مقاله

سنتز مکانیکی مواد ذخیره سازی هیدروژن

روشهای جدید سنتز برای اکثر زمینه های تحقیقات علوم مواد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بررسی حاضر روی روشهای سنتز مکانیکوشیمیایی برای ذخیره سازی جامد هیدروژن تمرکز دارد. ما پیش بینی می کنیم که روشها و تکنیکهای کلی با طیف وسیعی از زمینههای مقاله دیگر نیز ارزشمند باشد ، به عنوان مثال زمینه هایی که به سرعت در حال گسترش “علم مواد انرژی” و “شیمی سبز” از جمله سنتز آزاد حلال هستند.

 این بررسی با یک یادآوری تاریخی کوتاه در مورد مکانیکوشیمی آغاز می شود و پس از آن شرح کلی روشهای آزمایشی ارائه می شود. استفاده از ابزارهای فرز برای تنظیم ریزساختار فلزات برای اصلاح خاصیت هیدروژناسیون آنها مورد بحث قرار گرفته است.

یک بخش به سنتز مستقیم مواد ذخیره سازی هیدروژن توسط جامد / گاز اختصاص یافته استواکنش ، یعنی با استفاده از فرز واکنش پذیر عناصر فلزی در جو هیدروژن ، دی بیوران یا آمونیاک. سپس ، سنتز مکانیکی / جامد شیمیایی جامد / جامد مواد ذخیره سازی هیدروژن با توجه ویژه به آلانات ها و بوروهیدریدها مورد بررسی قرار می گیرد. سرانجام ، تکنیک های تخصصی تر مانند روش های مبتنی بر جامد / مایع به همراه خصوصیات رایج مکانیکوشیمی به عنوان روشی برای ترکیب مواد ذخیره سازی هیدروژن ذکر شده است.

به زودی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *