مطالعات اجتماعی هفتم با جواب

جواب فعالیت صفحه ۷۵ مطالعات هفتم

صفحه ۷۵ مطالعات هفتم

جواب فعالیت صفحه ۷۵ مطالعات هفتم پاسخ به صفحه صفحه ۷۵ مطالعات هفتم کتاب درسی سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی هفتم گام به گام مطالعات هفتم را در سایت منوجان میتوانید مشاهده کنید در این پست صفحه صفحه ۷۵ مطالعات هفتم مطالعات اجتماعی با پاسخ در قسمت زیر برای شما قرار داده شده است.

جواب سوال صفحه ۷۵ مطالعات اجتماعی هفتم

جواب سوالات درس 13 مطالعات اجتماعی هفتم صفحه ۷۵ جواب فعالیت های دوره اول متوسطه دبیرستان را میتوانید با پاسخ در قسمت زیر مشاهده کنید.
گفت‌وگو کنید
۳- الف) به نظر شما اگر در کشور ما زاد و ولد کم شود در آینده با چه مشکلاتی روبرو می‌شویم؟ چند مورد بیان کنید. احتمال خطرات سیاسی و امنیتی چون کم شدن نیروی نظامی، کاهش نیروی کار فعال، افزایش هزینه‌های بیمه و طرح‌های حمایتی دولت برای بازنشستگان، ایجاد خطرات فرهنگی و اجتماعی
ب) در کشورهایی که رشد جمعیت زیاد است کدام گروه سنی افزایش می‌یابد؟ جمعیت کودکان و جوانان (25 – 1)
پ) داشتن جمعیت جوان برای کشور ما چه مزایایی دارد؟ تأمین نیازهای اقتصادی و نظامی کشور، جمعیت جوان توسعه ایجاد می‌کند – بازدهی بالای اقتصادی و افزایش تولید و درآمد.

در کشور ما «مرکز آمار ایران» مسئولیت سرشماری٭ جمعیت را به عهده دارد. این مرکز، اطلاعات مختلف مربوط به جمعیت را جمع آوری و در کتاب‌ها یا نشریات الکترونیکی منتشر می‌کند.
ما می‌توانیم علاوه بر استفاده از کتاب‌ها و نشریات این مرکز، با وارد شدن به پایگاه اینترنتی آن، اطلاعات مورد نظرمان را دربارۀ جمعیت به دست بیاوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *