مقاله

روش های انرژی

روش های انرژی بخصوص برای سیستمهای مکانیکی تشکیل شده از چندین بدن که در آن تمام سهمهای انرژی جنبشی در یک انرژی کل جنبشی جمع آوری شده و تمام کسرهای انرژی بالقوه در یک انرژی بالقوه جمع آوری می شوند ، به ویژه سودمند هستند.

فصل چهارم:روش های انرژی

1) تعاريف بنيادي

الف) كار (Work)

پاورپوینت در مورد روش های انرژی

منوجان این تحقیق در مورد روش های انرژی در 43 اسلاید پاورپوینت جمع آوری شده است بطور نمونه ما قسمتی از متن را در قسمت زیر برای کاربران قرار خواهیم داد.

هرگاه نقطه اثر نيروي F كه به سيستمي اعمال مي شود به اندازه جزئي      جابجا شود، گفته مي شود كه مقدار جزئي كار dw انجام یافته است:

ب) كار مجازي (Virtual Work)

هرگاه نقطه اثر نيروي حقيقي اعمالي به سيستم       ، يك جابجايي تصوري يا ذهني        را طي كند، در اين صورت مقدار جزئي كار انجام مي گيرد كه به آن كار مجازي اطلاق مي شود:

پ) كار مكمل مجازي (‍Complementary Virtual Work)

هرگاه ميدان تغيير مكان يك سيستم تحت نيرو را با     و تغييرمكان نقطه مشخصي از آن را با   نشان دهيم، اگر در هنگام پديد آمدن ميدان تغييرمكان واقعی، نيروي مجازي                         را در نقطه مشخص i در نظر بگيريم (       )، با جابجايي نقطه اثر اين نيروي مجازي، مقداري كار مجازي صورت مي گيرد كه كار مكمل مجازي ناميده مي شود كه به صورت زير نمايش داده مي شود:

2) اصل تغيير مكان های مجازي (Principle of Virtual Displacements)

جسم الاستيك شكل زير را در نظر مي گيريم كه محدوده حدي يا خارجي اين جسم كاملاً به دو قسمت عمده مجزا تقسيم مي شود:

قسمت اول كه با St نشان داده مي شود، قسمتي است كه بر روي آن نيروهاي خارجي اعمال شده است. البته محدوده نيروي صفر نيز به عنوان محدوده نيرو يا وضعيت حدي نيرويي تلقي مي شود.

قسمت دوم كه با Su نشان داده مي شود و منظور قسمتي است كه به عنوان تكيه گاه از آن نام برده مي شود و عموماً داراي تغيير مكان صفر يا جابجايي از پيش تعيين شده مي باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *