مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۷۱ مطالعات هفتم

صفحه ۷۱ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۷۱ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه صفحه ۷۱ مطالعات هفتم کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه صفحه ۷۱ مطالعات هفتم مطالعات اجتماعی با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب فعالیت صفحه 71 مطالعات اجتماعی هفتم

گام به گام درس دوازده مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۷۱ جواب فعالیت های دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
۵- کاربرگۀ شمارۀ (۱۰) (چه اتفاقی می‌افتاد اگر……؟) را در کلاس انجام دهید. 

با مطالعه دقیق بخش خوارزمشاهیان درس 12و مطالب درس 14و اطلاعاتی که از سایر منابع دارید، علّت های حمله مغول ها به کشور ایران را دسته بندی کنید و مختصرا بنویسید:

جواب فعالیت صفحه ۷۱ مطالعات هفتم

۶- از اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی چه می‌فهمید؟ کدام جمله در این درس همین مطلب را می‌گوید؟ حفاظت از محیط زیست مخصوص سازمان حفاظت از محیط زیست نیست، بلکه وظیفه‌ٔ همه ماست.
۷- به چند گروه تقسیم شوید. با راهنمایی معلم، هر گروه مجموعه تصاویری از مناظر زیبای طبیعی ایران گردآوری یا پوستری دربارۀ محیط زیست طراحی کند. پوسترها یا مجموعه تصاویر را به دیوار کلاس نصب کنید و زیر هر تصویر نام محل یا زیر هر پوستر یک پیام بنویسید. هیئت داورانی تشکیل دهید تا بهترین‌ها را انتخاب کند. دلایل برنده شدن هر تصویر یا پوستر باید در کلاس اعلام شود.

واژه‌ها
اقلیم شناس: آب وهواشناس، کسی که در مورد آب وهوای مناطق تحقیق و مطالعه می‌کند.
میانگین دمای ماهانه: از حاصل جمع حداکثر و حداقل میزان دما در یک ماه، تقسیم بر عدد ٢ به دست می‌آید.
مراتع: جمع مرتع، چراگاه، زمینی که دارای علوفه جهت تغذیه دام‌هاست.
گونه: به نوعی از موجودات زنده گویند. جانوران یا گیاهان یک نوع که به هم شباهت دارند و با تولید مثل، موجودات شبیه به خود را پدید می‌آورند.
تنوع زیستی: انواع مختلف گونه‌های گیاهی، جانوری و زیستگاه‌ها در یک منطقه.
زنجیرۀ غذایی: وابستگی غذایی همهٔ موجودات زنده به یکدیگر را می‌توان به حلقه‌های زنجیر تشبیه کرد که به آن زنجیرهٔ غذایی می‌گویند. نخستین حلقه از زنجیرهٔ غذایی را تولیدکنندگان (گیاهان سبز) و حلقه‌های بعدی را مصرف کنندگان (علفخواران و گوشتخواران) و حلقه‌های پایانی را تجزیه کنندگان (باکتری‌ها و مخمرها و…) تشکیل می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *