خبر نود منوجان

بیش از 94000 متر از اراضی ملی شهرستان منوجان رفع تصرف شد

خبر نود منوجان : ایسنا/کرمان فرمانده یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان ڪرمان از رفع تصرف ۹۴ هزار و ۸۵۴ مترمربع از اراضی ملی شهرستان منوجان خبرداد.

سرهنگ”خانباز امیرافضلی” در گفت و گو با ایسنا ضمن هشدار جدی به کسانی قصد تعرض به منابع ملی را دارند، گفت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال ۹۴ هزار و ۸۵۴  مترمربع از اراضی ملی روستای چغوکی از توابع بخش مرکزی شهرستان منوجان ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد.

وی با تقدیر از زحمات نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری  و نیروی انتظامی شهرستان منوجان افزود: با همکاری نیروی انتظامی  اراضی ملی از تصرف این افراد خارج و به دولت بازگردانده شدند.

امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی اظهار کرد: هرگونه زمین‌خواری، بر اساس قانون جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد.

وی از مردم طبیعت‌ دوست خواست ضمن  تماس با شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان، گزارشات و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیرمجاز در اراضی ملی و … را اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *