مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۴۰ مطالعات هفتم

صفحه ۴۰ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۴۰ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۴۰ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه ۴۰ کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه ۴۰ مطالعات اجتماعی با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب فعالیت صفحه ۴۰ مطالعات اجتماعی هفتم

گام به گام درس هشتم مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۴۰ جواب فعالیت دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
بحث و گفت‌وگو در کلاس:
۴- جنبه‌هایی از مصرف گرایی را که در محل زندگی‌تان می‌بینید بیان کنید و دربارۀ آنها اظهار نظر نمایید. به عهده دانش آموز است ولی برای نمونه می‌تواند شامل: تغییرات سالانه‌ٔ وسایل، ماشین، خرید وسایل لوکس و غیر ضروری و…
۵- مصرف گرایی چه آسیب‌های اخلاقی برای مردم ایجاد می‌کند؟ مصرف گرایی باعث می‌شود از کالاهایی که در دسترس داریم به نحواحسن استفاده نکنیم و در نگهداری آنها کوشا نباشیم. در نهایت به سمت اسراف سوق داده شویم. باعث راحت طلبی، تجمل پرستی و حتی متمایز کردن خویش از افراد دیگر با در اختیار گرفتن کالاها و خدمات بیشتر دارد تا بدین وسیله شکاف بین خود و سایر گروه‌های جامعه را ایجاد کند و مصرف گرایی سبب شکاف بین طبقات مختلف مردم است.

مصرف و محیط زیست

به اطراف خود نگاه کنید. روزانه مقدار زیادی قوطی کنسرو، بطری‌های نوشابه، پلاستیک موادغذایی و جعبه‌های مقوایی دور ریخته می‌شود. اینها فقط بسته‌بندی کالاهایی است که ما مصرف می‌کنیم. در جوامع امروز، مصرف گرایی به شدت به محیط زیست آسیب رسانده است. انسان‌ها موادّ اولیه را از طبیعت می‌گیرند و با آنها کالا تولید می‌کنند و بعد دوباره به صورت زباله به طبیعت برمی‌گردانند. در گذشته مقدار زباله‌ها این قدر زیاد نبود. اما امروزه با تولید انبوه صنعتی، همه روزه مقدار زیادی زباله تولید می‌شود. زباله‌ها را می‌سوزانند یا در مناطقی از زمین دفن می‌کنند که در هر صورت برای محیط زیست زیان آور است.
نظرهای این افراد را بخوانید و دربارۀ آن‌ها گفت‌وگو کنید. با کدام یک موافق هستید؟ شما چه راه‌حل‌هایی پیشنهاد می‌کنید؟

تاحد امکان از مصرف نایلون و ظروف یک بار مصرف پلاستیکی خودداری کنید. پلاستیک بیش از صد سال در طبیعت می‌ماند و طول می‌کشد تا تجزیه شود. کیسه‌های نایلونی در صورت وارد شدن به آب‌ها موجب خفگی دلفین‌ها، لاک‌پشت‌ها و پرندگان دریایی می‌شوند. ترکیبات شیمیایی نایلون‌ها، خاک‌ها را آلوده می‌کند و از طریق گیاهان به زنجیرهٔ غذایی انسان وارد می‌شود و به سلامت انسان ضرر می‌رساند. برخی از زباله‌ها به دلیل داشتن مواد شیمیایی خطرناک‌اند، مانند باتری‌ها. این مواد خاک‌ها را آلوده می‌کنند و موجب بیماری‌هایی چون سرطان می‌شوند.
مادر من به جای گرفتن کیسه پلاستیکی از مغازه‌دار، با خودش زنبیل یا کیسه پارچه‌ای همراه می‌برد تا پلاستیک کمتر مصرف شود.
ما سال گذشته مراسم افطاری در مدرسه برگزار کردیم. اما از ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی استفاده نکردیم و از همهٔ بچه‌ها خواستیم یک لیوان و بشقاب و قاشق با خودشان بیاورند. به این ترتیب به حفظ محیط زیست کمک کردیم.
ما باید به بازیافت زباله کمک کنیم. ما در خانه یا مدرسه زباله‌های قابل بازیافت را با بقیه مخلوط نمی‌کنیم. کاغذ و مقوا، بطری‌های پلاستیکی، پوست میوه‌ها، قوطی‌های فلزی و شیشه‌ای را از سایر زباله‌ها جدا می‌کنیم تا بازیافت شوند. با عمل بازیافت، از این مواد می‌توان دوباره مواد جدیدی تولید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *