مقاله

هیستوگرام چیست

هیستوگرام چیست

هیستوگرام چیست

هیستوگرام یک نمایش گرافیکی است که گروهی از نقاط داده را در محدوده مشخص شده توسط کاربر سازماندهی می کند. از لحاظ ظاهری شبیه به یک نمودار نوار است . هیستوگرام با گرفتن تعداد زیادی از داده ها و گروه بندی آنها در محدوده ها یا سطل های منطقی ، یک سری داده را به صورت تصویری که به راحتی تفسیر می شود ، متراکم می کند.

  • هیستوگرام یک نمایشگر نمودار مانند نوار از داده ها است که طیف وسیعی از نتایج را به ستون در امتداد محور x می اندازد.
  • محور y تعداد و درصد وقایع در داده ها را برای هر ستون نشان می دهد و می تواند برای تجسم توزیع داده ها استفاده شود.
  • در تجارت ، هیستوگرام MACD توسط تحلیلگران تکنیکی برای نشان دادن تغییرات در حرکت استفاده می شود.

نحوه کار هیستوگرام چیست

هیستوگرامها معمولاً در آمارها مورد استفاده قرار می گیرند تا نشان دهند چه تعداد از نوع خاصی از متغیرها در یک محدوده خاص رخ می دهند. به عنوان مثال ، سرشماری که روی جمعیتی یک کشور متمرکز است ، ممکن است از یک هیستوگرام استفاده کند تا نشان دهد افراد در سنین 0 تا 10 ، 11 و 20 ، 21 و 30 ، 31 و 40 ، 41 و 50 و غیره قرار دارند. این هیستوگرام شبیه به مثال بالا خواهد بود

بسیاری از معامله گران با هیستوگرام واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) آشنا هستند ، که یک شاخص فنی محبوب است که تفاوت بین خط MACD و خط سیگنال را نشان می دهد.

به عنوان مثال ، اگر یک اختلاف 5 دلاری بین دو خط وجود داشته باشد ، هیستوگرام MACD بصورت گرافیکی این تفاوت را نشان می دهد. هیستوگرام MACD روی نمودار ترسیم شده است تا تعیین کننده یک حرکت امنیتی خاص برای یک معامله گر آسان باشد.

نوار هیستوگرام وقتی خط MACD بالاتر از خط سیگنال باشد ، مثبت است و وقتی خط MACD زیر خط سیگنال باشد ، منفی است. یک هیستوگرام در حال افزایش MACD نشان دهنده افزایش حرکت رو به بالا است ، در حالی که از یک هیستوگرام در حال کاهش برای سیگنال حرکت رو به پایین استفاده می شود.

تجارت با هیستوگرام MACD

معامله گران معمولاً هنگام استفاده از این شاخص ، از هیستوگرام MACD غافل می شوند تا تصمیم گیری در مورد معاملات انجام دهند. ضعف استفاده از نشانگر MACD به معنای سنتی آن ، هنگامی که خط MACD از خط سیگنال عبور می کند ، این است که سیگنال معاملاتی قیمت را عقب می اندازد. از آنجا که این دو خط به طور متوسط ​​در حال حرکت هستند ، تا زمانی که یک تغییر قیمت اتفاق نیفتد ، عبور نمی کنند. این بدان معناست که معامله گران بخشی از این حرکت اولیه را کنار می گذارند.

هیستوگرام MACD با تولید سیگنال های ورودی قبلی به کاهش این مشکل کمک می کند. معامله گران می توانند با فاصله گرفتن از خط صفر ، طول میله های هیستوگرام را ردیابی کنند. هنگامی که یک نوار هیستوگرام از طول نوار قبلی کوتاه تر باشد ، این نشانگر سیگنال معاملاتی ایجاد می کند . پس از اتمام نوار هیستوگرام کوچکتر ، معامله گران موقعیتی را در جهت کاهش هیستوگرام باز می کنند. برای افزایش قابلیت اطمینان سیگنال از سایر شاخص های فنی در رابطه با هیستوگرام MACD استفاده می شود. در صورت عدم حرکت قیمت امنیتی همانطور که پیش بینی می شود ، معامله گران می بایست دستور توقف ضرر را برای تعطیل تجارت در نظر بگیرند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *