مقاله

یک کاتالیزور مبتنی بر روتنیوم برای سنتز آمین اولیه

یک کاتالیزور مبتنی بر روتنیوم برای سنتز آمین اولیه

یک کاتالیزور مبتنی بر روتنیوم برای سنتز آمین اولیه یک کاتالیزور مبتنی بر روتنیوم برای سنتز آمین اولیه محققان موسسه فناوری  یک کاتالیزور مبتنی بر روتنیم قابل استفاده مجدد با عملکرد بالا برای تولید آمین های اولیه تولید کرده اند. روش آنها نشان دهنده پیشرفت بزرگی در ایجاد کاتالیزورهای کارآمد است که امکان تبدیل انتخابی الکلها به آمینهای اولیه را در شرایط واکنش خفیف فراهم می کند.

منوجان : آمین های اولیه بلوک های سازمانی بسیار متنوعی هستند که در تهیه انواع رنگ ها ، مواد شوینده ، دارویی و مواد شیمیایی کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. تاکنون روشهای مختلفی برای تولید آمینهای اولیه با استفاده از کاتالیزورهای حاوی روتنیم ، کبالت و پلاتین ایجاد شده است که همگی نیاز به افزودن هیدروژن مولکولی دارند. سنتز آمینهای اولیه با جایگزینی مستقیم الکلها با آمونیاک یک چالش طولانی مدت بوده است.

در حال حاضر، محققان در توکیو فناوری گزارش مبتنی بر روتنیم ناهمگن کاتالیزور (RU-MgO در / TiO در 2 ) قادر به رانندگی آزمایش بتوان مستقیم الکلهای به تولید آمین های اولیه را بدون نیاز به معرفی گاز هیدروژن. آنها نشان دادند که کاتالیزور در دمای پایین ، حدود 100 درجه سانتیگراد کار می کند. در دسترس بودن الکل ها و هزینه کم آمونیاک باعث می شود سیستم هم مقرون به صرفه باشد و هم سازگار با محیط زیست.

در مقایسه با سیستم های مبتنی بر روتنیم قبلی، RU-MgO در / TiO در 2 بازده بالاتر (تا 94٪) از اولیه مطلوب آمین . آزمایش های استفاده مجدد نشان داد که پس از درمان پایه ، کاتالیزور می تواند سه بار بدون از دست دادن فعالیت قابل توجه مجدداً مورد استفاده قرار گیرد.

مطالعه آنها ، منتشر شده در علوم شیمی ، نشان می دهد که مولفه MgO از کاتالیزور نقش مهمی در افزایش واکنش از طریق اهدای الکترون از MgO به Ru.

محققان خاطرنشان کردند که سیستم کاتالیزوری جدید می تواند در انواع الکل ها اعمال شود و می تواند به عنوان یک راهنمای طراحی برای سایر کاتالیزورهای ناهمگن جدید باشد.

علاوه بر این ، Ru-MgO / TiO 2 می تواند یک مسیر مصنوعی کارآمد برای تولید 2،5-bis (آمینومتیل) فوران (BAMF) ، یک ترکیب جذاب مورد استفاده به عنوان سخت کننده برای رزین های اپوکسی ، که در بسیاری از انواع استفاده می شود ، فراهم کند. پوشش ها و چسب ها. با استفاده از 2،5-bis (هیدروکسی متیل) فوران (BHMF) مشتق از زیست توده به عنوان یک بستر ، مطالعه نشان داد که BAMF مورد نظر با عملکرد 86٪ بدست آمده است و عملکرد بهتری نسبت به سیستم های قبلی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا