مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۴۸ مطالعات هفتم

صفحه ۴۸ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۴۸ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه ۴۸ کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه ۴۸ مطالعات اجتماعی با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب فعالیت صفحه ۴۸ مطالعات اجتماعی هفتم

گام به گام مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۴۸ جواب فعالیت دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
٧- عکس‌های ۱ و ۲ را با هم مقایسه کنید و بگویید از هر تصویر چه چیزهایی دربارۀ ویژگی‌های طبیعی و انسانی این منطقه حدس می‌زنید؟ چرا؟ در عکس 1 ویژگی‌های انسانی یک منطقه مانند خانه، بازار، مغازه، وسایل مورد نیاز انسان‌ها دیده می‌شود. در عکس 2 ویژگی‌های طبیعی یک منطقه شامل کوه، دشت، جلگه، دره و کوهپایه دیده می‌شود.
۸- اگر تاکنون عکسی از ویژگی‌های طبیعی یا انسانی محیط زندگی خود گرفته‌اید، به کلاس بیاورید و روی تابلو نصب کنید.

از عکس‌های هوایی برای تهیّهٔ نقشه‌های جغرافیایی استفاده می‌شود. این عکس‌ها با دوربین‌هایی که در هواپیما نصب شده گرفته می‌شود. تصاویر ماهواره‌ای توسط ماهواره‌ها تهیّه و به زمین فرستاده می‌شود. از این تصاویر نیز اطلاعات زیادی دربارهٔ مکان‌ها به دست می‌آوریم.
کرۀ جغرافیایی: کرهٔ جغرافیایی نمونهٔ کوچکی از کرهٔ زمین است که می‌توان شکل واقعی بخش‌های مختلف سیارهٔ زمین را روی آن مشاهده کرد.
کتاب‌ها و فرهنگ نامه‌ها: کتاب‌ها و فرهنگ نامه‌های بسیاری وجود دارند که با مطالعهٔ آنها می‌توانیم با مکان‌های مختلف و شیوه‌های زندگی مردم در این مکان‌ها آشنا شویم.
رایانه و اینترنت: از لوح‌های فشرده (CD) می‌توانیم اطلاعات بسیار خوبی دربارهٔ موضوعات جغرافیایی به دست بیاوریم. امروزه از طریق وارد شدن به پایگاه‌های اینترنتی، می‌توان اطلاعات را به صورت متن، تصویر، نقشه و حتّی فیلم به دست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *