مقاله

سوخت های خورشیدی و مقایسه آن با سوخت های فسیلی

سوخت های خورشیدی و مقایسه آن با سوخت های فسیلی

انرژی خورشیدی عالی به نظر می رسد ، اما چگونه آن را با سوخت های فسیلی مقایسه می کند؟

انرژی خورشیدی در مقابل سوخت های فسیلی

برای بسیاری از افراد ، خورشیدی یک گزینه انرژی مقرون به صرفه و مناسب است. آنها هنوز آنرا درک نکرده اند. بیایید آن را با سوخت های فسیلی مقایسه کنیم تا توضیح دهیم که چرا اینگونه است.

در دسترس بودن طولانی مدت

سوخت های خورشیدی نوعی انرژی تجدید پذیر است. معنی ، تا زمانی که خورشید وجود داشته باشد ، ما برای تأمین انرژی خانه ها ، اتومبیل ها و سایر دارایی های خود ، از تابش نور خورشید نخواهیم ماند. از طرف دیگر سوختهای فسیلی منابع غیرقابل تجدیدپذیری هستند. هنگامی که ما از سوخت های فسیلی زمین استفاده کرده ایم ، این چیزی است که ما در آن قرار داریم. آنها از نظر فنی خود را دوباره پر می کنند ، اما انجام این کار میلیون ها سال طول می کشد. تا آن زمان ، استفاده از آنها خیلی دیر خواهد بود.

مسئله دسترسی نیز وجود دارد. ما به خوبی می توانیم با آینده ای روبرو شویم که تنها سوخت های فسیلی باقی مانده از معدن از زمین در مکان هایی باشد که دسترسی آنها غیرقابل دسترسی و یا آنقدر پر هزینه است ، که دیگر ارزش معدن ندارند. در هر صورت ، در بعضی مقطع ، سوخت های فسیلی دیگر گزینه ای مناسب برای انرژی نیستند.

با این وجود برخلاف سوختهای فسیلی ، انرژی خورشیدی تا زمانی که بتوانیم به نور مستقیم خورشید دسترسی پیدا کنیم ، یک گزینه انرژی پایدار خواهد بود. در حالی که سوخت های فسیلی برای میلیون ها سال از بین می روند ، خورشید باید به همان اندازه طولانی باشد.

و همچنان که فن آوری خورشیدی فتوولتائیک در حال پیشرفت است ، توانایی ما در جمع آوری نور خورشید و استفاده از آن به عنوان انرژی نیز در حال پیشرفت است.

یک مقاله در مورد سوخت های خورشیدی و مقایسه آن با سوخت های فسیلی در 22 اسلاید پاورپوینت جمع آوری شده است.

پاورپوینت مقاله درباره سوخت های خورشیدی و مقایسه آن با سوخت های فسیلی

۵ دلیل برتری انرژی خورشیدی نسبت به سوخت‌های فسیلی

در حالی‌که سوخت‌های فسیلی به‌طور تدریجی رشد کرده‌اند، صنعت خورشیدی هر ساله به‌طور چشم‌گیری در حال رشد است و وضعیتش با دهه‌های گذشته تفاوت پیدا کرده است.

تولیدات کافی و توجیه اقتصادی زمینه رقابت انرژی خورشیدی را با ذغال سنگ، نفت، گاز طبیعی و انرژی هسته‌ای فراهم کرده است. در این مطلب به پنج برتری انرژی خورشیدی می‌پردازیم:

۱ – ایجاد شغل

در حال حاضر تعداد شاغلین در زمینه انرژی خورشیدی نسبت به معادن ذغال سنگ در کشور آمریکا بسیار بیش‌تر است. نظریه کاهش یافتن فرصت‌های شغلی در صورت استفاده از انرژی‌های پاک، استدلال اشتباهی است. در حال حاضر رشد انرژی خورشیدی ده برابر رشد اقتصاد آمریکا است.

در سال ۲۰۱۲، صنعت خورشیدی ۱۴۰۰۰ موقعیت شغلی جدید ایجاد کرده است و در سال جدید ایجاد ۲۰۰۰۰ شغل دیگر پیش‌بینی شده است. در سال گذشته صنعت سوخت‌های فسیلی حدود ۴۰۰۰ موقعیت شغلی را کاهش داد.

نمونه از یک کوله پشتی خورشیدی

نمونه از یک کوله پشتی خورشیدی
۲ – هزینه

در طول سه دهه اخیر پنل های خورشیدی باعث کاهش قیمت‌ها شده‌اند و این روند در سال‌های اخیر شدت گرفته است. در ۳۵ سال اخیر قیمت از ۷۷ دلار به‌ازای هر وات به حدود ۰.۷۵ دلار به‌ازای یک وات رسیده است و این به‌معنی کاهش ۹۹ درصدی قیمت انرژی خورشیدی است. از سال ۲۰۰۸، قیمت ذغال سنگ ۱۳% افزایش پیدا کرده است.

گفته می‌شود استفاده از انرژی خورشیدی تنها با تکیه بر کمک‌های مالی دولت توجیه اقتصادی دارد. ممکن است این ادعا هم‌اکنون صادق باشد اما در صورت دست‌یابی به پیش‌بینیCitigroup (هزینه ۰.۲۵ دلار به‌ازای هر وات تا سال ۲۰۲۰)، این کمک‌های دولتی اصلا مورد نیاز نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *