مقاله

مقاله در مورد تقطیر ناپیوسته

تقطیر ناپیوسته

مقاله در مورد (تقطیر ناپیوسته) در 28 اسلاید پاورپوینت آماده شده است بطور نمونه قسمتی از متن این مقاله را در قسمت زیر برای کاربران قرار خواهیم داد تا قبل از خرید این پاورپوینت مطالعه ای کنند.

پاورپوینت مقاله در مورد تقطیر ناپیوسته

 

مقاله در مورد تقطیر ناپیوسته برجهای سینی داراستوانه هایی عمودی هستند که در آنها مایع و گاز به صورت مرحله ای در سینی ها و یا صفحات ، تماس حاصل می نمایند . به این صورت که گاز از پایین به بالا و از طریق روزنه های موجود در صفحات به صورت حباب درآمده وبه درون مایع پراکنده می شود و ایجاد کف می کند .
گاز و مایع سپس از یکدیگر جدا شده و به سمت صفحات بعدی حرکت می کنند .

نتیجه کلی ، یک تماس چند مرحله ای متقابل است . با وجود آنکه در هر مرحله یک جریان متقاطع گاز مایع وجود خواهد داشت ، هر صفحه برج به منزله یک  مرحله در نظر گرفته می شود ، زیرا تماس کافی بر روی هر  صفحه انجام شده و پس از نفوذ فازها از یکدیگر دو فاز از هم جدا می شوند .

بروز پدیده هایی که درزیر آورده شده است سبب کاهش راندمان یک برج سینی دار خواهد شد:

۱- ماندگی ( Entrainment  ) :

سرعت بالای گاز سبب می شود تا قطرات ریزی از مایع به طرف سینی بالا حرکت کنند که در نتیجه این عمل کاهش اختلاف غلظت ( عامل اصلی انتقال جرم ) ودر نهایت کاهش راندمان سینی خواهد بود .

۲) پدیده طغیان ( Flooding ) :

در اثر افزایش شدت گاز افت فشار افزایش یافته و سطح مایع در محل ریزش باز هم بالاتر خواهد رفت ، تا همسطح مایع موجود در سینی بالایی گردد ، اگر باز هم شدت گاز افزایش یابد ، مایع از بالای برج خارج می شود.

۳) پدیده انسداد ( Priming ) :

در این حالت در اثر سرعت زیاد گاز کفی پایدار در فضای بین  صفحات ایجاد شده و مقدار زیادی از مایع توسط گاز از یک سینی به سینی دیگر حمل می شود .

دانلود و خرید قایل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *