مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۲۹ مطالعات هفتم

صفحه ۲۹ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۲۹ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۲۹ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه ۲۹ کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه ۲۹ مطالعات با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

صفحه ۲۹ مطالعات هفتم

جواب سوالات درس ششم مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۲۹ جواب فعالیت دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
٢- روایت زیر را که برگرفته از کتاب داستان راستان استاد شهید مرتضی مطهری است در کلاس بخوانید و ارتباط آن را با این درس توضیح دهید. رابطه‌اش با این درس در این نکته است که در زمان جوانی باید پس‌اندازی برای دوران پیری داشته باشیم که یکی از این اندوخته‌ها همان پرداخت بیمه در ایام جوانی و گرفتن مستمری و عواید آن در دوران پیری است.
پیرمردی نصرانی (مسیحی) عمری کار کرده و زحمت کشیده، اما در آخر عمر کور شده بود و کنار کوچه می‌ایستاد و گدایی می‌کرد. روزی امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابیطالب (ع) از آنجا عبور می‌کردند و او را به آن حال دیدند. امام علی (ع) در صدد جست‌وجوی احوال پیرمرد افتادند تا ببینند چه شده که این مرد به این حال و روز افتاده است؟ آیا فرزندی ندارد که او را سرپرستی کند؟ کسانی که پیرمرد را می‌شناختند آمدند و شهادت دادند که این پیرمرد نصرانی است و تا جوان بوده و چشم داشته کار می‌کرده است و اکنون که هم جوانی را از دست داده و هم چشم را، نمی‌تواند کار بکند وذخیره‌ای هم ندارد، به ناچارگدایی می‌کند. امام علی (ع) فرمودند: عجب! تا وقتی که توانایی داشت از او کار کشیدید و اکنون او را به حال خود گذاشته‌اید؟! گذشتۀ این مرد نشان می‌دهد که در مدتی که توانایی داشته کار کرده و خدمت انجام داده است. بنابراین برعهدۀ حکومت و اجتماع است که تا زنده است او را سرپرستی کند. بروید از بیت‌المال به او مستمری٭ بدهید.

جواب فعالیت صفحه ۲۹ مطالعات اجتماعی هفتم

 

گام به گام درس ششم مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۲۹ جواب فعالیت دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
٣- از خانواده بپرسید و نتیجه را بنویسید و به معلم بگویید.
الف) اعضای خانواده شما از کدام بیمه‌ها استفاده می‌کنند؟ این بیمه‌ها چه فوایدی دارند؟ به عهده دانش‌آموز است و در خانواده‌ها متفاوت می‌باشد ولی می‌تواند شامل موارد ذیل باشد.
بیمه تأمین اجتماعی، بیمه شخص ثالث، بیمه نیروهای مسلح، بیمه روستاییان، بیمه سلامت و…
– فواید این بیمه‌ها در موقع بروز مشکلات مالی و جانی بیمه خسارت‌های لازم را پرداخت می‌کند.

ب) اعضای خانواده شما تحت پوشش چه نوع بیمه‌هایی نیستند؟چرا؟ بیمه سرقت، سفر، منازل، عمر و… چون با این بیمه‌ها آشنا نیستند.
۴- با توجه به موضوع درس بگویید خانواده ها برای جبران خسارت های ناشی از حوادث احتمالی چون زلزله، سیل و آتش سوزی در محل زندگی خود بهتر است چه اقدامی انجام دهند؟ بهتر است خود، خانواده، منزل و محل کار خود را در مقابل حوادثی نظیر زلزله، سیل، طوفان، آتش سوزی و… بیمه کنند تا در صورت وقوع چنین حوادثی بیمه خسارت‌های احتمالی را جبران کند.

واژه‌ها

امدادگر: فردی که برای کمک به افراد حادثه دیده، آموزش‌های لازم را دیده است و در موقع لزوم به کمک آنها می‌شتابد.
کمک‌های اولیه: کمک‌هایی که برای نجات فرد حادثه دیده، قبل از رساندن به مراکز درمانی انجام می‌دهند.
کمیته (کارگروه) بین‌المللی صلیب سرخ جهانی: یک سازمان انسان دوستانهٔ مستقل است که به هیچ دولتی وابسته نیست و حدود ۱۵۰ سال پیش به منظور کمک به آسیب دیدگان حوادث پدید آمده است. این کارگروه که مرکز آن در شهر ژنو سوئیس است، در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران نمایندگی دارد.
ملّیت: تعلق داشتن به یک کشور و ملت
حقّ بیمه: مبلغی که بیمه شونده باید به بیمه‌گر بپردازد تا از مزایای بیمه برخوردار شود.
مستمری: مبلغی که به عنوان کمک هزینهٔ زندگی به فرد نیازمند پرداخت می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *