مقاله

پروبیوتیک چیست

پروبیوتیک چیست ؟ پروبیوتیک ها باکتری ها و مخمرهای زنده هستند که برای شما مفید هستند ، به خصوص دستگاه گوارش شما . ما معمولاً اینها را میکروب هایی می دانیم که باعث بیماری می شوند. اما بدن شما مملو از باکتری است ، هم خوب و هم بد. پروبیوتیک ها اغلب باکتری های “خوب” یا “مفید” خوانده می شوند ، زیرا آنها به سالم ماندن روده شما کمک می کنند.

شما می توانید پروبیوتیک ها را در مکمل ها و برخی غذاها مانند ماست بیابید. پزشکان اغلب به آنها توصیه می کنند که در مشکلات گوارشی کمک کنند.

پروبیوتیک  یکی از موضوعات داغ در صنعت بهداشت و درمان و به دلایل خوب است. پروبیوتیک ها به طور گسترده ای جزء اصلی رژیم های روزانه محسوب می شوند. این باکتری های دوستانه برای اضافه کردن سلامت شما ، اضافه کاری می کنند ، و از سلامت هضم ، سلامت ایمنی ، سلامت عصبی و سلامت عاطفی پشتیبانی می کنند. اما پروبیوتیک ها دقیقاً چیست و چگونه آنها به شما کمک می کنند؟

پروبیوتیک چیست و چطورکار می کنند؟

محققان در تلاشند تا بفهمند پروبیوتیک ها دقیقاً چگونه کار می کنند. برخی از راه هایی که ممکن است شما را سالم نگه دارد:

  • هنگامی که باکتریهای “خوب” را در بدن از دست می دهید ، به عنوان مثال بعد از مصرف آنتی بیوتیک ها ، پروبیوتیک ها می توانند به جایگزینی آنها کمک کنند.
  • آنها می توانند به تعادل باکتریهای “خوب” و “بد” کمک کنند تا بدن شما همانطور که باید کار کند.

انواع پروبیوتیک

بسیاری از انواع باکتری ها به عنوان پروبیوتیک طبقه بندی می شوند. همه آنها فواید مختلفی دارند ، اما بیشتر آنها از دو گروه تشکیل می شوند. از پزشک خود بپرسید که کدام یک ممکن است به شما کمک کند.

لاکتوباسیلوس . این ممکن است شایع ترین پروبیوتیک باشد. این یکی است که در ماست و سایر غذاهای تخمیر شده پیدا خواهید کرد. سویه های مختلف می توانند به اسهال کمک کنند و ممکن است به افرادی که نمی توانند لاکتوز ، قند موجود در شیر را هضم کنند ، کمک کند.

یک مطلب پیشنهادی برای شما در مورد پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها

لطفا اگر این مقاله برای شما مفید بود یا اشکالاتی داشت در کامنت نظرات خود را با ما و مخاطبان دیگر در میان بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا