گوناگون

روش های کاهش صدای موتور خودرو و دلایل بلند بودن آن

به دنبال روش هایی برای کاهش صدای موتور هستید که همیشه شما را آزار می دهد؟ در اینجا چند روش وجود دارد که شاملول در سطرهای بعدی شما را نشان می دهد و با تکیه بر آنها می توانید از صداهایی که می توانند به موتور ماشین شما آسیب برسانند خلاص شوید.

راه هایی برای کاهش صدای موتور ماشین

 

یکی از موارد آزار دهنده ای که معمولاً رانندگان از آن شکایت دارند .. از همه تولیدات و مدل های این اتومبیل ها صدای بلند و آزار دهنده موتور است ، بنابراین آنها دائما به دنبال راه های کاهش صدای موتور ماشین هستند که می تواند برای آن مشکل راه حلی ایجاد کند.

قبل از شروع ارائه این روش های درمانی برای صداهای مزاحم موتور ، باید از علل بروز آنها آگاه باشید ، زیرا این صداهای آزار دهنده معمولاً از این واقعیت ناشی می شود که دمای موتور پایین است به روشی که بیش از حد طبیعی باشد دمای طبیعی موتور ، و دلیل آن ممکن است تعویض روغن موتور یا فشار هیدرولیک و دلایل دیگر باشد.

در مورد روشهای درمان این مشکل ، بین تکیه بر استفاده از فرشهایی که صدای موتور را کاهش می دهند ، یا استفاده از مواد فرار تعیین شده برای این موضوع متفاوت است. همچنین می توان به استفاده از برخی از آنها متوسل شد کف برای حل مشکل صدای موتور ماشین و برخی روش های دیگر که در سطور زیر به شما نشان خواهیم داد.

فرش کاهش صدا برای صدای موتور

یکی از وسایلی که معمولاً دارندگان خودرو برای خلاص شدن از شر صدای آزار دهنده موتور به آن متوسل می شوند ، زیرا این نوع پارچه برای پوشاندن صفحات اتومبیل در تلاش برای از بین بردن و ساکت کردن صدای موتور. >

فرش کاهش صدا از پانل های لاستیکی ساخته شده است ، که فرکانس تشدید ساطع شده از داشبورد ماشین را کاهش می دهد ، علاوه بر این ، این ارتعاشات را از طریق مواد عایقی که خود فرش ساخته است ، تبدیل می کند. p>

فومهای بی صدا موتور

روش دیگری که می توانید مشکل صدای آزار دهنده موتور خودرو را درمان کنید ، زیرا این مواد معمولاً به صورت آب پاش یا کاغذ تهیه می شوند و سپس صفحات خودرو با آنها تهیه می شود تا بتوانند لرزش های موتور را جذب می کند. قدرت کافی برای قطع صداهای آزار دهنده موتور را دارد.

مقره برای از بین بردن صدای موتور خودرو

یکی از راه های موثر برای خلاص شدن از شر صدای موتور ماشین این است که این عایق ها ضخیم ترین قسمت های ساخته شده از الیاف هستند که لرزش های موتور را جذب و بی صدا می کنند.

عایق ها معمولاً در زیر فرش های عایق داخل ماشین قرار می گیرند ، علاوه بر این که به مقره های جوت یا آنچه به عنوان مقره های جزئی شناخته می شوند تقسیم می شوند.

روشی دیگر برای از بین بردن صدای موتور

با تنظیم موتور احتراق داخلی خودرو ، می توانید صدای موتور خودرو را از بین ببرید ، زیرا این قسمت مربوط به کنترل انتشار گروهی از صداهای اگزوز است ، و همچنین کنترل پورت ورودی و مکانیزم موتور ، زیرا باید موتور را به طور مداوم تمیز کند.

لازم به ذکر است که صدای موتور معمولاً می تواند وجود برخی از مشکلات و نقص عملکرد مربوط به اتومبیل را پیش بینی کند ، که باید سریعاً سرویس شود و سپس می توان گفت که صدای موتور اتومبیل نشانه ای از سطح عملکرد آن است. / p>

مواردی که باید برای حفظ کیفیت موتور در نظر بگیرید

بعد از اینکه در مورد راههای کاهش صدای موتور اتومبیل آگاهی یافتیم .. مجبور شدیم در مورد مواردی که باید برای حفظ کیفیت موتور خودرو رعایت کنید به شما اطلاع دهیم.

تعویض منظم روغن

تغییر روغن یکی از روشهایی است که برای کاهش صدای موتور استفاده می شود. زیرا این باعث کاهش دمای موتور می شود و بنابراین موتور هیچ صدای بلندی ایجاد نمی کند.

مرتباً فیلتر هوا را عوض کنید

فیلتر هوا باید مرتباً عوض شود تا اطمینان حاصل شود که تمیز است و هیچ ناخالصی در آن رسوب نمی کند. از آنجا که این ایمنی موتور را حفظ می کند .. و بنابراین هیچ صدای آزار دهنده ای تولید نمی کند.

بررسی نشتی

بسیاری از دارندگان اتومبیل از این روش استفاده می کنند. زیرا بعداً هرگونه سوctions عملکرد از بین می رود. بنابراین ، این موضوع باید به طور مداوم بررسی شود. زیرا اگر نشتی وجود داشته باشد باعث می شود موتور زیاد به صدا درآید این همان چیزی است که می خواهیم از آن اجتناب کنیم.

دلایل صدای موتور

دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث بلند صدا شدن موتور شود. بنابراین ، باید مراقب این علل باشید ، که ما به شرح زیر به شما ارائه خواهیم کرد:

گرانروی کم روغن موتور

اگر روغن موتور دارای گرانروی کم باشد ، این باعث افزایش صدای موتور می شود. در حالی که هرچه گرانروی آن روغن بیشتر باشد ، اصطکاک بین قطعات داخل موتور کاهش می یابد. بنابراین ، صدایی ایجاد نخواهد کرد.

صدا خفه کن آسیب دیده

وقتی صدا خفه کن آسیب دید ، موتور صدای بسیار بلندی می دهد. بنابراین ، ایمنی صدا خفه کن باید به طور مداوم بررسی شود. در حالی که ، اگر به درستی کار کند .. برای جلوگیری از صداهای بلند از موتور ماشین کار می کند.

نوع سوخت ضعیف

هنگامی که از سوخت ی بد استفاده می شود ، این باعث می شود موتور صدای زیادی ایجاد کند. در حالی که ، در اختلاف نسبت اکتان با نسبت معمول ، این امر باعث سو would عملکرد در فرآیند احتراق سوخت می شود و همچنین می تواند بعداً به موتور آسیب برساند. P>

رانندگی با سرعت دیوانه

به هر راننده تازه کار توصیه می شود که با سرعت دیوانه رانندگی نکند. از آنجا که این رفتار باعث ایجاد چندین مشکل برای موتور خودرو می شود ، از جمله صدای زیاد موتور نه تنها این ، بلکه باعث عدم ویسکوزیته روغن که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم نیز می شود. قبلا؛ بنابراین از رانندگی خیلی سریع خودداری کنید.

خوانندگانی که این موضوع را مرور کرده اند نیز بازدید کرده اند:

علل خرابی موتور

 

ما در بالا دلایلی را که می تواند منجر به صدای بلند موتور شود به شما ذکر کردیم .. همچنین نحوه حفظ کیفیت موتور ، علاوه بر تعدادی روش برای کاهش صدای موتور ماشین .. پس زمان آن فرا رسیده است. وقت آن است که دلایلی را که می تواند منجر به خرابی موتور شود به شما نشان دهم.

خرابی سنسور رخ می دهد

سو Mal عملکرد سنسور سنسور اغلب به موتور خودرو آسیب می رساند. از آنجا که در بیشتر مواقع تعدادی انفجار در محفظه مسئول احتراق سوخت اتفاق می افتد و در صورت صدمه زدن باعث بسیاری از ضربات آزار دهنده می شود.

ماشین به حداکثر ظرفیت خود می رسد

هنگامی که ماشین به حداکثر ظرفیت حمل خود برسد ، این امر منجر به آسیب موتور اتومبیل می شود .. در نتیجه عدم توانایی ماشین در مقاومت در برابر این انرژی اضافی.

آسیب رساندن به سنسور جریان هوا

خسارت سنسور جریان هوا به طور غیر مستقیم به آسیب موتور خودرو کمک می کند. در حالی که وقتی آسیب ببیند ، داده های اشتباهی به سیستم اتومبیل می دهد .. که منجر به عدم رسیدن سوخت و هوا به موتور به اندازه مورد نیاز می شود و در نتیجه در معرض آسیب قرار می گیرد.

فیلتر روغن کثیف

یک فیلتر روغن کثیف به طور غیر مستقیم به موتور ماشین شما آسیب می رساند. از آنجا که این کثیفی منجر به انسداد روغن روغن می شود و بنابراین دمای اتاق احتراق در داخل موتور ماشین افزایش می یابد ، که متعاقباً به موتور آسیب می رساند.

احتراق نامناسب سوخت

در صورت احتراق سوخت به روش اشتباه .. این منجر به نقص در قطعات داخلی موتور می شود و این منجر به آسیب بعدی موتور می شود.

عدم حفظ سیستم خنک سازی

وقتی سیستم خنک کننده موتور از کار بیفتد … این باعث می شود موتور قبل از متوقف شدن کامل به درستی کار نکند. بنابراین لوازم جانبی مسئول سیستم خنک کننده باید به صورت دوره ای بررسی شوند.

آسیب مبدل کاتالیزوری

آسیب به مبدل کاتالیزوری یکی از دلایل مهم موتور ی یک وسیله نقلیه است. می توان از طریق بوی نامطبوع همراه آن آسیب دید. همانطور که آن بو بیشتر شبیه بوی تخمهای پوسیده است.

بنابراین ، ما بهترین و آسان ترین راه ها را برای کاهش صدای موتور ماشین به شما ارائه داده ایم که از طریق آنها می توانید از شر آن صداهای آزار دهنده که ممکن است به موتور ماشین شما آسیب برسانند خلاص شوید .. ما امیدواریم که بتوانیم مزایای شما را فراهم کنیم. و علاقه.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا