مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۲۵ مطالعات هفتم

صفحه ۲۵ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۲۵ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه ۲۵ کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه ۲۵ مطالعات با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب فعالیت صفحه ۲۵ مطالعات هفتم

جواب سوالات درس پنجم مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۲۵ جواب فعالیت دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.

٢- خاطره‌ای از همدلی و یاری رساندن به انسان‌های دیگر در کلاس تعریف کنید.
۳- فرض کنید از شما خواسته‌اند دو گروه برای کمک به آسیب دیدگان زلزله تشکیل دهید. یک گروه به منطقه اعزام می‌شوند و گروه دیگر باید از همان محل زندگی خود به زلزله زدگان کمک کنند. گروه اول بگویند قبل از رفتن چه آموزش‌هایی باید ببینند.
مراحل مربوط به امداد رسانی در بلایای طبیعی: آموزش افراد جامعه، تربیت نیروی انسانی متخصص، ساخت بناها در منطقه مناسب و به صورت استاندارد، تقویت مهارت‌های اجتماعی بازماندگان، کمک جامعه برای ساماندهی مجدد و خودیاری و بازسازی جامعه، افزایش مهارت و دانش امدادگران در راستای کمک به دیگران، نوع پاسخگویی به سوانح بسته به مهارت‌هاست، در عملیات امداد و نجات سه عامل سرعت، دقت و مهارت بسیار مهم است.
گروه دوم بگویند برای یاری آسیب دیدگان چه کارهایی می‌توانند انجام دهند. جمع آوری مواد غذایی، آب سالم، پوشاک گرم، پتو، چادر، وسایل بهداشتی، لوازم گرمایشی، وسایل پزشکی و دارو و لوازم مورد نیاز آسیب دیدگان و رساندن آن به منطقه حادثه دیده.
۴- آیا شما یا دوستانتان عضو جمعیت جوانان هلال احمر هستید؟ از مسئولین مدرسه درباره شرایط همکاری با طرح «دادرس» «دانش آموز آماده در روزهای سخت» پرس‌وجو کنید و با این طرح هلال احمر همکاری کنید.
۵- این شعر از کیست؟ معنای شعر را توضیح دهید.

بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی‌غمی نشاید که نامت نهند آدمی

سعدی – انسان‌ها مانند اعضای یک بدن هستند که خلقت آنها از یک گوهر واحد است، اگر انسان در سختی و مشکل باشد گویی همه انسان‌ها دچار مشکل شده‌اند و اگر ما از غم و درد دیگران ناراحت نشویم، شایسته نیست که ما را در زمره‌ٔ انسان‌ها به حساب آورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *