خبر نود منوجان

تثبیت اشتغال برای ۱۲۰۰ کارگر معدن آسمینون

خبر نود منوجان : به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، امیدرضایی،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان منوجان با بیان این نکته که معدن آسمینون یکی از معادن مهم در کشور است، گفت: این معدن با مشکلاتی از قبیل حوزه کار کارگری، حقوق دولتی وغیره مواجه بود که منجر به تعطیلی آن در فروردین ماه امسال شده بود.

او ادامه داد: حل مشکل این معدن با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قضایی در دستور کار قرار حوزه قضایی شهرستان واستان قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن، با رفع مشکلات موجود و پرداخت معوقات کارگران معدن از اول اردیبهشت ماه معدن فعالیت خود را از سر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب منوجان اظهار داشت: با حمایت قضایی، موجبات شروع بکار معدن و همچنین پرداخت معوقات کارگران و رونق تولید و اشتغال زایی و تثبیت اشتغال ۱۲۰۰ نیرودر این معدن فراهم شد.

رضایی تاکید کرد: براساس درک صحیح از شرایط اقتصادی کنونی و تاکیدات آیت الله رییسی، ریاست قوه قضاییه، دستگاه قضایی شهرستان منوجان با تمام توان از سرمایه گذار و سرمایه گذاری در واحد‌های تولیدی حمایت خواهد کرد.

پرداخت ۲/۵ میلیارد دلار به بخش انرژی و توسعه نیروگاه‌های کشور

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در حاشیه بازدید از تعدادی واحد تولیدی و نیمه‌تمام گناباد در جمع خبرنگاران با اشاره به پرداخت۲/۵میلیارد دلار تسهیلات به بخش انرژی و توسعه نیروگاه‌های کشور طی هفت سال گذشته از ناحیه بانک صنعت و معدن، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۶ طرح بزرگ نیروگاهی در نقاط مختلف کشور از محل این تسهیلات در حال اجرا است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور ادامه داد: تاکنون ۵۰ درصد از این طرح‌ها تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است و مابقی نیز که در مرحله ایجاد و یا توسعه قرار دارند به‌زودی به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه طی هشت سال گذشته برای تولید ۱۸ میلیون تن صنایع فولادی در کشور بانک صنعت و معدن تأمین اعتبار کرده است، ابراز کرد: این بانک سال گذشته ۲۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های صنعتی کشور پرداخت کرده است.

مهری بابیان اینکه تاکنون ۳ میلیارد دلار طرح با حمایت مالی بانک صنعت و معدن در کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، یادآور شد: هم‌اکنون این بانک از طرح‌هایی در زمینهٔ تولید آلومینیم، مس و آب‌شیرین‌کن و انتقال آب که در دست اجرا و یا توسعه هستند با پرداخت تسهیلات حمایت می‌کند.

او ، تأمین سرمایه در گردش و مواد اولیه برای جلوگیری از بروز مشکل در واحد‌های تولیدی را مهم‌ترین رویکرد بانک صنعت و معدن کشور در سال جاری عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در این راستا نیز حمایت از طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد و تأمین مواد اولیه موردنیاز آن‌ها در دستور کار قرار دارد تا از این طریق با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه با پرداخت تسهیلات مشکلات این واحد‌ها کاهش دهد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن که به همراه اعضای هیأت مدیره این بانک به گناباد سفر کرده بود، از تعدادی طرح‌های تولیدی و نیمه‌تمام این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *