مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۷۴ مطالعات هفتم

صفحه ۷۴ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۷۴ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۷۴ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه صفحه ۷۴ مطالعات هفتم کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه صفحه ۷۴ مطالعات هفتم مطالعات اجتماعی با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب سوال صفحه 74 مطالعات اجتماعی هفتم

گام به گام درس 13 مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۷۴ جواب فعالیت های دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.

١- نقشه خوانی: با توجه به نقشه و راهنمای آن، ابتدا جمعیت کشورها را محاسبه کنید و سپس به ترتیب در جدول بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۷۴ مطالعات هفتم

۲- ایران در بین کشورهای همسایه از نظر جمعیت در چه رتبه‌ای قرار دارد؟ ایران در بین کشورهای همسایه از نظر جمعیت در رتبه دوم قرار دارد.

جمعیت چگونه افزایش می‌یابد؟

اگر تعداد افرادی که متولد می‌شوند بیشتر از افرادی که می‌میرند باشد جمعیت افزایش می‌یابد. اگر تعداد افرادی که متولد می‌شوند کمتر از افرادی که می‌میرند باشد، جمعیت کاهش می‌یابد. محاسبهٔ رشد جمعیت کشورها نشان می‌دهد در بعضی از کشورها رشد جمعیت زیاد است، اما در بعضی از کشورها رشد جمعیت کاهش یافته است. در برخی کشورها مانند سوئیس و دانمارک تعداد زاد و ولدها کمتر از مرگ و میرها شده است. به این رشد، رشد منفی می‌گویند.
* جمعیت را به گروه‌های سنی مختلف تقسیم می‌کنند، به جدول زیر توجه کنید. گروه (1) جمعیت یکسال تا 25 سال است که کودکان و نوجوانان و جوانان را تشکیل می‌دهد. گروه (2) بزرگسالان و گروه (3) سالمندان هستند.

صفحه ۷۴ مطالعات هفتم

وقتی رشد جمعیت منفی می‌شود کشورها با مشکلات مهمی روبرو می‌شوند. در این کشورها با کم شدن زاد و ولد، جمعیت جوان کاهش و تعداد سالمندان افزایش می‌یابد و جامعه از نیروی جوان که می‌تواند کار کند و با فعّالیت‌های اقتصادی و آموختن علم به پیشرفت کشور کمک کند، محروم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *