد: به عنوان مثال ، مراجعه مستقیم دولت متخلف ، مؤسسه مالی بین المللی یا شركت. طریق دادگاه های بین المللی ، منطقه ای و ملی. با استفاده از فشارهای عمومی و رسانه ای. با ایجاد ائتلاف با دیگران که به دنبال حقوق مشابه هستند.

آیا حقوق محیط زیست به همان اندازه توزیع شده است؟

به دلیل ارزش «دنیای مدرن» در مورد کالاهای مادی ، اکثر ساکنان جهان فاقد این حقوق اساسی انسانی و زیست محیطی هستند. در حال حاضر ، نتیجه عواقب زیست محیطی توسط افراد خارج از قلمرو مصرف گرایی تجربه می شود.

افزایش روزافزون مصرف و تولید زباله در دنیای مدرن تأثیر عمیقی بر کشورهای در حال توسعه دارد. میزان حیرت انگیز زباله های تولید شده ، به دلیل میزان سریع مصرف ، راه خود را برای ملل فقیر برای دور انداختن پیدا می کند ، جایی که مقررات بی نظیر محیط زیست امکان دفع ارزان تر را فراهم می کند.

به عنوان مثال ، مقدار فزاینده ای از ضایعات تولید شده در دنیای مدرن به صورت پسماندهای الکترونیکی یا زباله های الکترونیکی به وجود می آید. این تعداد فزاینده ای از تلفن های همراه ، لپ تاپ ها ، مانیتورها و تبلت های دور ریخته شده ، به دلیل سنگین بودن مواد شیمیایی سمی که در صورت دفع نادرست از بین می روند ، بار سنگین محیطی را ایجاد می کند. و ، مانند اغلب ، آنها را برای دفع ارسال می شود .

چگونه می توان مجدداً حقوق محیطزیست توزیع شد؟

کاهش مشکلات قریب الوقوع محیطی و اجتماعی ، تغییر عظیمی در نحوه تعامل با جهان و با یکدیگر به همراه خواهد داشت. از ما می خواهد كه روابط اقتصادی خود را با یكدیگر بررسی كنیم و هزینه ها و مزایای آن برای همه طرف های مربوطه چه خواهد بود.

این فقط پیدا کردن مکان بهتری برای دفع زباله ها و قول استفاده کمتر نیست.Environmental Rights مقاله حقوق محیط زیست همچنین به حمایت از منابع طبیعی توجه دارد. دسترسی و استفاده از منابع طبیعی؛ و چگونگی دسترسی و استفاده از این منابع بر جمعیت اطراف و همچنین خود منابع تأثیر می گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *