دانلود کتاب رایگان

کتاب خسرو و شیرین

کتاب خسرو و شیرین

بحث دانلود کتاب خسرو و شیرین که میرسد همه چستجو های گوگلی به

دانلود کتاب خسرو و شیرین به نثر pdf

دانلود کتاب خسرو و شیرین به زبان ساده

دانلود کتاب خسرو و شیرین بدون سانسور

عکس واقعی شیرین و خسرو

خلاصه داستان خسرو و شیرین به نثر روان

خلاصه داستان خسرو و شیرین به زبان ساده

داستان صوتی شیرین و فرهاد

داستان شیرین و فرهاد pdf

 

ووو … است که در گوگل پیدا میکنیم ، اما در این مطلب در سایت منوجان ما کتابی را برای شما آماده کردیم بنام کتاب خسرو و شیرین که میتوانید در انتهای همین پست این کتاب شیرین را بصورت رایگان دانلود کنید .

 

کتاب خسرو و شیرین دومین منظومه از مجموعه‌ی پنج گنج نظامی، داستان عشق خسرو پرویز پادشاه ساسانی به شیرین شاهزاده‌ی ارمنی است.

عاشق این داستان یعنی خسرو، همچون مجنون عاشقی شوریده دل و پاکباز نیست بلکه پادشاهی هوس‌باز است که وقتی با معشوق خود قهر می‌کند به سراغ زنان دیگر هم می‌رود؛ شاید بتوان گفت شیرین عاشق‌تر از اوست.

در این منظومه‌ داستان کوچک‌تری هم وجود دارد؛ درباره‌ی عشق جوانی کوهکن به‌نام فرهاد که دلباخته‌ی شیرین است و در واقع او عاشق واقعی شیرین است که عاقبت به‌نیرنگ خسرو کشته می‌شود.

در پایان، خسرو و شیرین با هم ازدواج می‌کنند اما خسرو به‌مجازات ظلمی که بر فرهاد کرده است می‌رسد و به دست پسر خود کشته می‌شود. نظامی داستان خسرو و شیرین را در سال 576 هجری قمری به نظم درآورده است.

نکته‌ای که در این داستان وجود دارد، توجه نظامی به فرهنگ و عرف جامعه است. زنان داستان و مخصوصاً شیرین پاکدامن هستند.

شیرین حتی با اصرار خسرو و قول او مبنی بر ازدواج به‌هیچوجه حاضر نمی‌شود قبل از پیمان زناشوئی، دست خسرو به او برسد که این کار، بارها باعث عصبانیت خسرو گشته و برای او غم هجران و ترغیب خسرو به رو آوردن به زنان را به‌بار می‌آورد. این داستان را می‌توان با داستان ویس و رامین سروده‌ی فخرالدین اسعد گرگانی مقایسه کرد.

 

برای دانلود کتاب رایگان خسرو شیرین روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود و دریافت کتاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا