خبر نود منوجان

آغاز برداشت کلزا از مزارع منوجان

خبر نود منوجان : محسن نوشادی، مدیرجهادکشاورزی منوجان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، با اشاره به آغاز برداشت کلزا از سطح  ۶۰ هکتار از مزارع شهرستان منوجان گفت: از هر هکتار، قریب به ۲ تن کلزا برداشت می‌شود و طبق پیش بینی‌ها، ۱۲۰ تن دانه روغنی کلزا از مزارع شهرستان منوجان برداشت خواهد شد.

او افزود: تنظیم کمباین در زمان برداشت، نقش بسیار مهمی در کاهش ضایعات و ریزش محصول خواهد داشت.

نوشادی بیان کرد: خرید دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی و هر کیلوگرم ۷ هزار و۸۰۰ تومان بود که با پیگیری‌های جهادکشاورزی و کارخانجات روغن کشی و موافقت شورای اقتصاد، قیمت خرید هر کیلوگرم محصول کلزا، ۱۱ هزار تومان  تعیین شد.

انتشار ۵۰ فیلم از رابطه مرد چینی با دختران زیر ۱۸ سال ایرانی/ پلیس: در حال بررسی پرونده هستیم

پناهیان: مثل سال‌های قبل، نامزد خروس جنگی نداریم/ رییس‌جمهور بعدی نباید رای پایین داشته باشد!

انتخاباتی شگفت‌انگیز با بازی اصولگرایان؛ رئیسی، نامزد بلامنازع ریاست‌جمهوری

لاریجانی خطاب به جلیلی: مملکت‌داری با تهاتر پوست بره و بز محال است

ستاد اصلاح‌طلبان حامی رئیسی آغاز به کار کرد

144 هزار هکتار مزارع گندم و جو مازندران مبارزه شيميايي شد

خبرگزاری آریا- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران از مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز در 144 هزار و 289 هکتار مزارع گندم و جو استان خبر داد.

به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درساری، عبدالرحمن زاغی درباره مبارزه شیمیایی با عوامل خسارتزا در مزارع گندم و جو استان، اظهار کرد: تاکنون با آفات، بیماری ها و علف های هرز در 144 هزار و 289 هکتار مزارع گندم و جو مازندران مبارزه شد.

وی با بیان اینکه تاکنون مبارزه شیمیایی با بیماری ها در 53 هزار و 95 هکتار مزارع گندم مازندران انجام شد، افزود: مبارزه با بیماری های سفیدک سطحی در 8 هزار و 225 هکتار، سپتوریوز برگی در 5 هزار و 687 هکتار، زنگ زرد در 4 هزار و 340 هکتار، لکه خرمایی در 4 هزار و 72 هکتار، فوزاریوزم خوشه در 20 هزار و 843 هکتار و توام (سفیدک سطحی و سپتوریوز برگی) در 9 هزار و 928 هکتار مزاع گندم مازندران با استفاده از سموم تیلت و فولیکور صورت گرفت.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه مبارزه با آفات در سه هزار و 22 هکتار مزارع گندم استان انجام شد، ادامه داد: مبارزه با حلزون در یک هزار و 769 هکتار، سوسک لما در یک هزار و 26 هکتار، کرم مفتولی در 15 هکتار، شته در 175 هکتار، زنبور ساقه خوار در 10 هکتار و سوسک سیاه زابروس در 27 هکتار مزارع گندم با استفاده از سموم گرانول دیازینون انجام شد.

زاغی به مبارزه شیمیایی با علف های هرز در 73 هزار و 991 هکتار مزارع گندم استان اشاره کرد و افزود: مبارزه با علف های هرز پهن برگ در 28 هزار و 748 هکتار، کشیده برگ در 34 هزار و 389 هکتار و توام (دومنظوره) در 10 هزار و 854 هکتار مزارع گندم استان صورت گرفت.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه تاکنون مبارزه شیمیایی با بیماری ها در 3 هزار و 297 هکتار مزارع جو استان انجام شد، گفت: مبارزه با بیماری زنگ زرد در 134 هکتار، لکه نواری قهوه ای در 309 هکتار، سپتوریوز برگی در 327 هکتار، سفیدک سطحی در 564 هکتار، لکه برگی ها (توام) در 993 هکتار، فوزاریوم خوشه در 517 هکتار و لکه خرمایی در 453 هکتار مزارع جو استان با استفاده از سموم تیلت و فولیکور انجام شد.

این مسوول ادامه داد: مبارزه با آفات در یک هزار و 296 هکتار مزارع جو استان انجام شد که 162 هکتار با شته، 525 هکتار با حلزون، 594 هکتار با سوسک لما و 15 هکتار با کرم مفتولی با بکارگیری سموم گرانول دیازینون بود.

وی در خاتمه با بیان اینکه تاکنون مبارزه شیمیایی با  علف های هرز 12 هزار و 610 هکتار مزارع جو استان صورت گرفت، گفت: با علف های هرز پهن برگ در 6 هزار و 478 هکتار، کشیده برگ در 6 هزار و 92 هکتار و توام (دومنظوره) در 40 هکتار یا مصرف سموم گرانستار، توفوردی، پوماسوپر، آکسیال و دیالان سوپر مبارزه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *