آفات و بیماریها

آفات و بیماریها ی زنبور عسل

آفات و بیماریها ی زنبور عسل زنبورهای عسل ممکن است توسط طیف وسیعی از آفات و بیماری ها تحت تأثیر قرار بگیرند. لیست زیر حاوی اطلاعاتی در مورد آفات و بیماریهای خاص از مجموعه منابع و همچنین اطلاعات و فرمهای نظارتی است.

 

بیماری چلکروبود به دلیل قارچ Ascosphaera apis ایجاد می شود. این قارچ هنگام تغذیه توسط زنبورهای پرستار ، اسپورهایی ایجاد می کند که توسط لاروهای زنبور عسل بلعیده می شوند. اسپورها در روده زنبور عسل جوانه می زنند و در نهایت باعث می شوند لاروها از گرسنگی بمیرند. Chalkbrood در سراسر استرالیا وجود دارد و معمولاً هنگامی که مستعمره به دلیل هوای خنک و یا تغذیه نامناسب تحت استرس باشد ، میزان بروز آن بیشتر است. در بهار شایع تر است که لانه نوزادان به سرعت در حال گسترش است و یک نیروی کار بزرگتر بزرگتر نمی تواند دمای لانه نوزاد را حفظ کند.

زنبورداران باید به دنبال چه چیزی باشند؟

کهیرهای آلوده یک الگوی متولد پراکنده با جوش های سوراخ دار نشان می دهند. لاروهای آلوده به بیماری چلچراود معمولاً پس از سرپایی می میرند و برای پر شدن سلول قارچ رشد می کند. بدن لارو دهیدراته های بدن را ایجاد می کند. میسلیوم قارچی به بافت لارو نفوذ می کند و باردهی آن به مومیایی ها یک رنگ خاکستری سفید می بخشد.

سلولهای حاوی لاروهای مرده ممکن است توسط زنبورهای عسل جویده شوند و مومیایی ها که به ورودی کندو برداشته می شوند ، به تخته پایین یا در زمین خارج از کندو ریخته می شوند.

با چه چیزی اشتباه گرفته می شود؟

علائم بیماری Chalkbrood از پستان پراکنده با جوش های سوراخ دار می تواند با foulbrood آمریکا (AFB) ، foulbrood اروپا (EFB) یا ویروس sacbrood اشتباه گرفته شود. با وجود این ، وجود مومیایی در سلول ها ، تخته های ورودی و پایین کندو ، همراه با نخ طناب در هنگام انجام تست ropiness ، نشان دهنده ابتلا به بیماری chalkbrood است.

چگونه گسترش می یابد؟

بیماری چلک برود را می توان به راحتی از طریق کندو حرکت پهپادها و زنبورهای کارگر و همچنین رفتار دزدی زنبورهای کارگر به راحتی در بین کهیرها پخش کرد. پس از داخل کندو ، اسپورهای قارچی به سرعت در سراسر کندو از مومیایی ها پخش می شوند. همچنین می توان آن را بین دستگاه های آلوده ، گرده ها و در آب بین زنبورستان ها انتقال داد. اسپورهای chalkbrood ممکن است برای مدت 15 سال زنده بمانند.

الان کجاست؟

بیماری چالکبرود در سراسر استرالیا وجود دارد. با این حال ، در NT گزارش نشده یا تأیید نشده است.

چگونه زنبورداران می توانند از کهیر خود را در برابر بیماری کلراد محافظت کنند؟

زنبورداران باید شانه های بیمار را جایگزین کنند که می توانند به عنوان مخزن اسپورهای بیماری چلکبود و همچنین تمیز کردن لاروهای مومیایی شده از تخته های پایین و اطراف ورودی کندو عمل کنند. این فعالیت ها منبع اصلی عفونت درون کندو را از بین می برد و در جلوگیری از عفونت مجدد بیماری کمک می کند. کهیر نیز باید در یک محل خشک و با تهویه مناسب قرار گیرد که خورشید رو به ورودی کندو باشد تا شرایطی را که به نفع بیماری است کاهش دهد.

سهام زنبور عسل از نظر حساسیت به بیماری چلچراود متفاوت است ، بنابراین زنبورداران باید کلونی آلوده را جایگزین کنند.

ملکه زنبور عسل با یکی تهیه شده توسط یک پرورش دهنده معتبر. این تغییر در حساسیت عمدتا به دلیل تفاوت در توانایی بهداشتی زنبورهای عسل در باز کردن و از بین بردن فرزند بیمار است. با انتخاب زنبورهای ملکه یا به دست آوردن زنبورهای عسل از کهیرهایی که این ویژگی را نشان می دهد ، می توان اثرات بیماری چلچراود کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا