خبر نود منوجان

توزیع ۵۰ بسته کمک معیشتی بین خانواده زندانیان نیازمند منوجان

خبر نود منوجان : به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سامان افشارمنش، رئیس دادگستری شهرستان منوجان در حاشیه مراسم توزیع بسته های کمک معیشتی بین خانواده زندانیان نیازمند منوجان گفت: در شرایط اقتصادی کنونی که بسیاری از خانواده‌ها به ویژه خانواده‌های زندانیان که سرپرستشان در زندان به سر می‌برد با مشکل مالی مواجه شده‌اند، اهدای کمک‌های مومنانه می‌تواند گوشه‌ای از مشکلات آنان را رفع کند.

او افزود: در این دوره ۵۰ بسته کمک معیشتی به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال در بین خانواده زندانیان نیازمند شهرستان منوجان توزیع شد.

افشارمنش با تاکید بر لزوم رسیدگی به مشکلات خانواده‌های زندانیان، بیان کرد: نوع دوستی و دستگیری از مردم در آموزه‌های دین مبین اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و ترویج فرهنگ ایثار، انفاق و کمک به دیگران می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اثرگذار باشد.

او تصریح کرد: حمایت مادی و معنوی از خانواده‌ زندانیان، یک ضرورت و از اولویت‌های سازمانی است و این موضوع همواره و در مناسبت‌های مختلف، مورد تاکید ریاست قوه قضاییه است.

رئیس دادگستری شهرستان منوجان ادامه داد: علاوه بر حمایت‌های مادی خانواده‌ها، اولویت اصلی ما در زندان‌ها، اشتغال زندانیان است تا آن ها ضمن خودکفایی بتوانند مایحتاج خانواده‌هایشان را نیز تامین کنند و از خیران شهرستان نیز تقاضا داریم که با کمک به این افراد، حوزه اشتغال زندان‌ها را حمایت و پشتیبانی کنند تا زمینه اشتغال زایی برای زندانیان واجد شرایط در داخل و بیرون از زندان‌ها فراهم شود.

همزمان با ماه رمضان و به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) مبنی بر کمک مومنانه و دستگیری از نیازمندان، رئیس دادگستری و دادستان منوجان از خانواده زندانیان نیازمند سرکشی و از نزدیک مشکلات آن‌ها را بررسی کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *