کتاب دعا نویسی علوم غریبه

دانلود کتاب مستطاب سرخاب رمل نادرالرمل بهترین کتاب برای یادگیری علم رمل و جفر

دانلود کتاب مستطاب سرخاب رمل نادرالرمل بهترین کتاب برای یادگیری علم رمل و جفر

در این پست از سایت منوجان کتاب مستطاب سرخاب رمل نادرالرمل بهترین کتاب برای یادگیری علم رمل و جفر را برای شما عزیزان قرار دادیم . کتاب نادرالرمل یا سرخاب رمل یکی از بهترین و کاملترین کتابها در زمینه آموزش علج رمل و جفر می باشد . برای آشنایی بیشتر با کتاب نادرالرمل و دانلود رایگان کتاب سرخاب رمل به ادامه مطلب مراجعه کنید …

نادر الرمل – کلیات کتاب مستطاب سرخاب رمل  یا همان نادرالرمل بهترین کتاب برای یادگیری علم رمل است. این کتاب به دستان قوی استاد شیخ عبدالله معین نگاشته شده است و برای کسانی که میخواهند به صورت اصولی و گام به گام علم پر رمز و راز جفر را یاد بگیرند مناسب است.

رمل چیست؟

علم رمل از معجزات حضرت دانیال نبی است و این علم بر پایه ی اعداد و عناصر اربعه(  آب  خاک  آتش  باد) است و تا حدودی میتوان  توسط این علم از آینده با خبر شد البته این علم بیشتر بر مبنای سیرخط و نقطه است. رمل نیز مانند علوم دیگرشاخه های گوناگونی دارد.

در رمل اساس کار ریختن نقطه است. این کار از دو راه صورت می‌پذیرد. یکی این که رمال به طور تصادفی در شانزده سطر تعدادی نقطه می‌کشد. سپس نقطه‌های هر سطر را دو به دو به هم وصل می‌کند. واضح است که از این طریق در انتهای هر سطر؛ یا یک نقطه باقی می‌ماند یا نقطه‌ای نمی‌ماند. در این صورت سطری را که تعداد نقاط آن فرد بوده (فرد یا نقطه)، و سطری که تعداد نقطه‌های آن زوج بوده (زوج یا خط) محسوب می‌کنند. راه دیگر ریختن قرعه یا تاس است. اگر عدد تاس فرد باشد نشانگر نقطه و اگر زوج باشد نشانگر خط است. پس از تشکیل خط و نقطه‌ها آنها را به صوت چهار ردیف چهارتایی می‌نویسند. که به آنها امّهات می‌گویند.

برخی از عناوین کتاب مستطاب سرخاب رمل :

فصل اول در شرائط اشکال و آنچه که در این علم ضرورترباشد

قبض الداخل

قبض الخارج

بیاض

حمره

و دیگر انواع رمل

آموزش رمل و اسطلاحات

بیان شکل اول دائره سکن

فصل اول , دوم , سوم , چهارم , پنجم در صفت اشکال سکن

قاعده سوال طریقه ثانی رومیان

در احوال بیمار گوید

قاعد برآوردن ضمیر گوید

طریقه دیگر عدد گفتن در احکام

قاعد دریافت کردن عمر سائل

در باب دریافت کردن دفین گوید

جدول اعداد طول و عرض و عمق

قاعده بروج طریق ثانی

خاتمه الطبع از جناب علما مطبع

و بسیاری موارد دیگر .

این کتاب فقط برای معرفی در سایت قرار داده شده است …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *