مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۵۲ مطالعات هفتم

صفحه ۵۲ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۵۲ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۵۲ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه ۵۲ کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه ۵۲ مطالعات اجتماعی با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب فعالیت صفحه ۵۲ مطالعات اجتماعی هفتم

جواب سوالات درس دهم مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۵۲ جواب فعالیت دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
۲- همفکری کنید. شما از چه راه‌هایی می‌توانید برای حفاظت از شهر یا روستای خود با شهرداری یا دهیاری همکاری کنید؟ چند مورد بگویید. زباله‌ها را رأس ساعت مقرر در بیرون از منزل بگذاریم تا مأموران شهرداری آنها را جمع آوری کنند. از ریختن زباله در کوچه و خیابان خودداری کنیم. اگر در پارک‌‌ها وسایل بازی گذاشته شده، از آن‌ها به درستی استفاده کنیم. از چیدن گل‌ها که باعث زیبایی پارک شده‌اند جلوگیری کنیم.
۳- به تصویر قبض عوارض نوسازی توجه کنید. از پدر و مادرتان دربارۀ آن پرس‌وجو کنید و اگر می‌توانید یک نمونه آن را به کلاس بیاورید و به همکلاسی‌هایتان نشان دهید.

اَشکال زمین در ایران

به نقشه نگاه کنید. همان طور که می‌بینید همه جای ایران از نظر پستی و بلندی یکسان نیست. بخش‌هایی از ایران مرتفع و بلند و بخش‌های دیگر پست و هموار هستند.

نواحی مرتفع و بلند

شمال
کوه‌های آذربایجان در شمال غربی ایران قرار گرفته‌اند. قلّه‌های آتشفشانی این کوه‌ها کدام‌اند؟ رشته کوه البرز در شمال ایران واقع است و مانند دیواری دریای خزر را از قسمت‌های داخلی کشور جدا می‌کند. قلّه‌های مهمّ این رشته کوه را پیدا کنید و نام ببرید.
* کوه‌های خراسان در شمال شرقی ایران قرار دارند.
* در دامنه‌های شمالی رشته کوه البرز که رو به دریا قرار دارد، برف و باران فراوان می‌بارد. این دامنه‌ها پوشیده از جنگل‌های انبوه است؛ به عکس، دامنه‌های جنوبی البرز کم رطوبت مانده و فقط در فصل زمستان برف و باران دریافت می‌کنند و در نتیجه پوشش گیاهی کمتری دارند.

غرب

* رشته کوه زاگرس در غرب ایران کشیده شده است و جهت آن شمال غربی – جنوب شرقی است.
در دامنه‌های شمال غربی برف و باران فراوانی می‌بارد اما هر چه به سمت جنوب زاگرس پیش می‌رویم از میزان برف و باران کاسته می‌شود. به نقشه نگاه کنید. قلّه‌های بلند زاگرس کدام‌اند؟

جواب فعالیت صفحه ۵۲ مطالعات هفتم

مرکز و جنوب شرقی
در نواحی مرکزی و جنوب شرقی ایران نیز کوه‌های بلند و پراکنده‌ای وجود دارد. آیا می‌توانید چند قلّهٔ بلند را در نواحی مرکزی ایران پیدا کنید و نام ببرید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *