مقاله

قانون تجارت الکترونیکی و تعریف حقوقی

قانون تجارت الکترونیکی روشی برای خرید و فروش کالاها و خدمات از طریق خدمات مصرف کننده آنلاین در اینترنت است. در چنین معاملات ، محصولات و خدمات از طریق یک رسانه الکترونیکی و بدون استفاده از اسناد کاغذی به فروش می رسد. ‘e’ یک شکل الکترونیکی کوتاه است. بنابراین ، اینگونه معاملات به عنوان تجارت الکترونیکی نیز شناخته می شود.

قانون قرارداد الکترونیکی

قانون تجارت الکترونیکی قرارداد الکترونیکی: هر نوع قراردادی است که در جریان تجارت الکترونیکی با تعامل دو یا چند نفر با استفاده از وسایل الکترونیکی ، از جمله نامه الکترونیکی ، تعامل فرد با یک نماینده الکترونیکی ، مانند برنامه رایانه ای ، ایجاد می شود. یا تعامل حداقل دو نماینده الکترونیکی که برای تشخیص وجود یک قرارداد برنامه ریزی شده اند. قانون معاملات یکسان اطلاعات رایانه قوانینی را در مورد شکل گیری ، حاکمیت و شرایط اساسی قرارداد الکترونیکی فراهم می کند. اصول قراردادها و راه حلهای سنتی نیز در مورد قراردادهای الکترونیکی اعمال می شود. این همچنین به عنوان قرارداد الکترونیکی شناخته می شود.

قانون سیستم الکترونیکی تشکیل پرونده

مطابق با 10 CFR 2.4 (عنوان 10 – انرژی ، فصل اول ؛ کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای ؛ بخش 2 – آیین نامه اقدامات مربوط به صدور مجوزهای داخلی و صدور سفارشات) ، سیستم E-Filing به معنای “سیستم الکترونیکی است که دریافت ، ذخیره و توزیع می کند. اسناد و مداركی كه در دادرسی ثبت شده است كه یك اسكناس الکترونیکی برای آنها ایجاد شده است. ”

قانون دولت الكترونيك 2002 ، قانوني فدرال است كه براي بهبود روشهايي كه با استفاده از آن اطلاعات دولت ، از جمله اطلاعات در اينترنت ، سازماندهي ، نگهداري و در دسترس عموم قرار مي گيرد ، ساخته شده است. این قانون با پنج عنوان جداگانه و چهل بخش مختلف ، مقررات جدید بسیاری را برای اجرای و استفاده از اطلاعات الکترونیکی در دولت فدرال ایجاد کرد.

هدف قانون این است که:

آ. رهبری مؤثر از تلاشهای دولت فدرال برای ایجاد و ارتقاء خدمات و فرایندهای الکترونیکی دولت با ایجاد یک مدیر دفتر جدید دولت الکترونیکی در دفتر مدیریت و بودجه.

ب ترویج استفاده از اینترنت و سایر فناوریهای اطلاعاتی برای ایجاد فرصتهای بیشتر برای مشارکت شهروندان در دولت.

ج ارتقاء همکاری بین آژانس در ارائه خدمات الکترونیکی دولت ، جایی که این همکاری با یکپارچه سازی عملکردهای مرتبط و استفاده از فرآیندهای الکترونیکی داخلی دولت ، در جایی که این همکاری باعث افزایش کارآیی و اثربخشی فرایندها می شود ، خدمات را به شهروندان بهبود می بخشد.

د بهبود توانایی دولت در دستیابی به مأموریت های نمایندگی و اهداف عملکرد برنامه؛

ه ترویج استفاده از اینترنت و فن آوری های نوظهور در داخل و در سراسر سازمان های دولتی برای ارائه اطلاعات و خدمات دولتی محور شهروندان.

f هزینه ها و بارها را برای مشاغل و سایر نهادهای دولتی کاهش می دهد.

گرم تصمیم گیری آگاهانه بهتر توسط سیاست گذاران را ارتقاء دهید.

ساعت دستیابی به اطلاعات و خدمات باکیفیت دولت از طریق کانال های مختلف

من. دولت فدرال را شفاف تر و پاسخگو تر کنید.

ج عملیات آژانس را با استفاده از بهترین روشهای سازمانهای دولتی و خصوصی در صورت لزوم تغییر دهید. و

ک دسترسی بیشتر به اطلاعات و خدمات دولت را به روشی متناسب با قوانین مربوط به محافظت از حریم شخصی ، امنیت ملی ، حفظ سوابق ، دسترسی افراد دارای معلولیت و سایر قوانین مرتبط فراهم می کند.

قانون آموزش الکترونیکی

یادگیری الکترونیکی انتقال مهارت و دانش با قابلیت شبکه است. یادگیری الکترونیکی از برنامه های الکترونیکی و فرآیندهای یادگیری استفاده می کند. برنامه های الکترونیکی در یادگیری الکترونیکی شامل یادگیری مبتنی بر وب ، یادگیری مبتنی بر رایانه ، کلاس های مجازی و همکاری دیجیتال است. مواد آموزشی از طریق اینترنت تحویل داده می شود. نوار صوتی یا تصویری؛ تلویزیون ماهواره ای؛ و CD-ROM یادگیری الکترونیکی بر زمان ، حضور در مسافرت و مشکلات سفر غلبه می کند.

دو دوره اصلی دوره های آموزش الکترونیکی وجود دارد: دوره های همزمان و دوره های ناهمزمان. یادگیری فاصله همگام هنگامی اتفاق می افتد که معلم و دانش آموزان در همان زمان در مکان های مختلف تعامل داشته باشند. یادگیری از راه دور ناهمزمان هنگامی اتفاق می افتد که معلم و دانش آموزان در زمان های مختلف در مکان های مختلف با هم در تعامل باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا