خبر نود منوجان

گهرزمین دوران طلایی آموزش را در منطقه محروم شهرستان منوجان رقم زد

خبر نود منوجان : خبرگزاری آریا – 99 درصد نیروهای این مجموعه بومی و دانش آموزان در بهترین دانشگاههای برتر کشور درس می خوانند.
ابراهیم چتروز مدیر آموزش و پرورش شهرستان منوجان با قدردانی از خدمات شرکت سنگ‌آهن گهرزمین به عنوان معین (یاور) اقتصادی منوجان و اقدامات فرهنگی منطقه افزود: فعالیت‌های این شرکت در قالب مسئولیت اجتماعی در حوزه برگزاری کلاس‌های کنکور و برقراری عدالت آموزشی شهرستان بسیار چشمگیر بوده است.

دانش‌آموزان منوجانی استعداد بسیاری دارند اما توان رقابت نداشتند لذا شرکت سنگ آهن گهرزمین در بخش ارتقای آموزش‌ها با اعزام استادان برجسته و نخبه کشور در شهرستان منوجان سرمایه‌گذاری و هزینه بسیاری کرد. گهرزمین به عنوان معین اقتصادی منطقه این حرکت را برای نخستین‌بار از منوجان آغاز کرد و کلاس‌ها برگزار شد که نتایج مطلوبی تاکنون به‌دنبال داشته است.
سهمیه دانشگاه فرهنگیان شهرستان منوجان که به علت ایجاد رقابت و تضمین شغلی برای مردم این منطقه محروم اهمیت داشت، به 6 برابر رسید و حتی در رشته های پزشکی و حقوق رتبه 6 منطقه ای را داشتیم و امروز به علت سرمایه‌گذاری شرکت گهرزمین دانش‌آموزان ما در دانشگاه‌های برتر کشور درس می‌خوانند که این موفقیت، بزرگی سرمایه‌گذاری معین‌ اقتصادی را نمایش می‌دهد.
شرکت سنگ‌آهن گهرزمین سیرجان همچنین در بخش فضاهای آموزشی ورود کرد و با بهسازی و نوسازی مدارس و فضاها، زیرساخت ‌های آموزشی مناطق روستایی و دور افتاده شهرستان منوجان را در قالب معین اقتصادی متحول کرد.
این معین اقتصادی با حمایت مالی، تخصیص امکانات و بسته‌های معیشتی نیز در بخش دانش‌آموزان بی بضاعت، بی سرپرست و بدسرپرست، موجب کاهش تعداد بازماندگان تحصیل در مناطق محروم منوجان از توابع استان کرمان شد.
این شهرستان پیش از آغاز فعالیت شرکت گهرزمین در بخش نیروی انسانی هم کمبود بسیاری داشت و امروز 99 درصد نیروهای این مجموعه بومی هستند.
همزمان با فعالیت معین اقتصادی منوجان مدت درخشانی برای آموزش و پرورش شاهد بودیم و امیدواریم کمک به مناطق محروم استمرار یابد زیرا بدون حمایت‌های شرکت گهرزمین در منوجان بخش ترک و بازماندگان از تحصیل در شرایط کرونا گسترش می‌یافت.
فعالیت‌های معین اقتصادی موجب افزایش میانگین 2 نمره‌ای نمرات دانش‌آموزان و پذیرش در دانشگاه‌های برتر شد که جای بسی قدردانی دارد.
گهر زمین بزرگترین معدن سنگ اهن روباز در کشور و خاورمیانه است که ذخایر شناخته شده این معدن عظیم بیش از 643 میلیون تن برآورد شده است.
این معدن که در منطقه گل گهر سیرجان استان کرمان قرار دارد با 5٠ نفر کارگر کار خودش را آغاز کرده و هم اکنون و طی هفت سال گذشته با تلاش جهادگونه مجموعه کارکنان میزان اشتغال آن به بالای هفت هزار نفر رسیده و مهم تر اینکه به عنوان معین (یاور ) اقتصادی توانسته در قالب مسئولیت اجتماعی خدمات زیرساختی در راستای تولید و اشتغال پایدار را در برخی شهرستان های دور افتاده و کمتر توسعه یافته استان کرمان از جمله شهرستان منوجان ایجاد کند.
روابط عمومی و امور بین الملل سنگ آهن گهرزمین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *