مقاله

پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها

پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها

تفاوت بین پربیوتیک و پروبیوتیک چیست؟

پری بیوتیک نوعی فیبر است که بدن انسان قادر به هضم آن نیست. آنها به عنوان غذای پروبیوتیک ها ، که میکروارگانیسم های زنده کوچکی از جمله باکتری ها و مخمرها هستند ، خدمت می کنند. هم پروبیوتیک ها و هم پروبیوتیک ها ممکن است از باکتری های مفید و ارگانیسم های دیگر روده پشتیبانی کنند.

پروبیوتیک ها و پروبیوتیک ها هر دو از بدن در ساختن و نگهداری مستعمره سالم باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها حمایت می کنند ، که از هضم روده و کمک می کند.

این اجزای غذایی با تهیه مواد غذایی و ایجاد محیطی که میکروارگانیسم ها بتوانند شکوفا شوند ، به باکتری های مفید کمک می کنند.

پری بیوتیک ها در غذاهای سرشار از فیبر ، مانند میوه ها ، سبزیجات و غلات کامل وجود دارند. پروبیوتیک در بسیاری از غذاهای تخمیر شده ، از جمله ماست ، سوسیس و تمپه اتفاق می افتد.

فواید و عوارض جانبی پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها ، مانند ماست ، می توانند از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی کنند.زیر مفید باشند:سلامتی هضم کنندهمطالعات بیشماری نشان داده اند که پروبیوتیک ها ممکن است سلامت هضم را در برخی افراد بهبود بخشد.

2017 بررسی کوکران نشان داد که مصرف پروبیوتیک ها در حالی که با استفاده از آنتی بیوتیک ها خطر ابتلا به مرتبط به آنتی بیوتیک کاهش اسهال توسط 60 درصد .

تجزیه و تحلیل 24 کارآزمایی در سال 2014 نشان داد که پروبیوتیک ها می توانند به جلوگیری از بیماری خطرناک زندگی نکروز کننده انتروکولیت در نوزادان نارس کمک کنند.

سلامت روان

تحقیقات کمتری نشان می دهد که پروبیوتیک ها ممکن است سلامت روان را بهبود ببخشند .

یک بررسی در سال 2017 نشان داد که پروبیوتیک ها می توانند علائم افسردگی را کاهش دهند ، اما نویسندگان توجه داشته اند که برای تأیید این موضوع ، مطالعات اضافی لازم است.

ممکن است پروبیوتیک ها این اثر را داشته باشند زیرا بین سلامت روده و مغز ارتباط وجود دارد.

سلامت دستگاه گوارش

نتایج مطالعات به طور کلی نشان می دهد که مبتلایان به اختلالات موثر بر معده و روده ممکن است در پروبیوتیک ها پیشرفت هایی داشته باشند.

به عنوان مثال ، یک بررسی منظم از کارآزمایی در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) نشان داد که پروبیوتیک ها علائم این بیماری را بهبود می بخشند. با این حال ، نویسندگان هشدار داده اند که مشخص نیست این سود چه فایده ای دارد یا کدام یک از پروبیوتیک ها مؤثر است.

سلامت عمومی

نویسندگان یک بررسی از 17 بررسی کوکران ، شواهدی را که از مزایای احتمالی پروبیوتیک ها در نظر گرفته شده اند ، در سال 2017 دانستند.

آنها دریافتند که پروبیوتیک ها ممکن است کاهش یابد :

  • نیاز به آنتی بیوتیک ها
  • غیبت مدرسه از سرماخوردگی
  • شیوع پنومونی به کمک ونتیلاتور – سایپرز ، باشگاه دانش
  • دیابت حاملگی
  • عفونت های واژن مانند عفونت های مخمر
  • اگزما

با این حال ، این بررسی شواهدی با کیفیت بالا پیدا نکرد که نشان می دهد پروبیوتیک ها می توانند از بیماری جلوگیری کنند ، و نویسندگان نتیجه گرفتند که آزمایش های بیشتری لازم است.

پاورپوینت پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها

مقاله اصلی که در زیر در قالب پاورپوینت برای شما آماده کرده ایم  در 27 اسلاید زیبا وو جذاب

مقدمه

اصطلاح “پروبیوتیک ها” برای نخستین بار از سوی lilley و still well (1965) به معنای مواد محرک رشد دیگر میکروارگانیسم ها مطرح گردید. مفهوم این اصطلاح پیوسته در حال بررسی بوده که در نهایت به یک عامل میکروبی زیست پذیر محدود شده که با استفاده برای انسان یا حیوان اثرات مفیدی بر میزبان از طریق بهبود موازنه میکروفلور طبیعی نشان می دهد. بر مبنای این مفهوم عباراتی دیگر نظیر باکتری های “خودی”,”مفید” و “سالم” برای پروبیوتیک ها معمول شده است.

زنجیره پروبیوتیک ها :

بطور خاص ارزیابی سلامت یک زنجیره پروبیوتیک پیشنهاد شده یا پذیرفته شده شامل موارد زیر می شود:

1) قابلیت سلولها برای تولید متابولیت ها و آنزیم ها

2) تجمع آنها(یا خاصیت چسبندگی)

3) عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری و بقاء زنجیره پروبیوتیک ها

4) واکنش با میزبان علی الخصوص در شرایط بیماری زایی.

در گروه LAB گروه Lactobacillus بیشتر به صورت پروبیوتیک ها مورد توجه قرار می گیرند. این گروه دارای خواص و ویژگیهای قابل ملاحظه

ای بوده که با عنوان ارگانیسم های پروبیوتیکی موثر با

استفاده فراوانی همراهند. این مشخصه ها عبارتند از:

1)چسبندگی کافی به سلول های مخاطی روده برای کاهش یا پیشگیری از تجمع پاتوژن ها

2) رشد رقابتی

3)تولید متابولیت ها برای بازدارندگی فعالیت پاتوژن ها یا نابود کردن آنها

4)خاصیت غیر پاتوژنی.

به تازگی استفاده از LAB اصلاح شده ژنتیکی (GM_LAB) برای افزایش کیفیت , بافت, طعم و بوی فرآورده ها ی غذایی نظیر آبدوغ و ماست توصیه شده است.

ترجمه این مقاله  نیمی با زبان فارسی و نیمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا