کسب درآمد از سایت و شبکه اجتماعی

کسب درآمد از تلگرام

آیا تلگرام یک کارخانه تولید ثروت است

کسب درآمد از تلگرامدر این مطلب میخواهیم به صورت کاملا حرفه ای  آموزش رایگان کسب درآمد از طرق تلگرام را بررسی کنیم. با اینکه پیام رسان تلگرام فیلتر شد اما هنوز هم به عنوان پر مخاطب ترین و محبوب ترین پیام رسان در ایران ساعات زیادی از اوقات فراغت مردم را به خود اختصاص داده است ، که همین عامل یک فرصت مناسب است تا تلگرام به یک کارخانه تولید ثروت تبدیل شود، تا با هر شرایط سنی و تحصیلی و اجتماعی بتوانید بدون هیچ محدودیتی کسب درآمد داشته باشید. کسب درآمد از تلگرام یکی از بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت است که شما میتوانید بدون سرمایه اولیه از این پیام رسان محبوب درآمد های میلیونی به دست آورید. راه ها و روش های کسب درآمد از شبکه اجتماعی تلگرام متفاوت هستند اما به طور کلی ۲ حالت اصلی دارند:

۱- ایجاد کانال های پر مخاطب و پول ساز برای کسب درآمد از تلگرام

 

کانال های محبوبی وجود دارند مثل: سرگرمی ، علمی ، خبری ، آموزش و …. که میتوانند انتخاب مناسبی برای یک فعالیت حرفه ای باشند. وقتی اعضای کانال تان به تعداد بالایی میرسد ، این افزایش اعضا باعث بالا رفتن اعتبار کانال شما میشود و این اعتبار و مخاطبین بالایی که دارید کانال تان را به یک محل عالی برای درج تبلیغ تبدیل میکند و دیگران علاقه مند میشوند که تبلیغات شان را در کانال تلگرام شما قرار دهند و همین موضوع باعث میشود با دریافت هزینه برای درج تبلیغ در کانال تان به درآمد های خیلی خوبی برسید و این کار یکی از بهترین روش های اینترنتی کار در منزل است.

هرچند لزومی هم ندارد که تعداد اعضا یا همان ممبر های کانال تان خیلی هم بالا باشد. خیلی وقت ها ممکن است تعداد اعضای یک گروه یا کانال کم باشند اما به دلیل اینکه محتوای ارائه شده در آن کانال بسیار غنی و با کیفیت است مخاطبین آن کانال نیز اعضایی با کیفیت تری باشند در نتیجه تبلیغات در آن کانال بسیار هدفمند تر از تبلیغ در کانال های عمومی باشد. همین حالا کانال هایی وجود دارد که شاید تعداد اعضا آنها کمتر از یک دهم یک کانال بزرگ سرگرمی باشد اما مدیر کانال دستمزدی که برای درج تبلیغ درآنجا دریافت میکند خیلی بیشتر باشد، اما با همه این صحبت ها باز هم ما ایجاد کانال های بزرگ برای کسب درآمد از تلگرام را به همه افراد توصیه نمیکنیم!

چرا راه اندازی کانال های بزرگ در کسب درآمد از تلگرام را توصیه نمیکنیم؟

 

تصور اینکه در خانه نشسته ایم و دیگران برای درج تبلیغ در کانال ما سر و دست میشکنند یکی از شیرین ترین روش های کسب درآمد از تلگرام است که میتوانید با تلگرام این رویا را محقق کنیم. این روش شاید در ظاهر زیبا و جذاب باشد ، اما واقعیت این است که کار بسیار سخت و زمان بری است. برای اینکه از کانال تان به درآمد های بزرپ اینترنتی برسید، باید تا زمانی که ممبر های شما به حد نصاب نرسیده اند صبر زیادی داشته باشید.

مشکل اصلی این شیوه این است که باید هزینه های مالی و زمانی زیادی پرداخت کنید و با توجه به اینکه احتمالا در این حوزه تجربه کمی دارید و رقبای قدرتمندی وجود دارند ، ریسک راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به این روش برای شما میتواند بسیار سنگین تمام شود و حتی ممکن است به نتیجه نرسید و با شکست مواجه شوید. اما اگر با همه این تفاصیر عزم تان را جزم کرده اید ، درآمد های میلیونی بسیار بالایی در انتظار شما خواهد بود.

۲- ایجاد فروشگاه شخصی برای کسب درآمد از تلگرام در منزل

 

بر خلاف روش اول ، این شیوه یکی از بهترین روش های آسان و سریع کسب درآمد از تلگرام است. اگر با این پیام رسان یک فروشگاه اینترنتی شخصی برای خودتان راه اندازی کنید خیلی سریع تر و راحت تر میتوانید به نتیجه های خوبی برسید. البته اصولی وجود دارد که باید رعایت کنید اما اصلا نگران نباشید، تمام این موارد را به شما خواهم گفت.

فروشگاه اینترنتی لزوما به این معنی نیست که باید حتما دارای مجموعه ای از اجناس فیزیکی باشید و یا سرمایه ای را باید برای آن اختصاص داده باشید تا بتوانید آنها را بفروشید. خیر! روش کسب درآمد از تلگرام موضوع خیلی ساده تری از این حرفها است.

تعیین محصول یا خدمات تخصصی شما

شما باید در ابتدا مشخص کنید که دقیقا چه محصول یا خدماتی را میتوانید ارائه کنید که مورد نیاز عده ای از مردم باشد. نیازی هم نیست تخصص ویژه ای داشته باشید. حتی اگر فقط یک توانایی بالقوه دارید و میتوانید یک کار خاصی را خیلی خوب انجام دهید همین کافی است تا شما را به فروش های بالای اینترنتی در تلگرام برساند.

اگر فکر میکنید تخصص و توانایی خاصی ندارید لطفا به هیچ وجه در این مورد راجب خودتان زود قضاوت نکنید! بدون اینکه شما را بشناسم به راحتی میگویم ، شما حداقل یک هنر یا دانش یا توانایی دارید که شاید خودتان هم از آن بی خبر باشید که چقدر میتواند برای شما پول ساز باشد. هر چند احتمالا ذهن منطقی شما الان به شما میگوید:

توانایی یا تخصص خاصی ندارید یا اگر هم توانمندی دارید فکر کنید مردم بابت آن به شما پولی نمیدهند ، یا مردم که در این دوره زمانه بابت این کارها پولی نمیپردازند و خیلی دلایل مختلف دیگر دقیقا از همین جنس صحبت ها…

لطفا اجازه دهید من هم طی تجربه ای که در بازارهای تجارت الکترونیک داشتم به شما دلایلی مهمی را یادآور شوم که دقیقا چرا بر خلاف تصورتان بسیاری از مردم برای تخصص و توانایی شما حاضرند پول بپردازند:

روش های کسب درآمد از تلگرام

1. درج تبلیغ در کانال تلگرام

شما اگر می‌خواهید با درج تبلیغ در کانال تلگرام خود کسب‌درآمد کنید، باید مدیریت خوبی داشته باشید؛ یعنی بتوانید شبانه روز محتوایی را آماده کرده و در کانال خود قرار دهید تا کاربران جذب شوند. موضوعات و ایده‌های زیادی برای ایجاد کانال وجود دارد؛ اما باید به سراغ موضوعات پربازدید و محبوب بروید تا کاربران مجذوب محتوای شما شوند. شما می‌توانید در حوزه‌های مختلف مانند خبر، طنز، موزیک، عکس، فیلم، متن، اخبار، تاریخ، هنر و غیره محتوا تولید کنید و به اشتراک بگذارید. وقتی که تعداد اعضای کانال شما افزایش یافت، سپس می‌توانید با تبلیغ دیگر کانال‌ها کسب‌درآمد کنید. البته به یاد داشته باشید که اعضای کانال شما باید واقعی باشد تا بازده خوبی دهد.

بیشتر افرادی که در این حوزه کار می‌کنند از درآمدی که کسب می‌کنند، راضی هستند. قیمت تبلیغات در تلگرام بر اساس تعداد بازدید و دیگر عوامل متفاوت است. نکته جالب اینکه صاحبان کانال‌های کوچک مبالغ میلیونی نیز برای تبلیغ کانالشان در تلگرام خرج می‌کنند.

چگونه یک کانال تلگرام ایجاد کنیم برای کسب در آمد از تلگرام ؟

 

  1. ابتدا اپلیکیشن Telegram را باز کنید و سپس روی «گزینه ها» کلیک کنید و روی ویژگی «کانال جدید» ضربه بزنید .
  2. کانال را به عنوان “عمومی” نگه دارید و یک آیدی منحصر به فرد را تنظیم کنید که باید به خاطر داشته باشید و فراموش نشود.
  3. شما کانال خود را در Telegram ایجاد کرده اید، در حال حاضر قبل از حرکت به جلو برای کسب درآمد از کانال، شما باید کانال خود را به یک جامعه تبدیل کنید. اعضای کانال شما مشترک هستند و می خواهند پست های شما را در کانال ببینند،به عبارتی آنها مخاطبان شما هستند. بنابراین، شما باید اعضا را تا آنجا که ممکن است اضافه کنید. در ابتدا، افزایش اعضا کمی دشوار خواهد بود، اما هنگامی که کانال شما تبدیل به کانال بزرگی شد، برای کسب درآمد از راه تبلیغات میتوانید اقدام کنید.
  4. موضوع  کانال را براساس علاقه خود انتخاب کنید که می تواند سرگرمی، علمی، فناوری، آموزشی ،ورزشی و غیره باشد.شروع به ارسال پسته های  مربوط به موضوع  کانال خود کنید که می شود عکس ها، گیف ها، پیام های متنی، فیلم هاو غیره باشد. برای تبلیغات تلگرامی در برخی از گسترده ها و یا کانال ها، کانال شما باید حداقل 20هزار عضو داشته باشد تا بتوانید از آنها کسب درآمد کنید.

پیدا کردن ایده مناسب برای راه اندازی کانال تلگرامی

 

همه ما می دانیم ایده ای مناسب است که باعث رفع نیاز مردم شود. اما برای راه اندازی کانال تلگرامی نیاز به ایده آنچنان ناب یا جدیدی هم نیست! شما می توانید از ایده هایی که قبلا بوده هم استفاده کنید. مهم این است که ایده شما کامل تر از بقیه باشد.

برای پیدا کردن ایده یا موضوع مناسب برای راه اندازی کانال تلگرام راه های زیادی وجود دارد. یکی از آن ها بررسی رقبای خود است. توسط برنامه موبوگرام به راحتی می توانید کانال های هم حوزه خود را جست و جو و شناسایی کنید. بعد از آن کافی است به کانال آن ها مراجعه کنید و کم و کاستی های آن ها را شناسایی کنید. با شناسایی نقاط ضعف و بر طرف کردن آن ها می توانید کانالی موفق تر از آن ها راه اندازی کنید.

البته این را هم بدانید در هر موضوعی که قصد دارید کانال خود را راه اندازی کنید ممکن است از قبل کسانی کانال مربوط به موضوع شما را راه اندازی کرده اند. و به هیچ وجه این دلیل نمی شود که شما دیگر نمی توانید در آن موضوع کانالی راه اندازی کنید و موفق شوید! بلکه همانطور که گفتم با بررسی بیشتر آن ها و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت شان می توانید مزیت رقابتی برای خود ایجاد کنید.

راه دیگر برای پیدا کردن ایده مناسب این است که به علاقه مندی ها و مشکلات خود کمی فکر کنید. مثلا شما آدم تنبلی هستید و حوصله خواندن متون طولانی را در تلگرام ندارید و به همین جهت دوست دارید کانالی وجود داشته باشد که خبر های ورزشی را به صورت صوتی در اختیار شما قرار دهد. خب این هم یک ایده عالی برای راه اندازی کانال تلگرامی است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلگرام

 

یکی از بهترین ایده ها برای کسب درآمد از طریق تلگرام راه اندازی فروشگاه در تلگرام است. اگر محصول یا خدماتی دارید می توانید یک کانال تلگرام به عنوان یک فروشگاه محصولات راه اندازی کنید و محصولات خود را در آن بفروشید. بهتر است برای برند خود یک نام تجاری انتخاب کنید چون ممکن است خیلی ها نام کانال شما را فراموش کنند. اما اگر نام برند شما را بدانند می توانند آن را در تلگرام جست و جو کنند و کانال شما را پیدا کنند.

نکته مهم در ایجاد فروشگاه در تلگرام این است که برای جذب مشتریان باید حتما تولید محتوا داشته باشید. در واقع بدون تولید محتوا نمی توانید از این ایده برای کسب درآمد از تلگرام استفاده کنید. سعی کنید لوگوی برند خود را حتما رو تصاویر محصولات تان در کانال درج کنید. این کار به مرور زمان باعث برندسازی تان می شود.

اگر محصول یا خدماتی هم ارائه نمی دهید می توانید از همکاری در فروش استفاده کنید. با همکاری در فروش بدون نیاز به ارائه محصول از جانب خودتان می توانید با کسب و کارهای دیگر همکاری کنید و پورسانت خود را دریافت کنید.

 

ایجاد کانال، گروه یا سوپر گروه برای کسب درآمد از تلگرام

 

وقت عمل کردن فرا رسید! به راحتی یک کانال یا سوپر گروه ایجاد کنید و شروع به عضو گیری کنید. بهترین راه افزایش اعضا در گروه تان این است که ابتدا مخاطبان تلفن همراه خودتان را به گروه تان اضافه کنید ، سپس از آنها بخواهید که آنها هم مخاطبان خودشان را به گروه شما اضافه کنند تا در رشد کانال تان به شما کمک کنند.

یک توصیه تجربی مفید برای افزایش بیشتر اعضا کانال در شروع

هیچ وقت به صورت کلی و گروهی از آنها نخواهید که مخاطبین گوشی شان را به گروه تان اضافه کنند چون با مخاطب قرار دادن همه آنها با یک پیام کلی ، احتمال کمک کردن شان به شما بسیار کم است و احتمالا این کار را انجام نخواهند داد پس لطفا در گروه تان ننویسید:

دوستان خواهشمندم دوستان تان را به گروه تلگرام من دعوت کنید

چون هیچ کس برای شما چنین کاری نمیکند!

 خیلی مهم است!

با این شیوه درخواست کردن، طرف مقابلتان را در یک فضای رقابت بین خودش و توانمندی هایش قرار داده اید و باعث میشود او پیش وجدان خودش نسبت به شما احساس دین داشته باشد و در این چالشی که برای او ایجاد کرده اید تمام تلاشش را میکند تا گزارشی که قرار است به شما بدهد تا حد ممکن رقم بالاتر و مناسبی باشد.

اگر این ۲ مرحله را به خوبی انجام داده باشید به خاطر اثر مرکبی که در این روش وجود دارد ، قول میدهم خیلی راحت و بدون حتی یک ریال هزینه اعضای کانال یا گروه تان به راحتی به بالای ۱۰۰۰ عضو خواهد رسید و این یکی از مواد اولیه ضروری کارخانه تولید ثروت تلگرام شما خواهد بود.

ایجاد محتوای خوب برای کسب درآمد از تلگرام

 

مهم ترین علتی که باعث میشود اعضای کانال تان پایدار و ماندگار باقی بمانند و حتی رو به افزایش هم باشند ، فقط و فقط داشتن مطالب و محتوای ارزشمندی است که در کانال یا گروه تان قرار میدهید. شاید در حد خیلی انگشت شمار بین دوستان تان افرادی باشند که فقط به خاطر گل روی ماه خودتان مجبور باشند در کانال تان بمانند و آن را تحمل کنند اما مطمئنا بقیه مجبور نیستند وقتی مطلب مفیدی ندارید باز هم در گروه شما باقی بمانند. بدون تعارف میگویم ، اگر مطلب ارزشمند و کاربر پسندی در کانال تان وجود نداشته باشد ، شما هر چقدر هم که برای افزایش اعضای کانال تان هزینه کنید بی نتیجه خواهد بود و کاربران پس از دیدن چند مطلب اخیر موجود در گروه تان به راحتی به این نتیجه میرسند که جای آنها آنجا نیست و خارج میشوند.

 

چرا افراد از کانال تلگرام مان خارج میشوند؟

 

اطمینان دارم شما هم تایید میکنید بسیاری از ما وقتی میخواهیم تلیویزیون ببینیم ، شروع به تعویض شبکه های تلویزیون میکنیم و به هر شبکه فقط در حد چند ثانیه وقت میدهیم تا از خودش دفاع کند ، اگر یک شبکه در چند ثانیه اول نتواند نظرمان را به خودش جلب کند خیلی راحت سراغ شبکه بعدی میرویم و این روال را ادامه میدهیم…. بدون اینکه عذاب وجدان بگیریم یا نگران باشیم که مبادا کانال تلویزیون از ما ناراحت شود!

در کانال های تلگرام نیز ماندگاری و پایداری اعضای یک کانال دقیقا مانند همان مثال شبکه های تلویزیون است. هیچ کاربری دلش به حال شما که مدیر کانال هستید نمیسوزد و به فکر خوشحال کردن یا ناراحت کردن شما نیست. کاربران فقط دنبال منافع شخصی خودشان هستند و هیچ تعهدی ندارند وقتی در یک کانال محتوای مورد علاقه شان را دریافت نمیکنند آنجا بمانند، پس دست به کار شوید و متناسب با موضوع کانال تان مطالب ارزشمند و مفید برای کاربران تان ایجاد کنید.

هیچ کس دلش نمی آید از کانالی که هر روز مطالب ارزشمند و مفیدی برای او میگذارد خارج شود.

 

چگونه میزان خروج کاربران را کاهش دهیم؟

 

قبل از اینکه حتی فکر شروع عضو گیری به ذهن تان برسد ، باید مطالب مفید و کاربر پسندی را با توجه به نوع ماهیت موضوع کانال تان قرار داده باشید ، تا وقتی کاربرهای جدید عضو میشوند با یک سری مطالب مفید مواجه بشوند و این احساس در آنها ایجاد شود که کانال یا گروه شما چقدر برایشان مفید و لازم است. خیلی دوست دارم به طور مداوم برایتان مثال های متعدد بیاورم تا مطمئن شوم موضوع را به خوبی درک کرده اید.بهترین مثالی که الان میخواهم بزنم خودتان هستید.

خودتان را جای اعضای کانال تان بگذارید و فرض کنید شما را به یک گروه جدید دعوت کرده اند. واقعا دوست دارید چه چیزی ببینید تا به این نتیجه برسید این کانال همان مطالبی را دارد که برای شما مفید خواهد بود؟

پس لطفا شروع به جمع آوری و ایجاد همان مطالب در گروه یا کانال تان کنید.

نتیجه گیری:


در این مطلب به این نتیجه رسیدیم که کسب درآمد از تلگرام چقدر میتواند راحت و آسان باشد و هر شخصی اگر با علاقه وارد شود به راحتی میتواند کارخانه تولید ثروت تلگرام خودش را داشته باشد و درآمد های خوبی داشته باشد. هرچند در این مطلب فقط به کلیات اجمالی کسب درآمد از تلگرام پرداختیم و فرصت برای بیان جزئیات نبود.

در مقاله بعدی میخواهم روش های رایگان افزایش اعضا در تلگرام را به شما آموزش بدهم، پیشنهاد میکنم حتما مقاله بعدی را با من همراه باشید چون اطمینان دارم برای تان بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا